Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Reklama i prasa

Reklama i prasa Wilczaki w prasie, reklamie, teledyskach i telewizji (grające 'siebie' lub wilki). Artykuły i programy o rasie...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-06-2006, 11:15   #21
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

...kto tak zamienia wszystkie cytaty spoza Wolfdoga na czerwono ?
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 11:16   #22
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Nie wiem czemu nagle zostalam gościem!!!
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 11:19   #23
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Rona.. jak pani wygladala? z jakim byla psem?? Bo mam niejasne podejrzenia... wydaja mi sie malo prawdopodobne ale chcialabym byc pewna
To byla jakis miesiąc temu, pani się specjalnie nie przyglądałam, ale jej piesek był zaiste przedziwny: szary, malutki i każdy włos sterczał mu w innym kierunku. Jeśli był rasowy, to raczej z tych przerasowionych i był jakiś taki osowiały, może z choroby, może ze starości.... Potem złośliwie komentowaliśmy tę sytuację - Leszek twierdził, że pani mówiła tak z zazdrości o wygląd i formę Tinki, a ja - że na miejscu pieska też byłabym osowiała mając taką panią... :P

Najbardziej zadziwiła mnie jej agresja i ilość złości w głosie, bo zazwyczaj poczekalnie wetów to bardzo przyjazne miejsca, mało gdzie jest tyle ludzkiej życzliwości i solidarności... Zauważyliście to?
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 11:20   #24
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
Najbardziej zadziwiła mnie jej agresja i ilość złości w głosie, bo zazwyczaj poczekalnie wetów to bardzo przyjazne miejsca, mało gdzie jest tyle ludzkiej życzliwości i solidarności... Zauważyliście to?
Tak
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 11:48   #25
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Co litwiny i ruske gadaja to myszle ze jusz wiecie-byl nie jeden temat o tym z tlumaczieniami, nie bede znowu pisac tego samego ok?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 11:57   #26
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Daiva- z cytowanych przez Ciebie postow mi wynika inny watek: autorzy przeciwstawiaja "podatnosc na specjalistyczne szkolenia" ras powszechnie uzywanych i czw. Bronia oczywiscie "tradycyjne uzytki" Takich dyskusji jest tysiace i dotycza kazdej niemal rasy, na wszelakich listach dyskusyjnych , na dowolne pytanie typu " jakiego psa polecacie dla dzieci, dla inwalidy, do strozowania, wygladania, obrony, zaprzegu...itp itd", w odpowiedziach lansuje sie "swoja" rase
Mnie tu natomiast dziwi, ze przy otrzymanych wynikach w google'ach, po wrzuceniu "czechoslowacki wilczak" ( znakomita wiekszosc n apoczatku listy kieruje na wolfdoga), zdarzaja sie takie kosmiczne wypowiedzi
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 12:01   #27
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
OCZYWISCIE ZE SAARLOOS WOLFHUND!!!!!!!!!!!!TO KRZYŻÓWKA OWCZARKA NIEMIECKIEGO Z WILKIEM STWORZONA PO TO ABY WYELEMINOWAĆ DYSPLAZJĘ STAWU BIODROWEGO!!!!!
Tzn to zdanie nie zaskakuje, bo wlasciciele tej rasy przez lata reklamowali ja "W odroznieniu o CZECHOSLOWACKICH WILCZAKOW nasze psy nie maja dysplazji...."
(a podli niemieccy wlasciciele CzW odpowiadali: "I dobrze, bo jakby mialy to Saarlosy gnebilby juz caly zestaw chorob genetycznych")

Quote:
najbardziej podobny do wilka jest czechoslowacki wilczur (ktorego juz prawie nie ma na swiecie)
Tez racja - teraz przezyl juz tylko czechoslowacki wilczak...

Quote:
W polsce azz tak czesto jeszcze nia sa spotykane jednak w kraju
Gaga, jak po zakupie Bola chcialam sie dowiedziec, czy w Polsce sa CzW to w warszawskim oddziale glownym dowiedzialam sie, ze CzW u nas nie wystepuja.... A to przeciez nie takie stare dzieje....

Quote:
to co widziałam u Czechów i na wystawach, to są psy bardzo bojażliwe i nie pewne, nie nadają się do miejskich bloków ,bo boją się własnego cienia i przez to są nieobliczalne.
To tez (chyba) stare dzieje, bo teraz Czesi akurat na wystawach pod wzgledem charakteru maja lepsza srednia od nas... Chyba, ze ta osoba byla na tegorocznej wystawie w Pradze i widziala psy wloskie...

Quote:
Domieszka wilczej krwi nie moze dac dobrych psow roboczych - wilki maja te cechy przeciez, ktore czlowiek przez tysiace lat staral sie w psach eliminowac!
Czesty blad myslowy, ktory zaklada, ze od poczatku domestyfikacji separowano wilki i psy. A sa udokumentowane przypadki, gdy nawet jeszcze na poczatku XX wieku rejestrowano prawdziwe krzyzowki F1 jako np owczarkie niemieckie. A fachowe artykuly zachecaly przez lata mysliwych do krzyzowania psow z wilkami w celu uzyskania lepszych psow mysliwskich. O psach polnocnych, jak chocby lajki, ktore nadal maja bardzo duzo krwi wilka, juz nawet nie wspominam...

Quote:
Z wilczakow w sporcie, w Polsce widujemy Irmę Litavske Kotliny - baaardzo cichutką, zamkniętą w sobie suczkę ładniutko, cichutko robiącą posłuszeństwo - i jest to wybitny egzemplarz wilczakowego rodu - i przez jakiś czas niejakiego Bola...
Był tak zainteresowany wykonywaniem komend, że między rozkazem a jego wykonaniem można było swobodnie zdążyć zjeśc kanapkę.
Tu widac z jakim "specem" od rasy mamy do czynienia... Bo pomylic Boltona z Dragonem moze tylko kompletny laik, ktory CzW widzial chyba tylko na obrazkach...

Quote:
Jeśli chodzi o współpracę i hmmmm cechy przydatności do pracy, to strasznie chciałabym Cię obdarować przeciętnym owczarkiem z linii użytkowej, wtedy, może... zrozumielibyśmy się lepiej, co mamy na myśli pod tego typu określeniami.
Ja bym autorke chetnie obdarowala uzytkowym Borderem. Wtedy dopiero by sie przekonala, ze o "współpracy" ma jeszcze slaba wiedze... Ale porownywac psa typu border do wilczaka? Coz, czepianie sie bez ladu i skladu...

Quote:
Znam jednego wilczaka i nie powiedziała bym że jest to pies którego bym chciała mieć. Wygląd piękny bez dwóch zdań ale psychika - koszmar. Strasznie bojaźliwe i strachliwe psisko, żyjące w swoim świecie. Najlepszy manewr tego psa to był atak na pozoranta: pies nakręcony, aż się gotuje właściciel go puścił, pozorant przygotowany na skok, a pies "zaatakował", przebiegł obok pozoranta i pobiegł dalej.
Akurat ta historie znam, choc opis postepowania psa calkowicie inny, bo z ust samego wlasciciela. W kazdym razie chodzi o Garo o ktorym pisze chyba jakas osoba, ktora byla na tym samym placu szkoleniowym(?).

Quote:
Jedyne, czego nie lubię, to hmmm.. nieobiektywne spojrzenie na daną rasę.
I kto to mowi...

Quote:
Interpretacja:
"Ooooch, moje biedne stare kości i moj biedny stary rower"!"
No to sie wyjasnia. Amator jakis malych piesiow, ktore cale zycie spedzaja na kanapie i dostaja zadyszko po spacerku wypowiada sie o "uzytkowosci" i "rasach uzytkowych"...

Quote:
To jest mieszaniec, tak mi powiedział właściciel, ale ma więcej krwi wilka.
Jeszcze niedawno (gdy nie bylo bazy danych) Hartl i czeski klub twierdzili, ze CzW maja maksymalnie 6.35% krwi wilka. A to juz sie robia z CzW (prawie) czystokrwiste wilki...

No, ale fakt - wczesniejsze psy hodowane jakies 10 lat temu byly tak ONowate, ze nikt by sie na to nie nabral. A teraz dzieci biegaja za nami tlumem, aby poglaskac wilka...

Quote:
Nie nadają sie do mieszkania w mieście, bo musza mieć dużo miejsca do biegania.
Racja, wilki trzyma sie na DUZYCH wybiegach.... Prawo unijne tego wymaga...

Quote:
Idealnie nadaja sie do zaprzęgów.
Powiedz to Danielowi...

Quote:
ednak nie posiadają zaufania do nowych osób a także znajomych.
Musze to powiedziec naszym Burym, bo jakos nie lapia, ze na widok znajomych nie wolno im robic dzikich tancow radosci...

Quote:
Nieufność wilczaków jest pewną barierą w startowaniu z nimi w zawodach, ponieważ muszą sie przyzwyczic do nowego otoczenia, ludzi i psów.
Powiedz to Eli, Gadze, Joannie i Przemkowi....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 12:03   #28
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Manu
...kto tak zamienia wszystkie cytaty spoza Wolfdoga na czerwono ?
Ja przerabiam, aby bylo widac, co jest postowane. Potem mozna rozmawiac o tym juz w normalny sposob i w normalnych kolorach....

Quote:
Originally Posted by Anonymous
Nie wiem czemu nagle zostalam gościem!!!
Juz poprawione - teraz moga pisac tylko osoby zarejestrowane.... czyli tak jak na kazdym forum...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 12:11   #29
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Przypomnialam sobie, ze kiedys, na jednym z forum pochwalilam sie swiezo przywiezionym szczeniaczkiem czw i oto co dostalam w odpowiedzi:


Quote:
A wiesz, że to potężnie problematyczna rasa?
Kiedyś spotkaliśmy chodowcę tych psów to mówił niestworzone rzeczy. Na przykład - nie ma mowy o zamknięciu psa w domu. One mają tak rozwiniętą potrzebę wolności i przestrzeni, że w domu mogą być z właścicielami, ale nigdy same. Pies wyjmował gwoździe z ramy okiennej, żeby wyjść na zewnątrz. Jak nie dał rady to... pazurami rozszarpał całe okno....
Wybierał się na wielogodzinne wycieczki po miejscowości, ot tak, żeby sobie pozwiedzać....

Tresura ich jest bardzo problematyczna...

Aha - to nie jest jeden przypadek, ale po prostu cecha wynikająca właśnie z krzyżowania z wilkiem...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 12:29   #30
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Quote:
jednak nie posiadają zaufania do nowych osób a także znajomych.
Musze to powiedziec naszym Burym, bo jakos nie lapia, ze na widok znajomych nie wolno im robic dzikich tancow radosci...
Dostaliśmy niedawno żartobliwy prezent od znajomych: wywieszkę na drzwi z napisem "UWAGA! DOBRY PIES"
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 12:47   #31
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Daiva- z cytowanych przez Ciebie postow mi wynika inny watek: autorzy przeciwstawiaja "podatnosc na specjalistyczne szkolenia" ras powszechnie uzywanych i czw. Bronia oczywiscie "tradycyjne uzytki" Takich dyskusji jest tysiace i dotycza kazdej niemal rasy, na wszelakich listach dyskusyjnych , na dowolne pytanie typu " jakiego psa polecacie dla dzieci, dla inwalidy, do strozowania, wygladania, obrony, zaprzegu...itp itd", w odpowiedziach lansuje sie "swoja" rase
Mnie tu natomiast dziwi, ze przy otrzymanych wynikach w google'ach, po wrzuceniu "czechoslowacki wilczak" ( znakomita wiekszosc n apoczatku listy kieruje na wolfdoga), zdarzaja sie takie kosmiczne wypowiedzi
no tak tlumaczym tylko to, ale mami i to:
Quote:
CSV sa bardzo lekliwe, nie poda ja sie calkem do treningu, sa glupie, pochodza od saarloosow, uwielbiaja ucziekac do lasu i moga zyc jak wilki, nie umie! otworzyc drzwi i pojsc i zrobic to co che (wiemi o co im chodzi), takich jak oni nie ma na swiecie, tak intelegetny pies, jak ty opisujies n i e e g z i s t u j e !!
to same perlki, ktore oczywiszcze takie samie maczie i u siebie
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 13:06   #32
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Ales Gaga zabawe wymyslila..... Nawet nie mialam pojecia, ze tyle postow o wilczakach jest w sieci.....

No to rzucam nastepne...

Post jest stary i dotyczyl przygotowywanej listy ras agresywnych, ale teraz jako zart jest bardziej trafny....

Quote:
Originally Posted by 05/2005
Jeszcze jest wilczak czechosłowacki - to mieszanka owczarka niemieckiego (ma być na liście) i najprawdziwszego wilka z naszych Tatr! Pozagryza nam nasze owieczki i co będzie? Na listę z nim!
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 13:09   #33
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by 7/2000
Mam pytanie.

Jak byc moze niektorzy zdazyli sie juz zorientowac, zamierzam w przyszlym roku przedstawic moim sukom nowa psice. Jak tez niektorzy wiedza, bedzie to suka rasy wilczak czechoslowacki. Wlasciwie pytanie nie dotyczy rasy, ale ogolu psow duzych i o silnym charakterze.
Suke zapisze oczywiscie na szkolenie, ale wolalabym sie was spytac o wasze zdanie na temat szkolenia obronnego, czy warto czy nie warto. Spotkalam sie w dwiema teoriami na ten temat. Jak narazie obstaje przy tej, ktora mowi, ze jesli chcesz miec poslusznego psa, zapisz go na szkolenie dla psow obronnych, bo tylko tym sposobem nauczysz go ZAPRZESTANIA WAL:KI na rozkaz. Jednym slowem: nie chce aby suka byla agresywna, nie potrzebuje jej w roli stroza czy obroncy, ale wiem, ze moze sie w niej taki instynkt odezwac, i chcialabym wtedy moc nad nia zapanowac.
Druga teoria mowi, ze takie szkolenie tylko wyzwoli w psu agresje, bo przeciez prowokuje sie go tam do ataku. Niektorzy twierdza, ze psy po szkoleniu obronnym staja sie nieufne, podejzliwe w stosunku do kazdego czlowieka i "rekaw" spaczyl ich pojecie o ludziach.
Abstrachujac od cech rasy CzW ktora np. zamiast do rekawa, rzuca sie do gardla , bylabym wdzieczna za jakies ogolne zdanie na temat szkolenia obr.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 13:14   #34
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Margoo! Litosci! Ja wlasnie kanapke jadlam i malo sie nie udlawilam
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 13:43   #35
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by 03/2004
O tym właśnie mówił mi ten pan z wilczakiem, ze z normalnym psem jedzie się na spacer do lasu a z wilczakiem do centrum miasta

Quote:
Originally Posted by Wystawa Poznan 11/2003
A jesli rzeczywiscie jakis pies zachowal sie agresywnie i zaatakowal - nalezalo to zglosic sedziemu i po sprawie.
A widzialas malamuty i wilczaki? I chocby chiuaua? Tez byly agresywne, rzucaly sie na inne psy z zebami.
i
Quote:
Originally Posted by Wystawa Poznan 11/2003
Wilczak - suka, ktora miala startowac w pokazie obedience poczatkujacych - byla agresywna i na wystawie i na cwiczeniach dzien wczesniej. Malamut - rzucal sie z zebami na wszystko, co bylo psem/suka. Chiuaua - siedziala pani z tymi psiakami obok nas i jeden z psow byl agresywny - chcial mnie ugryzc
Chodzilo mi o wskazanie, ze ludzie zwracaja uwage na szczekajace psy ras powszechnie uznawanych za grozne, a na sliczne wilczaki czy huskie przymyka sie oko.

Bardzo czesto jednak wilczaki pojawiaja sie pozytywnie - na liscie ulubionych ras. Albo tych planowanych jako "nastepny pies".

Ale to juz bylo slodkie....

Quote:
Originally Posted by 10/2003
Ulubione rasy: Owczarek szwajcarski (dawny amerykaństko- kanadyjski), saarloos wolhound,czechosłowacki wilczak (z Peronówki!!!).
Ide szukac dalej....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 14:01   #36
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Margo litości..., ja nie jadłam kanapki, a też prawie się udławiłam ze śmiechu...
Czyli jak wilczak, to tylko "z Peronówki"??? Może ten ktoś myślał, że to częśc nazwy rasy...

Gaga, a Ty znasz te struszkę od kudłatego pieska ktora twierdziła z niezwykłą zajadłością, że krzyzowanie z wilkiem to cofanie się w kynologii? Co to za jedna?
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 14:25   #37
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by 03/2005
{Właściciele wilczaków siwieją - Właściciele hybryd łysieją }
Quote:
Originally Posted by 09/2004
Odp:
Jest to typowe dla wilczaków. To właśnie bardzo dobry przykład inteligencji przystosowawczej, którą posiadają wilczaki )) ... Prędzej czy później znajdzie sposób na wyjście - jak nie górą, to dołem... a jak nie dołem to furtką... "


No to ladnie, wy piszecie ze nasze husky uciekaja a u wilczakow nazywa sie to inteligencja przystosowawcza! I jeszcze sie tym chwala...to sa dopiero prawdziwi fanatycy rasy!
A tak przy okazji to to jest chyba moja trzecia ukochana rasa (zaraz po border collie), choc uwazam ze maja wieksze zalety niz "inteligencja przystosowawcza"
Quote:
Originally Posted by 01/2006
Mialam okazję kilka razy uczestniczyć w pokazach PT organizowanych na wystawach i w przedszkolu. (...)W pokazach uczestniczyło przeważnie ok. 8-10 psów. Wszystkie bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi i bez problemu znoszące badanie anatomii przez dzieci. Przekrój ras na pokazie był ogromny, występowały: goldeny, labrador, AST, rhodesian, bernardyn, ON, border, spaniel, czeski wilczak, owczarek szetlandzki. Taka różnorodność ras również bardzo fajnie wpływa na publiczność.
Quote:
Originally Posted by 05/2006
rasa przepiekna, kiedys na wystawie siedziala cala ekipa (jakies zagraniczniaki) obok nas wiec mialam mozliwosc dokladnego przygladniecia sie i stwierdzam ze sa rewelacyjne.
Quote:
Originally Posted by 06/2006
Tak, psy bardzo ładne i efektowne. Uroku dodaje im barwa włosa, przypominająca wilki.
Widzę też na wystawach, że są bardzo przyjacielskie, żywe, pełne temperamentu.
Quote:
Originally Posted by 05/2005
Na pewno z wilczakiem nie poszalejesz jezeli chodzi o psi sport typu szkolenie PT, IPO, i inne. Po prostu to są zwierzęta które trudno namówic jest do współpracy.
Quote:
Originally Posted by 05/2005
wilczak typ psa ktory nadaje sie i na stróża i na psa do towarzystwa(przynajmniej tak slyszalam) niektorzy tylko uwazaja ze wyglada jak zwykly kundel
Quote:
Originally Posted by 07/2005
Wilczaki to piekne i wspaniałe psy,w Pl jest b. ambitna hodowla z Peronówki / wpisz w wyszukiwarkę, na pewno znajdziesz/ - widywałem te psy na wystawach i wcale nie były bojaźliwe!
Do tego doskonale sobie radzą na kursach - posłuszenstwa, obedience itp.
Nie, nie mam żadnych powiązań z tą hodowlą
Quote:
Originally Posted by 07/2005
jak poczytasz troszke o tych psach i o tym jakie wymagania mają w wieku szczenięcym ,aby być normalnymi nie strachliwymi psami ,to chyba zgodzisz się że nie jest to łatwa rasa dla każdego ,chyba ze od maleńkiego szczeniaka będzie uczestniczył cały dzień w zajęciach socjalizacji .
Ja w Czechach widziałam kojcowe psy i bardziej przypominały zdziczałego wilka niż normalnego psa .
Owczarki Niemieckie tylko sporadycznie potrafią być niepewne i to zawsze z kojca,jak nie mają odpowiedniego, choć minimum kontaktu.
Quote:
Originally Posted by 02/2006
Ja bym wolała Wilczaka Saarlosa od Czechosłowackiego. Są chyba większe i bardziej posłuszne, z tego, co słyszalam
Quote:
Originally Posted by 02/2006
Chce ci powiedzieć że troszke się myliś bo właśnie Saarlosa może sprawiać więcej problemów obie rasy potrzebują starannej socjalizacji ale to włąśnie Saarlosa jest psem który całkowicie odbiegała od założeń.. troszke na ten temat napisałam ale mogą znaleźć się osobniki bojaźliwe strachliwe może nie potzrbują jakiegoś specjalnego szkolenia ale nie zawsze jest z nimi łatwiej potzrbuja większej grupy swoich pobratańców i długich spacerów hodowcy nie sprzedają ich komu popadnie nieżadko są to ludzie z ogromnymi wiejsko leśnymi pośiadłościami i myśle że niektórym się wydaje że sa mniej uciążliwe bo Czechosłowackie to już wogle psy do pracy można je szkolić w wielu dziedzinach np mondioring, bieg wytrzymałościowy, obedlaniec i pies tej rasy dobrze ułożony naprawde jest świetnym towarzyszem zresztą ja nie jestem znawcą i to wszystko co tu pisze może się troche rozminąć z prawdą ale jeśli się tak stanie a mnie na tym przyłąpiecie to pisać szybko
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 14:27   #38
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
Margo litości..., ja nie jadłam kanapki, a też prawie się udławiłam ze śmiechu...
Czyli jak wilczak, to tylko "z Peronówki"??? Może ten ktoś myślał, że to częśc nazwy rasy...
No brawo! W dziedzinie postrzegania marki to osiagneliscie chyba mistrzostwo
Zreszta hmm... w sumie w pelni zasluzyliscie na to
(dzien bez wazeliny to dzien stracony;p)

Quote:
Originally Posted by Rona
Gaga, a Ty znasz te struszkę od kudłatego pieska ktora twierdziła z niezwykłą zajadłością, że krzyzowanie z wilkiem to cofanie się w kynologii? Co to za jedna?
Juz nikt...poslalam platnego zabojce do Krakowa
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 14:32   #39
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
Czyli jak wilczak, to tylko "z Peronówki"??? Może ten ktoś myślał, że to częśc nazwy rasy...
Wlasnie na to stawiam..... Ale jest jeszcze drugie 'dno': post wyslano 10-2003, a w tym czasie o zadnej 'Peronowce' nie moglo byc mowy, bo pierwszy miot dopiero wchodzil na ringi.... za granica....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2006, 14:32   #40
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Quote:
Originally Posted by 03/2004
O tym właśnie mówił mi ten pan z wilczakiem, ze z normalnym psem jedzie się na spacer do lasu a z wilczakiem do centrum miasta
Margo, ale to chyba też Twoje słowa na tym forum...! Ktoś je tu przeczytał i powtórzył ?...
Manu jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org