Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-07-2012, 09:26   #101
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Ja też miałam nadzieje, że przecież można -ponad podziałami i animozjami -założyć Klub dla wszystkich wilczakowców. Szlag Cię trafił? Mnie też trafiał, a ilu Ludzi przeze mnie szlag trafiał? Hoł,hoł,hoł!
Kochany Bury Puchatku

Wiem, że wiele przeszłaś i z dobroci serca chcesz oszczędzić tego innym, ale wierz mi - nikogo słowami nie przekonasz że białe jest białe, a czarne - czarne!
To są nieprzekazywalne doświadczenia przez które każdy musi sam przejść - jak ospa wietrzna lub młodzieńczy bunt. Dopóki ktoś na własnej skórze nie poczuje czym jest nielojalność, nieszczerość, obłuda, oszczerstwo, zakłamanie, itd. nie uwierzy na słowo komuś, kogo nawet nie zna osobiście. Więc odpuść, pozwól ludziom uczyć się na błędach.
Bywają i tacy, co jak im się napluje w twarz, powiedzą że deszcz pada i oni też mają prawo realizować swoją postawę, wszak w wolnym kraju żyjemy i nie każdy musi wyznawać zasady z serii "Bóg, honor, ojczyzna" .

A Peronówka? Peronówka robi swoje - hoduje coraz fajniejsze psy wbrew temu co "życzliwi" za plecami i pewnie na różnych mniej lub bardziej egzotycznych forach gadają. Sobie poradzi.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 10:43   #102
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

A więc "młodzi" uczcie się na swoich błędach. I milczcie, gdy będziecie lizać rany -kogo to będzie obchodzić...
O Peronówkę się nie martwię, tak samo jak o Polski Dwór czy Jantarową Watahę lub inne hodowle-"dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba", lecz o grę >fair play< chodzi, o zasady, o etykę postępowań.... Wszyscy mamy cosik "za uszami", ale ważne by mieć tego "cosik" jak najmniej.... Uważam, że "obóz przeciwny" nie gra uczciwie -są na to namacalne przykłady -więc niech nikt nie zabrania nam pamiętać i o tym mówić wprost /a w temacie klubu były takie głosy "niezdecydowanych"/.

............


Jeszcze w kwestii formalnej...

Quote:
Originally Posted by orlos View Post
czyli jak dobrze licze 91 ;>??
TEORETYCZNIE dobrze liczysz, jeśli mówimy o akcesie w Wydarzeniu FB -w tej chwili są liczone głosy /z otrzymanych deklaracji/ i porównywanie z chętnymi z FB. Będą wysyłane zapytania, czy chęć brania udziału w Wydarzeniu jest tożsame z wysłaniem deklaracji czy jest to jedynie Ich duchowe wsparcie.
Porównując i dodając i odejmując -mamy już teoretycznie ponad stu chętnych -jest teraz kwestia weryfikacji chęci i przełożenia tego na realnie wysłane deklaracje. W praktyce 91. deklaracji jeszcze nie ma.

.................



/ Rona, a co to w ogóle za tekst "kochany" -nie odzieraj mnie z mitów -jestem wredna i paskudna i cholernie mi z tym dobrze Jeszcze, nie daj Boże!, ktoś pomyśli żem poczciwa dusza, psia mać!!!/

Last edited by Puchatek; 05-07-2012 at 10:47.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 11:51   #103
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
A więc "młodzi" uczcie się na swoich błędach. I milczcie, gdy będziecie lizać rany -kogo to będzie obchodzić...
Będzie obchodzić i smucić, ale obawiam się, że nie ma innej drogi...

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Uważam, że "obóz przeciwny" nie gra uczciwie -są na to namacalne przykłady -więc niech nikt nie zabrania nam pamiętać i o tym mówić wprost /a w temacie klubu były takie głosy "niezdecydowanych"/.
Widzę i rozumiem Twoje racje, lecz przez jednostronne przedstawianie spraw można czasem osiągnąć skutek wręcz przeciwny od zamierzonego. Wszak znasz przekorę naszą narodową, która czasem bywa cenna, a czasem całkiem autodestrukcyjna To, co dla Ciebie jest oczywiste, niekoniecznie jest takie dla ludzi, którzy podobnie jak Ty dawniej - lubią towarzystwo "miłych, zabawnych i pomocnych kolegów z wizją rozwoju rasy czw ".
Poza tym może lepiej nie używać terminu "obóz"? Nie jest zbyt jednoznaczny i sugeruje jakąś wojnę, a tutaj przecież nie ma wojny? To, że jedni się lubią i zbierają jakieś deklaracje, a inni nie lubią i wzajemnie krytykują, to przecież nie wojna, tylko demokracja!

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
/ Rona, a co to w ogóle za tekst "kochany" -nie odzieraj mnie z mitów -jestem wredna i paskudna i cholernie mi z tym dobrze Jeszcze, nie daj Boże!, ktoś pomyśli żem poczciwa dusza, psia mać!!!/
Haha...za późno! Ty już swoje serducho odsłoniłaś kiedy wzięłaś Cara, kto teraz uwierzy w Twoją wredność
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 14:32   #104
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

w poście #53 Bura zacytowała list intencyjny, szanowni forumowicze - powróćcie do tego postu i przeczytajcie ten list, bo ja zaczynam się zastanawiać czy to będzie klub miłośników rasy czy też koalicja przeciwko komuś ???? czemuś ???? .... jak ktoś kogoś nie lubi to niech go po prostu nie lubi, może się obrazić, nie odzywać, ręki nie podawać .... w liście intencyjnym jest napisane że "klub jest otwarty dla wszystkich miłośników rasy" (to jest cytat) .... to albo zmieńcie list, dopiszcie że celem klubu jest zwalczanie zachowań takich jak "nielojalność, nieszczerość, obłuda, oszczerstwo", zakłamanie", albo przestańcie o tym pisać ....

jeżeli ktoś mnie zaprosi na wspólny spacer, to chętnie poznam Kurta z każdym pieskiem dla jego dobra i socjalizacji - i nie będę sprawdzał w papierach do jakiej koterii należy właściciel ....
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 14:52   #105
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
jeżeli ktoś mnie zaprosi na wspólny spacer, to chętnie poznam Kurta z każdym pieskiem dla jego dobra i socjalizacji - i nie będę sprawdzał w papierach do jakiej koterii należy właściciel ....

Nikt tego na początku nie sprawdza. Dopiero później dowiaduje się nagle, że jego pies jest (do wyboru do koloru); brzydki, mały, obciążony genetycznymi chorobami, chorobliwie lękliwy i/lub dla odmiany niesamowicie agresywny, niezsocjalizowany, itd itd itd....
PS
Chyba nie do końcu zrozumiałeś; nikt nikomu do klubu nie zabrania ani nie będzie zabraniał przystępować, wręcz przeciwnie. Kolejny raz ktoś powtarza to samo zdanie, które nijak się ma do rzeczywistości

Last edited by Grin; 05-07-2012 at 14:57.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 15:11   #106
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Grin: wszystkie nasze psy maja jakieś wady, a zapewne i obciążenia genetyczne .... a to który się komu podoba to rzecz gustu ....
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 15:16   #107
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
Grin: wszystkie nasze psy maja jakieś wady, a zapewne i obciążenia genetyczne .... a to który się komu podoba to rzecz gustu ....
Ech, albo nie wiesz, albo udajesz, że nie wiesz o czym mowa...
Sorry, ani tu miejsce ani czas na opowieści zdejmujące klapki z oczu... Jednak jak ktoś chce i ma czas... wszystko tu na wolfdogu jest...
No, może nie wszystko od czasu jak modny stał się FB, ale wystarczająco, aby zdanie dało się wyrobić...
W każdym razie (wracając do tematu klubu) dobrze by było, gdybyś nie powtarzał informacji, które są zwyczajnie - nieprawdziwe.

Last edited by Grin; 05-07-2012 at 15:19.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 15:21   #108
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
jeżeli ktoś mnie zaprosi na wspólny spacer, to chętnie poznam Kurta z każdym pieskiem dla jego dobra i socjalizacji - i nie będę sprawdzał w papierach do jakiej koterii należy właściciel ....
SERIO??? Oj, chyba sam siebie nie czytasz.... ; Bo jesli spotkasz sie z psem z hodowli Galicyjki wilk to jak nic bedzie to "bida, ktorej hodowca trzyma psy w kojcach i nigdy nie chodzi z nimi na spacer" (cytat: "Galicja: to jak to .... nie spacerujecie ze swoimi pieskami ???? "), jak bedzie czlowiek uczestniczacy w spotkaniach wilczakowcow, to jak nic wedlug Ciebie bedzie to sadysta uwielbiajacy popijac piwko, podczas, gdy pies meczy sie gdzies uwiazany ("mi nie chodzi o imprezę i burych przywiązanych do płota, tylko o SPACER "). Jak Peronowka to jak nic bida kojcowa ("zwłaszcza jak ktoś ma w hodowli 13 psów w kojcach").
Malo kiedy trafia sie na forum osoba, ktora ma tak doskonale wyrobione (bardzo negatywne i totalnie bledne) zdanie na temat wlascicieli i hodowcow, ktorych zwylke na oczy nie widziala. Ja wiem, ze to "zasluga" Twoich spacerow z Grzesiem, ale to nie wymowka... Dlatego razi mnie, gdy to wlasnie Ty piszesz, ze "nie będziesz sprawdzał w papierach do jakiej koterii należy właściciel".... Niestety nie raz pokazales na forum, ze sprawdzasz i doklajasz latki ludziom, o ktorych nie masz pojecia - a latki dajesz na postawie tego co gada Valdemort... Smutne, ale prawdziwe...

BTW: Ja jestem za klubem otwartym dla Wszystkich - jestem zdania, ze oszolomstwo prezentowane przez nasze czarne charaktery nie ma szans w klubie ludzie rozsadnych, ale tez nie dziwi mnie, ze ludzie nie chca wspolpracowac z osobami, ktorzy wlasnie nie sa milosnikami rasy, ale chca dzialac jedynie by zaspokoic swoje wlasne chore ambicje, osiagajac je gnojeniem innych i szczuciem ludzie przeciwko sobie....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 15:48   #109
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Margo: jeżeli chodzi tutaj o obrzucanie się wyrwanymi z kontekstu cytatami, to ja się z takiej dyskusji wypisuję .... zwłaszcza że wiesz lepiej od autora co miał na myśli ....
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 15:55   #110
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

W takim razie proponuję lepiej formułować swoje myśli Pawle, ponieważ ja czytając tamten wątek miałam takie same odczucia co Margo.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 17:12   #111
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
w poście #53 Bura zacytowała list intencyjny, szanowni forumowicze - powróćcie do tego postu i przeczytajcie ten list, bo ja zaczynam się zastanawiać czy to będzie klub miłośników rasy czy też koalicja przeciwko komuś ???? czemuś ???? .... jak ktoś kogoś nie lubi to niech go po prostu nie lubi, może się obrazić, nie odzywać, ręki nie podawać .... w liście intencyjnym jest napisane że "klub jest otwarty dla wszystkich miłośników rasy" (to jest cytat) .... to albo zmieńcie list, dopiszcie że celem klubu jest zwalczanie zachowań takich jak "nielojalność, nieszczerość, obłuda, oszczerstwo", zakłamanie", albo przestańcie o tym pisać ....
Dokładnie o tym pisałam wcześniej - Klub powinien być otwarty dla wszystkich miłośników rasy , ale jeśli komuś konkretne klubowe towarzystwo nie spasuje i uzna to za czynnik ważniejszy niż swoją przynależność do klubu, po prostu do niego nie wstąpi, albo się z niego wypisze - wilczaki na szczęście można także miłować poza klubem.

W czym widzisz problem i o jakim zwalczaniu mówisz? Czy to, że pan X czy pani Y wystąpią sobie z klubu na własne życzenie, bo nie spodoba im się zielony kolor trampek pana Ę., lub to, że pani Ą. robi ludziom świństwa, to prześladowanie kogokolwiek?
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 17:46   #112
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Rona: piszesz dokładnie to co ja miałem na myśli .... a o tym "zwalczaniu" to są oczywiste żarty .... no a dyskutowanie kto powinien a kto nie powinien znaleźć się w klubie należałoby zakończyć ....
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 18:07   #113
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
Rona: piszesz dokładnie to co ja miałem na myśli .... a o tym "zwalczaniu" to są oczywiste żarty .... no a dyskutowanie kto powinien a kto nie powinien znaleźć się w klubie należałoby zakończyć ....
Prawdę mówiąc chyba zacznę agitować za wysyłaniem deklaracji Nie żeby sam klub jako taki specjalnie mnie interesował, ale gdy po osmiu latach zaglądania na wolfdoga po raz kolejny słyszę hasło: "powstawanie klubu wilczaka" to na serio dostaję gęsiej skórki!

A niechby już ten klub wreszcie powstał taki czy siaki i byłby spokój. Wiem, wiem... to był żart
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 18:31   #114
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Prawdę mówiąc chyba zacznę agitować za wysyłaniem deklaracji Nie żeby sam klub jako taki specjalnie mnie interesował, ale gdy po osmiu latach zaglądania na wolfdoga po raz kolejny słyszę hasło: "powstawanie klubu wilczaka" to na serio dostaję gęsiej skórki!

A niechby już ten klub wreszcie powstał taki czy siaki i byłby spokój. Wiem, wiem... to był żart
Biorąc pod uwagę ilość CSV w Polsce , prace nad zbieraniem deklaracji i powstaniem klubu idą w rekordowym tempie i to nie żart.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 05-07-2012, 18:37   #115
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Biorąc pod uwagę ilość CSV w Polsce , prace nad zbieraniem deklaracji i powstaniem klubu idą w rekordowym tempie i to nie żart.
Już słyszałam i cieszę się!
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 12:35   #116
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

To wracamy do pracy. Dziś doszły mnie słuchy że KAW nie bedzie z nami współpracować i zakłada swój klub wilczaka saralosa i czegos tam jeszcze. Smutne w tym wszystkim jest to że nie potrafili przyjąć wyciągniętej ręki no ale jak się zaczyna rozmowę o połączeniu sił na zasadzie pomożemy ale chcemy pare stołków w przyszłym zarządzie to... szkoda gadać. Na myśl przychodzi mi teraz tylko jedno słowo "gówniarzeria".
To pisałem ja Witek Wasz przyszły prezes hahaha a myśleli że oddam im swój stołek
P.S. żartowałem oczywiście z tym stołkiem
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 13:15   #117
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Ale to przeciez z gory bylo widac ze wyszli z propozycja wylacznie by miec czyste sumienie i pokazac ze "my chcielismy ale oni nie", nie sadze by z tego cos wyszlo bo jesli komus zalezy to organizuje taka sprawe w inny sposob.
Zycze im powodzenia, bo przynajmniej zrobia wszystko po swojemu.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 13:29   #118
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Ale to przeciez z gory bylo widac ze wyszli z propozycja wylacznie by miec czyste sumienie i pokazac ze "my chcielismy ale oni nie", nie sadze by z tego cos wyszlo bo jesli komus zalezy to organizuje taka sprawe w inny sposob.
Zycze im powodzenia, bo przynajmniej zrobia wszystko po swojemu.
Lubie to!
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 14:33   #119
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Zycze im powodzenia,
Ja również!

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
... przynajmniej zrobia wszystko po swojemu.
... i będą mieć 100% miejsc w zarządzie.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 14:54   #120
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Ale w przyszłości jakie to będzie/może mieć skutki? Nie mam w tej kwestii zupełnie doświadczenia (nie śledziłam, jak to wygląda w innych rasach), a ciekawi mnie to od strony już praktycznej: będą dwa kluby zajmujące się wilczakami, obydwa jak podejrzewam, "promujące" ciut inny "obraz" wilczaka. Hodowcy będą mogli wybrać, wg zasad etycznych którego klubu będą chcieli hodować, czy jak?
W sumie tak jest i w tej chwili, tylko mniej oficjalnie.
I dalej; załóżmy - bonitacje; w tej chwili mamy do wyboru słowacką, czeską i litewską dajmy na to, a później będziemy mogli mieć polską i... polską? Uprawnienia (np. dotyczyczące użytkowości) będą mogły być nadawane przez obydwa kluby?

Last edited by Grin; 10-07-2012 at 15:00.
Grin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org