Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Videos & photo stories

Videos & photo stories Foto i video blogi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-12-2012, 00:10   #41
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Ja nadal polecam Pentaxa .Ma jeden z najlepszych kitowych obiektywów na początek mnie taka jakość portretów wystarcza dla przykładu


plusy to 6klatek/s do 25 fotek , minus że jest słaby bufor i trochę czasu przerzuca foty na kartę pamięci
szybki autofokus jak na wiertarkę
trochę zaciemnia fotki, ale jak się wyczuje aparat to można je skorygować
o wiele lepiej radzi sobie z automatycznym balansem bieli przy sztucznym świetle w porównaniu z canonem 50d.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 21-12-2012, 08:14   #42
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

a ja się wychowałem na tych aparatach i to dopiero trzeba umieć
http://www.aparatyanalogowe.pl/content/zorki-1bs
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2012, 16:46   #43
wildheart
Junior Member
 
wildheart's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Warszawa/Reguły
Posts: 79
Send Message via Gadu Gadu to wildheart
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
a ja się wychowałem na tych aparatach i to dopiero trzeba umieć
http://www.aparatyanalogowe.pl/content/zorki-1bs
ciagle mam w domu 2 zenity, flexareta i starta II <3
__________________
wildheart jest offline   Reply With Quote
Old 23-12-2012, 03:00   #44
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

zorka po tacie i zenit z 18-ki . spawne..tym pierwszym to dopiero była sztuka.i nie było możliwości trzaskania na lewo i prawo.klisze miały po 36 klatek....
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 23-12-2012, 03:54   #45
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
zorka po tacie i zenit z 18-ki . spawne..tym pierwszym to dopiero była sztuka.i nie było możliwości trzaskania na lewo i prawo.klisze miały po 36 klatek....
he he, robilam zenithem fotki w liceum plastycznym - uzywalam wtedy cietych recznie na odpowiednie odcinki filmow, ktore przynosila mi moja mama pielegniarka rtg z pracy - takie parumetrowe nienaswietlone koncowki z badań naczyniowych - fajne byly efekty, szczegolnie przy pejzazach - mieciutkie swiatlo, czule byly te klisze
to se ne vrati...
a zenitha z tamtych czasow wciaz mam (w piwnicy), tylko mu te soczewki jakos zwyrodnialy na starosc i nie trzyma ostrosci
anula jest offline   Reply With Quote
Old 24-12-2012, 17:15   #46
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Aparat fotograficzny dedykowany do robienia fotek wilczakom musi spełniać jeden warunek. Musi być szybki!
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 25-12-2012, 23:37   #47
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Ja nadal polecam Pentaxa .Ma jeden z najlepszych kitowych obiektywów na początek mnie taka jakość portretów wystarcza dla przykładu


plusy to 6klatek/s do 25 fotek , minus że jest słaby bufor i trochę czasu przerzuca foty na kartę pamięci
szybki autofokus jak na wiertarkę
trochę zaciemnia fotki, ale jak się wyczuje aparat to można je skorygować
o wiele lepiej radzi sobie z automatycznym balansem bieli przy sztucznym świetle w porównaniu z canonem 50d.

Ja amatorsko pstrykam Pentaxem K-x i jestem bardzo zadowolona
Co prawda kitowy obiektyw jest dosyć ciemny i w kiepskich warunkach nie można liczyć na ostre zdjęcia, ale w słońcu radzi sobie całkiem ładnie
https://lh4.googleusercontent.com/-e...0/ciciorek.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-o...20/trzepak.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-V...U_s/s512/9.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-A...512/02park.jpg

Niestety kiedy nie ma słońca, to nie ma i zdjęć w przypadku fotografowania czegokolwiek co żyje i się rusza, nie mówiąc już o wilczaku

Poza tym wilczakowi nie da się zrobić zdjęcia obiektywem bez autofocusa... Mam jasną, bardzo ostrą, ale starą i całkowicie ręczną portretówkę - ostre zdjęcia psów to 1% tego, co się napstrykam, bo w większości przypadków zwyczajnie nie nadążam wyostrzyć.
A Cresil to już w ogóle porażka - on ma dosłownie kilka ostrych zdjęć zrobionych tym obiektywem

Natomiast do "nieruchomych" obiektów, ten obiektyw jest genialny!
https://lh4.googleusercontent.com/-q...l4k/s576/1.jpg
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2013, 13:33   #48
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Pewnikiem przy kupowaniu aparatu jak dla mnie byłoby przetestowanie go na Cha (czytaj SZa). Żeby nie robił zonka typu takiego:




bo jeszcze jakiś "życzliwy" puści w obieg plotę, że mam dwie suki <lol>
__________________

http://darwilka.blogspot.com/


Last edited by GRABA; 06-01-2013 at 13:46. Reason: ort:)
GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2013, 16:16   #49
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Pewnikiem przy kupowaniu aparatu jak dla mnie byłoby przetestowanie go na Cha (czytaj SZa). Żeby nie robił zonka typu takiego:




bo jeszcze jakiś "życzliwy" puści w obieg plotę, że mam dwie suki <lol>

Ale zdjęcia przy słabym świetle i w ruchu to bardzo trudna sprawa. Tutaj jeszcze wydaje mi się, że flesz w oczy Cha był a ona pędziła wbudowana lampa błyskowa też rady w takim oświetleniu i ruchu raczej nie da.
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 08:23   #50
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

to chwalić mi sie jakie macie aparaty.pomału zbliża mi się czas wymiany mojego FUJI S5800.....staruszka .
czasami przerzucam sie na Olympusa SP 600 UZ.
choć zorka i zenit dalej są sprawne .
Może tym razem przeznaczę wiekszą kwotę
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 10:10   #51
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Jaki wybrać aparat ?
Przede wszystkim taki z instrukcja obsługi z możliwością ustawień manualnych i dodatkowo warto dokupić jakąś książkę o fotografii i poczytać o czasach naświetlania, przysłonie i kadrowaniu aby to wszystko zrozumieć

GRABA u Ciebie nie ma zonka, tu po prostu automat aparatu wybrał dłuższy czas naświetlania i na ostatnia chwile naświetlania błysną lampą. Dlatego na 1 zdjęciu powstał efekt "błysku na druga kurtynę" A na 2 zdjęciu Cha była już bliżej Ciebie i aparatu, bliżej błysnęłaś i Cha rzuciła dodatkowo cień. No i automatyczny balans bieli inaczej ustawił temperaturę, dlatego suka ma inne kolory sierści
Następnym razem w takich warunkach skróć czas naświetlania, zwiększ ISO i ustaw balans bieli na dzień pochmurny. Ale jest ryzyko że zdjęcia wyjdą zbyt ciemne wtedy lepiej odpuścić sobie fotografowanie w takich warunkach.

Ja mam nikona D90 i kilka obiektywów.
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 11:06   #52
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by MagdaW View Post
Ja mam nikona D90 i kilka obiektywów.
i dlatego nie ma szans do wiekszości z Was z jakościa zdjęć.Choć z aparatem i fotkami "bawię się" od....... już nie pamiętam taki "stary jestem .Ale pamietam jeszcze własną ciemnię i eksperymenty z wywoływaniem ,naświetlaniem itp.
niestety mam inne bardziej pieniężnochłonne hobby
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 11:30   #53
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Magda, a jakich używasz obiektywów najczęściej?

Ja wlasnie kupiłam Nikona d5100 (niestety jeszcze nie dojechał ;/). Zastanawiam sie właśnie nad wyborem obiektywów. Konsultowałam się już z miom góru - Pawłem Wonderowym i zaaprobował moje wybory, ale im więcej opinii tym lepiej

Chcę kupic dwa obiektywy:

stałkę Nikon 35 mm, 1,8
i
tele Nikon 70-300, 4,5-5,6.

chcę robic zdjecia psom w ruchu i zdjecia roślinności w ogrodzie

bedzie ok?

Dodam, że zdjęć robić nie umiem, ale już pożyczyłam książkę

__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 12:00   #54
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
i dlatego nie ma szans do wiekszości z Was z jakościa zdjęć.Choć z aparatem i fotkami "bawię się" od....... już nie pamiętam taki "stary jestem .Ale pamietam jeszcze własną ciemnię i eksperymenty z wywoływaniem ,naświetlaniem itp.
Oj tam, oj tam, nie jesteś jedyny.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 12:50   #55
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

dorotka_z 4,5-5,6 to bardzo ciemny obiektyw do tego nie ma stałego światła co oznacza że przy maksymalnym zbliżeniu maksymalny otwór przesłony będzie wynosił tylko 5,6. Przy słabym świetle żeby złapać wilczaka w ruchu trzeba będzie się ratować wysokimi ISO, co z kolei oznacza koszmarne ziarno

Stałka to zupełnie drugi biegun, jestem wielka wielbicielka jasnych obiektywów stało ogniskowych, ale to nie są demony szybkości.

Ja w pracy (fotografuje głównie ludzi) używam Canona 5d i o ile przy portretach jest on cudowny to do fotografii ruszających zwierząt to body jest dużo za wolne (nawet moja wysłużona 40stka jest szybsza), dlatego gdybym nie mała na co kasy wydawać to miałabym zachciankę w postaci canona 7d.

Co do obiektywów to powiedzmy "z średniej półki" canoniarzom gorąco polecam 70-200L 4.0 (jak kogoś stać i ma mocne ręce to 2.8 ) do fotografowania szybko przemieszczających się obiektów. A połączenie 7d+70-200L to już zestaw prawie idealny ja mam niestety tylko połowę
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 13:29   #56
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Ja zdecydowanie najczęściej używam stałek 35 lub 85mm 1,8

dorotka_z ja do Twojego zestawu dorzuciłabym jeszcze coś szerszego np: 18-55mm przyda się do i cioci na imieniny i krajobrazów

Nie mam i nigdy nie używałam tego Nikona 70-300 4,5-5,6 ale mam 55-200 4-5.6 i w dobrych warunkach świetnie daje sobie rade, poniżej kilka zdjęć z tego obiektywu:
https://plus.google.com/photos/10353...777?banner=pwa
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 13:30   #57
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
dorotka_z 4,5-5,6 to bardzo ciemny obiektyw do tego nie ma stałego światła co oznacza że przy maksymalnym zbliżeniu maksymalny otwór przesłony będzie wynosił tylko 5,6. Przy słabym świetle żeby złapać wilczaka w ruchu trzeba będzie się ratować wysokimi ISO, co z kolei oznacza koszmarne ziarno
Dzieki za odpowiedź.

Myślisz, że takim obiektywem nie dam rady rovbić przyzwoitych zdjęć? Bo możliwe, że ciemny, ale przeznaczony do robienia zdjęc na zewnątrz, gdzie światla jest sporo... Oczywiście wolałabym jeąsniejszy, ale musze liczyć sie z kasą. Ten 4,5-5,6 kosztuje koło 2000 a taki jak piszesz - 2,8 jest od 8 tys co mój budżet przekracza kilkakrotnie
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 13:40   #58
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Quote:
Originally Posted by MagdaW View Post
dorotka_z ja do Twojego zestawu dorzuciłabym jeszcze coś szerszego np: 18-55mm przyda się do i cioci na imieniny i krajobrazów
Hehe, nie ukrywam, że miałam dylemat czy kupować samo body czy body plus 18-55. Zdecydowałam się na samo, bo widziałam zdjecia z tego obiektywu właśnie np z imienin cioci i niestety nic na nich nie widać. Chyba kiepsko sie sprawdza w pomieszczeniach. Dlatego własnie mam nadzieję, ze te dwa o ktorych pisałam starcza mi na początek.
Pomyślałam, ze w razie czego dokupię taki podstawowy, to juz na szczęście nie będzie duży wydatek.

Magda, to jeszcze korzystając z okazji dopytam czy pamiętasz jakim obiektywem i przy jakich ustawieniach robiłaś zdjęcia, które wkleiłaś w wątku pirelli i to, które było na okładce tegorocznego kalendarza?
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 14:03   #59
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Hehe, nie ukrywam, że miałam dylemat czy kupować samo body czy body plus 18-55. Zdecydowałam się na samo, bo widziałam zdjecia z tego obiektywu właśnie np z imienin cioci i niestety nic na nich nie widać. Chyba kiepsko sie sprawdza w pomieszczeniach. Dlatego własnie mam nadzieję, ze te dwa o ktorych pisałam starcza mi na początek.
Pomyślałam, ze w razie czego dokupię taki podstawowy, to juz na szczęście nie będzie duży wydatek.
wtedy w pomieszczeniach zawsze można użyć lampy wbudowanej, zdjęcia z cioci imienin przecież nie muszą być super jakościowo.
Z czasem zobaczysz czego Ci brakuje i wtedy będziesz dokupywać (tylko uważaj to wciąga )
tutaj kilka zdjęć z 18-55
http://kilkaprzygodwilka.blogspot.co...g-post_24.html


Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Magda, to jeszcze korzystając z okazji dopytam czy pamiętasz jakim obiektywem i przy jakich ustawieniach robiłaś zdjęcia, które wkleiłaś w wątku pirelli i to, które było na okładce tegorocznego kalendarza?
Jeśli ściągniesz sobie jakiś program do zdjęć np ja mam FastStone Image Viewier to wtedy będziesz mogła ściągać zdjęcia z internetu i poprzez ten program zobaczysz exiff czyli wszystkie ustawienia aparatu (jednak niektórzy kasują exiff i wtedy nie będziesz mogła tego zobaczyć)
Zdjęcie z okładki będę musiała znaleźć i wtedy napiszę co i jak, a z wątku o Pirelli:
zdjęcie nr1 - 35mm 1/1250sec F2 ISO 200
zdjęcie nr2 - 210mm 1/4000sec F8 ISO 200
Podczas robienie tych 3 zdjęć świeciło mocne słońce

Last edited by MagdaW; 26-03-2013 at 12:47.
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 15:21   #60
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Konsultowałam się już z miom góru - Pawłem Wonderowym
Dorotka, mamy takiego samego guru
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org