Go Back   Wolfdog.org forum > Lietuviu > Veisimas

Veisimas Informacija apie veisimą, selekciją ir vadas....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-07-2008, 22:16   #21
auuuu
Junior Member
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 377
Default

o kam reikalinka penkiolika veisliu, kurios skiriasi kazkokiais nezymiais pozymiais, bet isskiriamos i skirtingas veisles ir tik pasunkina pasirinkima..?..rusai pamate karelu lokinius sunis/laikas ir pasake: "ir mums tokiu reikia" ir atsirado rusu europines laikos....cia noras ieiti i istorija, savimeiles tenkinimas ar dar kas..?..man asmeniskai penki simtai veisliu - per daug....ir tikrai nieko pries, jei nebutu ju tiek daug kad po to nereiktu skaityti: "kitos labai panasios veisles yra ..., ..., ..., ..., ... ir ... . skiriasi jos kailio atspalviais"..
manau, kad galima gerinti veisle ir arteti prie to standarto ir be vartojisko poziurio i sunis....pilnai sutinku, kad sunu veisimas turi buti ne verslas, o hobis..(ta ir noriu pasakyti ir sakau..)..taciau daugintojai, mano nuomone, yra tie, kurie is sunu uzsikalineja pinigus neziuredami i ju sveikata...ir nesvarbu ar ziuri i genetika ir ar ju tikslas, salia pinigu, yra veisles gerinimas...


p.s. o kas liecia kieminukus....visi sunys, kuriuos turejau, buvo atklyde, rasti, pasigauti ar is kaimynu uz buteli "nusipirkti"....ir itin ilgai nesuvokiau kam zmones perka sunis, kai yra tokia begale ju benamiu....ir kas dar del mano suns isigyjimo....yra zmoniu, kurie zeninasi desimtis kartu iki pat grabo lentos, yra tokiu, kurie viena karta ir i grabo lenta kartu atgula....taip ir man su suniu....Savo Suni as jau turejau ir dabar turiu...kitaip....tad kito man nereikia....gal, jei turi du sunis, kuriu amzius skiriasi, netekus vieno ju, viskas yra kitaip....bet man suns nereikia....tam reikejo nemazai laiko suvokti...
auuuu jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2008, 22:30   #22
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

del veisliu klysti. jos visos turi savo paskirti ir kilme del ko ir buvo isskirtos i atskira veisle. cia jau kinologines subtilybes.

na del viso kito nesigincysiu. kiekvienas turi savo nuomone ir poziuri del to kas ir kaip yra geriau.


o del tavo Suns- is dalies suprantu ka sneki. as irgi toki turiu - Harka, kitos tokios niekada nebus. visi kiti bus lyginami su ja, bet bus nes gyvenimo be ceko neisivaizduoju, o kai turi viena visada prireikia antro trecio ir ...iki begalybes.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2008, 00:19   #23
vike
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Klaipėda
Posts: 672
Send a message via Skype™ to vike
Default

Nepyksit gal, kad įsterpsiu Man išvis atrodo, kad didžioji dauguma žmonių veisiančių šunis tai daro dėl pingų, ir man vargu ar kas įrodys kitaip, kad ir kiek forumuose skaičiau diskusijų apie tai, mano nuomonė nesikeičia.. Auuu uždavė klausima, ar visi, kurie yra tinkami veisti (niekuo neypatingi, tačiau tinkami) turi būt veisiami? aš gal nesugebėjau rast atsakymo, ar jo tiesiog nebuvo? O gal turi būt veisiami tik dėl skaičiaus?
Auuu, ar ištiesų jau žinai, kad tau šuns nereikia? Mano Šuo atsirado, kai jau senai turėjau savo mažajį, ir dar prieš atsirandant Vaidžiui, ir nors su ja mes buvom kartu ištiesų labai labai trumpą laiką, bet tai ypatingas šuo mano gyvenime. Mūsų bendravimas su ja buvo kažkas nesuvokiama, tas tarpusavio ryšys, to niekada jau nebus su jokiu kitu šunimi. Bet visgi labai man reikalingi yra mano abu šunėkai.
vike jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2008, 09:00   #24
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by vike View Post
Nepyksit gal, kad įsterpsiu Man išvis atrodo, kad didžioji dauguma žmonių veisiančių šunis tai daro dėl pingų, ir man vargu ar kas įrodys kitaip, kad ir kiek forumuose skaičiau diskusijų apie tai, mano nuomonė nesikeičia.. Auuu uždavė klausima, ar visi, kurie yra tinkami veisti (niekuo neypatingi, tačiau tinkami) turi būt veisiami? aš gal nesugebėjau rast atsakymo, ar jo tiesiog nebuvo? O gal turi būt veisiami tik dėl skaičiaus?
Vike, pinigai, pelnas įmanomi tik jei tuos šuniukus ant laikraščio augini košėm šerdamas, kalė tik reikalingus veisimui du įvertinimus susirinkus, o kergiama su kaimynų patinu, sumokant buteliu ar pan.
Kitaip niekaip. Jei įdomu, galėsim paskaičiuot.
O tie, kurie niekuo neypatingi bet tinka būti veisiami nebūtinai turi būti veisiami. Faktas. Bet gali ir būti veisiami
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2008, 11:07   #25
auuuu
Junior Member
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 377
Default

tikrai ne karta teko skaityti ir matyti veisliu aprasymus, kur yra kilme bendra, paskirtis ta pati, o va kailio spalva skiriasi ir veisles kitos....juk kuo is esmes skiriasi amerikietiska ir japoniska akitos..?..vienut leidziami trys spalvu deriniai, kur kitur - diskvalifiikuojantis pozymis.... ? man, kaip zmogui, kuriam yra idomi ne viena veisle, ir kuris noretu auginti ju ne viena, tik pikta darosi del to per didelio veisliu kiekio, mat visu dominanciu per gyvenima neisauginsi....tad man asmeniskai geriau butu kad veisles labai skirtusi....o ne taip kad "karaliaus karolio spanieliai", "kavalieriaus karaliaus karolio spanieliai", ar ilgaplaukiai, trumpaplaukiai, garbanoti taksai ir dar kruva kitu, kuriu esminiu skirtumu - nera...
taip, kiekvienas turi savo nuomone.
kaip jau sakiau, kiekvienam savaip buna su tais sunim....ir, manau, kai turi du ar tris, kuriu amzius skirtingas, viskas yra siek tiek kitaip....dabar man vis dar suns nereikia, nors kiti jau po pusmecio isigyja nauja.....gal po keliu desimciu ir man reikejes....o dabar uztenka paziuret ir pazaist su kitu sunimis....taip ir su daugiau sunu susipazisti....
auuuu jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2008, 11:16   #26
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by auuuu View Post
tikrai ne karta teko skaityti ir matyti veisliu aprasymus, kur yra kilme bendra, paskirtis ta pati, o va kailio spalva skiriasi ir veisles kitos....juk kuo is esmes skiriasi amerikietiska ir japoniska akitos..?..vienut leidziami trys spalvu deriniai, kur kitur - diskvalifiikuojantis pozymis.... ? man, kaip zmogui, kuriam yra idomi ne viena veisle, ir kuris noretu auginti ju ne viena, tik pikta darosi del to per didelio veisliu kiekio, mat visu dominanciu per gyvenima neisauginsi....tad man asmeniskai geriau butu kad veisles labai skirtusi....o ne taip kad "karaliaus karolio spanieliai", "kavalieriaus karaliaus karolio spanieliai", ar ilgaplaukiai, trumpaplaukiai, garbanoti taksai ir dar kruva kitu, kuriu esminiu skirtumu - nera...
taip, kiekvienas turi savo nuomone.
kaip jau sakiau, kiekvienam savaip buna su tais sunim....ir, manau, kai turi du ar tris, kuriu amzius skirtingas, viskas yra siek tiek kitaip....dabar man vis dar suns nereikia, nors kiti jau po pusmecio isigyja nauja.....gal po keliu desimciu ir man reikejes....o dabar uztenka paziuret ir pazaist su kitu sunimis....taip ir su daugiau sunu susipazisti....
Žmonės skirtingi. Va tau skirtumo nėra, o man ar akita, ar didysis japonų - skrtumas didelis. Kaip ir ilgaplaukis ar šiurkščiaplaukis taksas. Tai?
Dar pasakykim, kad sarlosai su CsV irgi iš principo vienodi, kilmė panaši, tai kam čia juos atskirinėt.
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2008, 13:18   #27
auuuu
Junior Member
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 377
Default

mano galva, visi siurksciaplaukiai, trumpaplaukiai ir ilgaplaukiai - tik estetinis skirtumas....cia jau cenzuruota poreikiu tenkinimas, ar, pasikartosiu, poreikis ieiti i kinologijos istorija isvedant savo veisle....
o sarlosai ir csv skiriasi ir nera net pamineta veisles aprasymuose, kad jie yra panasus....buna geriausiu atveju parasyta, kad yra dar kita vilksuniu veisle, kurios paskirtis, charakteris ir isvaizda skiriasi....sarlaosai, mano galva, tik irodo ta poreiki ieiti i istorija su savo veisle...garbetroskos ir tiek.

Last edited by wolfin; 31-07-2008 at 13:04. Reason: cenzura
auuuu jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2008, 13:29   #28
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by auuuu View Post
mano galva, visi siurksciaplaukiai, trumpaplaukiai ir ilgaplaukiai - tik estetinis skirtumas.....
Tai kad ne. Skiriasi ir charakeriai, ir panaudojimas. Sako, labrikų charakteris net pagal spalvas skiriasi.
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2008, 13:55   #29
auuuu
Junior Member
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 377
Default

Quote:
Originally Posted by Vaiva View Post
Tai kad ne. Skiriasi ir charakeriai, ir panaudojimas. Sako, labrikų charakteris net pagal spalvas skiriasi.
manau, kad cia is operos "kiekvienas suo ir tos pacios veisles skirtingas"....sutinku. bet ne apie tai kalba eina...
auuuu jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2008, 18:27   #30
giedrë
Junior Member
 
giedrë's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vilnius
Posts: 148
Default

Šioje diskusijoje esu labiau linkusi pritarti auksciau pareikstai nuomonei, nes pati laikau CsV ir zinau preliminariai jo islaidas. Be abejones, jei kalbame apie vykimus i tarptautines stovyklas dresuotis, vykstama i uzsienio parodas islaidos CsV zenkliai padideja. Taciau suni islaikyti metams kad kainuotu daugiau nei 15000 - 20000 Lt deja manes nelabai itikina. Net vaiko islaikymo paprastai skaiciuojama apie 600-800 Lt, o cia jau patenka maistas, drabuziai, islaidos mokslams ir t.t.
Del veisimo kas metus BUTINYBES dabar ieskau internete info, deja, kol kas nesekmingai. Ir visgi niekaip nesuprantu, kodel ivesti reikalavimai viena ruja praleisti kalems, kurios rujoja kas 6 men, o kas metus teigiama, kad GERIAUSIA VEISTI veisti nepraleidziant ne vienos (nebent isimtiniais atvejais). Ar cia tiesiog toks isitikinimas ar tradicija?

Last edited by wolfin; 31-07-2008 at 15:19. Reason: redaguota autores prasymu
giedrë jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2008, 19:22   #31
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

del veisliu paskirties kur skiriasi tik plauko struktura tikrai nesutinku. taciau kaip minejau tai jau kinologines subtilybes.
savo poziuri pasakiau , kuris abejoju ar keisis.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 10:19   #32
vike
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Klaipėda
Posts: 672
Send a message via Skype™ to vike
Default

Vaiva, skaičiuosim, skaičiuosim
Visiškai pritariu Giedrės pasisakymui
vike jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 13:06   #33
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

nu tai tuomet as busiu daugintoja ir uzsiiminesiu sexturistika dar daug daug metu.

na cia amzinos diskusijos ir kaip visada yra du frontai- veiseju ir kitu.
veisejai aisku skirstomi dar i tam tikras kategorijas, taciau juos supranta tik veisejai.

o prasau - diskutuokit ir toliau tik nevartokit necenzuriniu ir izeidziu zodziu. nes reiks banint
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 13:43   #34
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by vike View Post
Vaiva, skaičiuosim, skaičiuosim
Visiškai pritariu Giedrės pasisakymui
Na mes jau paskaičiavom kiek man kainuos vien kelionė iki patino tik dar nežinom kiek kainuos gyvenimas Olandijoj, maistas, kiek pasiimt pinigų jei neduok die kas nors mašinai, taip pat dar nežinia, kiek mokėsiu už kergimą. Taip pat prieš tai reikalingi chlamidiozės bei stafilokoko tyrimai, progesteroną reiks daryti ne kartą akivaizdžiai (sprendžiu pagal Bruknės mamą). Taip pat echoskopas, pagerinta kalės mityba besilaukiant bei maitinant šuniukus, šuniukų nukirmėlinimas, skiepai, dokų išėmimas, eksportiniai dokai (kiek ten sakei kainuoja, wolfin?), šuniukų primaitinimas... Be to, aš nesu veterinarė, tad norėčiau būti tikra, kad reikalui esant pas mane atvažiuos veterinaras kalei gimdant - tai irgi kainuoja. Nu nekvepia man bizniuku, nekvepia... Ypač turint omeny, kad titulai kalei renkami tik reklaminiais tikslais. O parodos bei kelionės irgi kainuoja.
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 13:48   #35
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Vaiva vis tiek ir tu ryskiai LEXUS'o nori as jau va is dvieju paskutiniu vadu dvi padangas nusipirkau ir pakabuka raktams
as jau net neskaiciuoju kiek ko isleidziu iki suniuku ir po suniuku. nes ko gero suma parguldytu ant menciu zodziu turistaujam ir tiek ir dziaugiames vaikais
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 13:51   #36
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Vaiva vis tiek ir tu ryskiai LEXUS'o nori as jau va is dvieju paskutiniu vadu dvi padangas nusipirkau ir pakabuka raktams
as jau net neskaiciuoju kiek ko isleidziu iki suniuku ir po suniuku. nes ko gero suma parguldytu ant menciu zodziu turistaujam ir tiek ir dziaugiames vaikais
Noriu Lexuso. Bet jei užsiimsiu Bruknės kergimu, apie Lexusą pasvajot
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 15:35   #37
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by auuuu View Post
tikrai ne karta teko skaityti ir matyti veisliu aprasymus, kur yra kilme bendra, paskirtis ta pati, o va kailio spalva skiriasi ir veisles kitos....juk kuo is esmes skiriasi amerikietiska ir japoniska akitos..?..vienut leidziami trys spalvu deriniai, kur kitur - diskvalifiikuojantis pozymis.... ? man, kaip zmogui, kuriam yra idomi ne viena veisle, ir kuris noretu auginti ju ne viena, tik pikta darosi del to per didelio veisliu kiekio, mat visu dominanciu per gyvenima neisauginsi....tad man asmeniskai geriau butu kad veisles labai skirtusi....o ne taip kad "karaliaus karolio spanieliai", "kavalieriaus karaliaus karolio spanieliai", ar ilgaplaukiai, trumpaplaukiai, garbanoti taksai ir dar kruva kitu, kuriu esminiu skirtumu - nera...
taip, kiekvienas turi savo nuomone.
kaip jau sakiau, kiekvienam savaip buna su tais sunim....ir, manau, kai turi du ar tris, kuriu amzius skirtingas, viskas yra siek tiek kitaip....dabar man vis dar suns nereikia, nors kiti jau po pusmecio isigyja nauja.....gal po keliu desimciu ir man reikejes....o dabar uztenka paziuret ir pazaist su kitu sunimis....taip ir su daugiau sunu susipazisti....
Gavau prašymą iš Daivos D. (taksų Daivos). Cituoju:
"gal gali perduot nuo manęs wolfdogo forume tam auuuuu, kad nekliedėtų apie garbanotus taksus, ir išvis prie taksų tegu nelenda, o tai nagus nukaposiu. Tegu svaičioja apie akitas ar ką tik nori, tik prie taksų tegu nelenda"
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 16:30   #38
Guu
Junior Member
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 97
Default

Ohoho, kokį protektoratą taksai turi Ar nepamirštam, kad laisvoj šaly gyvenam ir žodžio laisvę turim ? Tik į ją ir nusišnekėjimo (iš nežinojimo arba kvailiojant) laisvė įeina, bet čia jau putok neputojęs, visų ant savo (taksiško) kurpaliaus neužtempsi. Tad geriau žmones šviesti, kad garbanotų taksų nebūna (o su dredais kaip?), o ne kirviu švaistytis žadėti, a? Gyvenkim draugiškai.

P.S. Ir dar, taksas - ne (visiem) dievas, ir jų vardo minėjimas nėra nusižengimas.
P.P.S. Dėl šventos savų nagų ramybės gal reik apie garbanotus CsV kalbėt?
Guu jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 16:45   #39
vike
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Klaipėda
Posts: 672
Send a message via Skype™ to vike
Default

Daiva kaip visada persistengia su savo taksais
na jei jau temą sukat link mašinyčių, tai lexus'o kaina nėra ypatinga, taip kad labai didelio biznio sukt nereiks, kad įsigytum
Visiškai ne į temą, ale, wolfin, ką reiškia žodis seksturistika??
vike jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 16:53   #40
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by vike View Post
Visiškai ne į temą, ale, wolfin, ką reiškia žodis seksturistika??
Nu jaunuole, apie sekso turizmą nesate girdėjus?
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org