Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-11-2009, 09:37   #181
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Myslím, že je to podstatné proto, aby si někdo nemyslel, že mluvím o někom, koho neznám.
Ahauž jsem se lekla že hrajem na kvantitu. IQ, vzdělání a tak.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 04-11-2009 at 09:41.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 11:08   #182
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Myslel jsem, že tady nemusím vypisovat seznam psů, protože si to každý může najít, ale dobře. Takže jen namátkou :
Zeus ---(priv. Besana)---
Uros ---(priv. Bresciani)---
Taipan ---Pietre della Zita---
Atilla ---(priv. Trotta)---
Haita ---Colle del Lupo---
Amleto --- (priv Gaudenzi)---

Doufám, že mne nebude Daniela chytat za slovo, že když se nekryje bratr se sestrou nebo otec s dcerou, ale vnuk babičku, tak to není podle zootechnických vysokoškolských skript úzká příbuzenská.
Tak kromě dvou příkladů to bezpochyby JE úzká příbuzenská podle jakýchkoliv skript (3x bratr na sestru, 1x syn na matku). A ty zbylé dva nejsou o nic lepší. To je fakt celkem síla...
Karel

Last edited by alexa; 04-11-2009 at 11:11.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 19:02   #183
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Beru zpět. V práci jsem neměla čas studovat rodokmeny, takže jsem se spolehla na Pavlův komentář. Několik z uvedených zvířat je opravdu produktem úzké příbuzenské plemenitby.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 19:45   #184
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Beru zpět. V práci jsem neměla čas studovat rodokmeny, takže jsem se spolehla na Pavlův komentář. Několik z uvedených zvířat je opravdu produktem úzké příbuzenské plemenitby.
No ještě, že to máš na koho svést.
Stále tedy trváš na tom, že v Itálii je chov v pořádku ? Po 4 generacích nebude v rodokmenech vidět, jaká byla příbuzenská a tak majitelé o ní vědět nebudou. A stejně tak je to i s Mutarami. Proto zřejmě tak překotně rychlé množení.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 19:53   #185
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

No ještě, že to máš na koho svést.
a není to pravda?

Stále tedy trváš na tom, že v Itálii je chov v pořádku ?
Ještě ti tam chybí "Fučíku mluv!" lol
To jsem přece nikde nenapsala. Jen jsem se ptala na zvířata z příbuzenské. Tys poprvé neodpověděl a podruhé až na výzvu Romana a to jsi stejně nevěděl jestli to je či není příbuzenská. Píšu tedy podruhé. Uznávám že jsem se do rodokmenů nepodívala, je to úzká příbuzenská a je to děs. Stačí?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2009, 08:26   #186
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Stále tedy trváš na tom, že v Itálii je chov v pořádku ?
Ještě ti tam chybí "Fučíku mluv!" lol
Kladu Ti stejně přímou otázku, jako jsi ji položila Ty ohledně úzké příbuzenské. Nic víc.

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tys poprvé neodpověděl a podruhé až na výzvu Romana a to jsi stejně nevěděl jestli to je či není příbuzenská.
Já jsem to věděl, proto jsem to napsal. To, že se v Itálii dějí podobné věci je všeobecně známo, ale bohužel mnozí se tváří, jakože o tom neví a jen slepě obdivují italské chovy. Odpověděl jsem až na výzvu Romana protože nevěřím tomu že Ty, která máš s Itálií dobré kontakty, o tom vůbec nevíš.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2009, 09:01   #187
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Beru zpět. V práci jsem neměla čas studovat rodokmeny, takže jsem se spolehla na Pavlův komentář. Několik z uvedených zvířat je opravdu produktem úzké příbuzenské plemenitby.
Já jsem to tak i pochopil, jako reakci na Pavlův komentář (nemám pochyby o Tvém IQ a vzdělání ). To že jde o úzkou příbuzenskou musí být jasné každému - vždyť co už by mohlo být příbuznější než toto? Snad už jen hermafrodit, který by měl štěňata sám se sebou...
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2009, 09:58   #188
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ježiš Karle
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2009, 10:49   #189
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Kladu Ti stejně přímou otázku, jako jsi ji položila Ty ohledně úzké příbuzenské. Nic víc.



Já jsem to věděl, proto jsem to napsal. To, že se v Itálii dějí podobné věci je všeobecně známo, ale bohužel mnozí se tváří, jakože o tom neví a jen slepě obdivují italské chovy. Odpověděl jsem až na výzvu Romana protože nevěřím tomu že Ty, která máš s Itálií dobré kontakty, o tom vůbec nevíš.
Já mám v Itálii dobré konatkty? Co si pod tím prosím konkrétně představuješ? V Itálii jsem byla ohledně čsv jednou v životě a to letos v Serramazzoni a odvezla jim BOB a tím většinu dost našvala
že je v Itálii zájem o krytí Miem nezapírám, ale to není dáno mými kontakty ale joho exteriérem
Já konkrétně jsem ze psů v Itálii nijak unesená nebyla, což jsem také napsala na svých web. stránkách. Myslím že s Italy mám kontaktky přibližně stejné jako ty (Ale ty ses s nimi kamarádil dřív, tudíž déle a tak i dle tvé logiky budeš mít kontakty lepší )
Nebo že mám Tajgu od Šárky Marasové? Z italské chov. stanice? Ano tak to uznávám. A ty máš zase psy od Moniky Soukupové a od Jindry Jedličky. Určitě je to jeden z důvodů vašich výborných kontaktů.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 05-11-2009 at 12:29.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2017, 14:48   #190
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Pavel wrote:
"12.1.2017 proběhlo závěrečné soudní líčení u soudu v Modeně proti chovatelské stanici Passo del Lupo. Po vyslechnutí svědků, prostudování dostupných dokumentů a genetických analýzách bylo konstatováno, že zvíře Sanika Passo del Lupo je prokazatelně kříženec s divokým zvířetem (kříženci Mutara), jejichž držení je bez povolení v EU zakázáno. Od 13.1.2017 probíhají po celé Itálii policejní zásahy, které mají za cíl odebrat všechny její potomky současným majitelům, včetně průkazů původu. Předpokládá se, že pokud jsou nějaká zvířata i v jiných zemích EU, budou o tom vyrozuměny příslušné orgány, které budou postupovat obdobně.
Vida, Italové se s problémem Mutar dokázali zjevně vyrovnat lépe, než v zemích původu plemene.
Doplňuji odkaz na jednu ze zveřejněných zpráv:
http://gazzettadimodena.gelocal.it/m...ani-1.14706811"
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw

Last edited by Margo; 20-01-2017 at 15:03.
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2017, 23:10   #191
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

a všichni psi co mají předky PDL i když z doby před Sanikou, jsou zlí kříženci, kterým je sebraná chovnost proč?
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2017, 10:21   #192
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Pavel wrote:
"12.1.2017 proběhlo závěrečné soudní líčení u soudu v Modeně proti chovatelské stanici Passo del Lupo. Po vyslechnutí svědků, prostudování dostupných dokumentů a genetických analýzách bylo konstatováno, že zvíře Sanika Passo del Lupo je prokazatelně kříženec s divokým zvířetem (kříženci Mutara), jejichž držení je bez povolení v EU zakázáno. Od 13.1.2017 probíhají po celé Itálii policejní zásahy, které mají za cíl odebrat všechny její potomky současným majitelům, včetně průkazů původu. Předpokládá se, že pokud jsou nějaká zvířata i v jiných zemích EU, budou o tom vyrozuměny příslušné orgány, které budou postupovat obdobně.
Vida, Italové se s problémem Mutar dokázali zjevně vyrovnat lépe, než v zemích původu plemene.
Doplňuji odkaz na jednu ze zveřejněných zpráv:
http://gazzettadimodena.gelocal.it/m...ani-1.14706811"
Jeste zadne soudni liceni neprobehlo Pavle a prozatim vsechna zvirata po Sanice Passo del lupo zustavaji u svych majitelu i kdyz jim byl odebran prukaz puvodu a pozastaveni chovnosti.
Ostatni zvirata ktera nemaji ve sve genealogii Sanika Passo del lupo zustavaji chovna !!!!!!
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org