Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-02-2007, 16:04   #1
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default Szczeniaczki, wagi i zywienie maluchow...

Quote:
Originally Posted by anetawron
Ali zważyl się w lecznicy i waży prawie 11 kg, trochę chyba za dużo... wet poradził, zeby mu zastąpić jeden posiłek karmą dla dorosłych. Czy to normalne, ze one rosną tak szybko?
Czy wet wyjasnil co mialoby na celu podawanie karmy dla doroslych ?

Na wage nie patrzcie bo nie ma okreslonych tabel ile ma wazyc szczeniak w danym wieku, wazne jest zeby nie wygladal jak paczus w masle. Najlepszy jest wlasny oglad i doswiadczenie chocby hodowcy

Z karma bym osobiscie nie szalala bo moze sie to skonczyc rozwolnieniem, poza tym dla psow duzych wyjatkowo wazne jest odpowiednie odzywianie, czyli karma zrobiona dla maluchow duzych ras szybko rosnacych.
A czym karmicie malucha?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 16:59   #2
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga

Czy wet wyjasnil co mialoby na celu podawanie karmy dla doroslych ?
wlasnie
bez sensu. Karma dla pupikow jest podawana nawet do roku zycia
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 17:20   #3
joke
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warszawa
Posts: 230
Default

Nie wydaje mi się, aby Ali dużo ważył. W sobotę wazyłam Amstela - 10,25 - chłopak jest dobrze zbudowany, ale nie ma grubej tkanki tłuszczowej. Chłopcy są lepiej zbudowani, zaraz jak będą więcej przebywać na spacerach to szybko zgubią tę wagę i jeszcze będziecie się prosić, by jadł
Trzymajcie się jeszcze karmy dla szczeniąt, ważny jest bowiem dobry bilans białkowo-witaminowy.
joke jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 20:21   #4
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Szczerze mowiac dziwny weterynarz - pierwszy raz slysze, zeby lekarz radzil dodatek karmy dla doroslych psow.
Ciekawe co mialaby wniesc do diety lub w jaki sposob ja zmienic.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007, 23:08   #5
norbertw
Junior Member
 
norbertw's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Warszawa
Posts: 38
Default

Quote:
Originally Posted by joke
Chłopcy są lepiej zbudowani, zaraz jak będą więcej przebywać na spacerach to szybko zgubią tę wagę i jeszcze będziecie się prosić, by jadł
.
April ważyła w piątek 9,22kg ale po każdej zdrowej drzemce wydaje się większa...
norbertw jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2007, 19:47   #6
Ana
Junior Member
 
Ana's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Warszawa
Posts: 157
Default

Jeszcze jedna wiadomosc od wlascicielki Anomada- on wazy 12kg, choc Martine mowi, ze ma chudy tylek i ze ja to tez dziwi. To nie jest tluszczyk, wiec moze to miesnie ?
Tak wiec, nie ma sie co martwic waga Aligatora
Ana jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 11:39   #7
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Uff no to dobrze. Czyli jego waga jest ok. Cieszy mnie to bardzo. Teraz dostaje Brit junior (bo one są od 2 miesiąca a large breed od 3) ale w piątek będzie nowa dostawa i teraz już będzie junior large breed. Do tego jako smakołyki - ukochany biały serek, jogurty, kurczaczek, wołowinka i brukselka dla której dałby się pokroić. Pani wetka nie wyjaśniła dlaczego dawać adulta a ja przyznam, że nie zapytałam, ale nic nie zmieniałam i mu nie dawałam chociaż skubaniec Baskilowi z pod nosa potrafi beczelnie wyjadać a jego miska pełna stoi.
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 12:06   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ale oprocz wersji "junior" jest jeszcze wersja "puppy junior" - wlasne dla maluchow Zalezy to chyba od firmy produkujacej karme. W kazdym razie juniorem powinno sie karmic minimum pierwszy rok zycia a i potem nie zaszkodzi. Ja Cheya przestawilam na karme dorosla w okolicy 1,5 roku a i to dlatego, ze po drodze weszlanam karma "mobility support" pomagajaca mu zwalczyc enostoze (zapalenie kosci dlugich), zdarzajaca sie u duzych, szybko rosnacych psow (a Chey jest wyjatkowo duzy ;P).
A co do wagi, to pomijajac ulubione okreslenie Przemka, ze mlody wilczak wyglada jak wilk po 7 miesiacach glodu - najlepszym testem ZAWSZE byl test zeberek - jedyny i niezawodny
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2007, 12:16   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ali przejdzie do historii - jako pierwszy pies wegetarianin
Poza tym - wsio normalno..naprawde..
(no moze poza ta bojka ale pewnie przesadzilas )
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2007, 23:02   #10
igienator
The Grim Reaper
 
igienator's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Łódź
Posts: 316
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Ali przejdzie do historii - jako pierwszy pies wegetarianin
Heh znam jeszcze jakieś psy wegetariańskie I nawet mają jakieś karmy specjalne dla siebie Czego to ludzie nie stworzą
__________________
igienator jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2007, 23:04   #11
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by igienator
Heh znam jeszcze jakieś psy wegetariańskie I nawet mają jakieś karmy specjalne dla siebie Czego to ludzie nie stworzą
No ale zeby tak z wlasnego wyboru ?? ;DI wilczak?? No kto to widzial :P
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2007, 11:46   #12
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Warzywka są pycha!
Kalafiorem zaraził się od kotki, która też go uwielbia i jak zobaczył, że ona dostaje i pochłania to jej niemalże z pyszcza wyrywał i zjadał i od tego czasu polubił A brukselki lubił od początku, tym bardziej, że fajne jak piłeczki i można się pobawić zanim się zje (rozmazać na podłodze albo fotelu ). W ogóle on się lubi jedzeniem bawić i roznosić i rozwalać, a jakieś wędzone, suszone itp kości i uszy to chowa po kątach (jak moja poprzednia sunia) w pościeli i pod dywan.

Bójka była śmieszna bo psiak jest dorosły ale trochę mniejszy od Alego obecnie i bardzo moje psy obszczekuje zza siatki, akurat biegał po lesie jak wyszłam z moimi. Więc podleciał szczekał jak głupi (póki co nie zwracały na niego uwagi) ale jak uszczypał Alego w tyłek aż zapiszczał, "Baskilek" przygniótł go łapą do ziemi więc tamten pisku narobił wtedy się Licho obudziło i z zębiskami wystartował, tamten jeszcze przerażony Baskilem chwilę się pokotłował i uciekł więc Ali podbudowany, ze taki straszny i się go boją pogonił za nim i wrócił zadowolony i dumny jak nie wiem co. Małe Licho.
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2007, 13:10   #13
Ana
Junior Member
 
Ana's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Warszawa
Posts: 157
Default

Quote:
Warzywka są pycha!
no bo sa!!! GO VEGIE!!!!!

fajnie, ze April wyjechala do Bialki!!!! Tez chcialam jechac w gory, ale oczywiscie nic z tego nie wyszlo
To przynajmniej fotki sobie poogladam jak Norbert wstawi na forum
Co do tej bojki, pisalas ze Ali byl podbudowany zwyciestwem choc cala robote odwalil Baskil Kamil mi dzis opowiadal podobna historie ze spaceru z Anuki i Iowa. Iowa pogonila psa z budowy bo na nie szczekal, na finale dolaczyla sie Anuki - i caly splendor splynal na nia
A z nowosci to pod koniec miesiaca chcemy zapisac Anuka do przedszkola. Generalnie jest tych szkol sporo, ale dlaczego wszystkie tak daleko? Musze podzwonic i popytac o terminy spotkan. Ale szczerze mowiac to juz sie nie moge doczekac
Ana jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2007, 18:30   #14
Ana
Junior Member
 
Ana's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Warszawa
Posts: 157
Default

No wiec tak: przetestowalismy na Anuku warzywka i mala tez je uwielbia Szczegolnie brukselki i kalafiorki hi,hi.
Aneta, wiec jezeli bysmy mogli wpasc z Mala w nastepny weekend (w ten mam szkole ) to bylo by super.
Jeszcze nie wiem czy w sobote czy w niedziele? Uzalezniamy to od wystawy w Nowym Dworze, na ktora to chcemy wpasc, ale tylko po to aby sobie popatrzec.
Pozdrawiam wszystkich!!!!!
Ana jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2007, 10:28   #15
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Powiedz Ali, że dotychczasowy rekord wynosi 4 kg karmy na raz, więc jak młoda chce go pobic to musi lepiej potrenować
Z tym,że rekord nalezy do psa więc nie wiem czy sunia da rade ;P
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2007, 10:41   #16
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Ali to chłopiec...
A w jakim wieku był ten od 4 kg?
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2007, 11:28   #17
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anetawron
Ali to chłopiec...
A w jakim wieku był ten od 4 kg?
Ajajajjaaaj... pokornie prosze o wybaczenie

A Chey wciągnął 4 kg w wieku ok 6 miesięcy
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 09:50   #18
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Odgrzebałam ten topic, bo póki Astarte śpi ja buszuję po necie i na forum z Peronówki znalazłam artykuł o dysplazji i żywieniu wilczaków. Było tam wymienione parę firm produkujących karmy.
My naszej kupujemy Royal Canin Maxi Babydog i teraz to się zaczęłam zastanawiać czy aby dobrze robimy. Cały czas sądziłam, że Royal jest jedna z najlepszych karm.
Co Wy o tym sądzicie?
Ns stronie royala znalazłam też karmę dla szczeniąt z formuła chroniącą stawy do nabycia u weterynarzy (na allegro zreszta też).
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 10:03   #19
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Odgrzebałam ten topic, bo póki Astarte śpi ja buszuję po necie i na forum z Peronówki znalazłam artykuł o dysplazji i żywieniu wilczaków. Było tam wymienione parę firm produkujących karmy.
My naszej kupujemy Royal Canin Maxi Babydog i teraz to się zaczęłam zastanawiać czy aby dobrze robimy. Cały czas sądziłam, że Royal jest jedna z najlepszych karm.
Co Wy o tym sądzicie?
Ns stronie royala znalazłam też karmę dla szczeniąt z formuła chroniącą stawy do nabycia u weterynarzy (na allegro zreszta też).
Każdy doradza co innego, ale to normal. Dla jednych suche jest ble.., a dla drugich odwrotnie.
My naszej też dawaliśmy tą karmę, ale tylko tak do 5-6 mcy (chyba już nie pamiętam) i co drugi dzień mięsko (wtedy karmy mniej). Ale potem wilczanda zaczęła się "obtłuszczać", więc przeszliśmy na jedzonko nie suche.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 10:04   #20
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Nie wiem, czy ktoś będzie w stanie odpowiedzieć Ci ze stuprocentową pewnością i tzw. ręką na sercu.
W końcu żeby to zrobić, trzeba by było próbki karm oddać na własną rękę do jakiegoś laboratorium chyba.
W sumie każdy (czy większość) z nas skazany jest na dokładne czytanie składu na opakowaniach, słuchanie (i weryfikowanie) opinii tych, którzy od lat mają do czynienia z różnymi karmami, tyle chyba.

Z tego co mnie np. mówiono - Royal cieszy się dobrą opinią wśród wielu głównie dlatego, że prowadzi chyba najaktywniejszą "politykę promocyjną", co jednak NIE znaczy, że jest to karma zła. Tego ja na pewno nie podejmuję się powiedzieć, bo po prostu nie mam takiej wiedzy. Sama zresztą kupuję mojemu kocurkowi pokarm Royala dla kastratów.
Grin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org