Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-09-2011, 21:28   #1
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default Pozná ho někdo?

Poznáte někdo, co by mohl být zač tento pes?
Odhad věku cca 1,5 roku. Má sice čip, ale ještě neproběhl pokus o ztotožnění s plemennou knihou.

__________________
Marianka.W jest offline  
Old 16-09-2011, 07:08   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ještě by pomohlo aspoň město...Praha?
Hanka jest offline  
Old 16-09-2011, 10:08   #3
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Teď je v Hostivici, předtím byl na Bouchalce, ale co ještě předtím, to netuším.
__________________
Marianka.W jest offline  
Old 16-09-2011, 12:45   #4
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Zkuste prověřit, zda to není Uran z Litavské kotliny (podoba by tam byla a pes na snímku je podle mě určitě starší, než 1,5 roku...)
__________________

Helenasotis jest offline  
Old 16-09-2011, 22:50   #5
wolf
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 74
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Zkuste prověřit, zda to není Uran z Litavské kotliny (podoba by tam byla a pes na snímku je podle mě určitě starší, než 1,5 roku...)
podoba tam je velká
wolf jest offline  
Old 17-09-2011, 08:07   #6
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

A nemá Uran tmavší oči? Tadyten hafan na obrázku je má celkem rozumně "žluté".
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline  
Old 17-09-2011, 09:34   #7
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Zrovna barva oka na fotkách je něco, podle čeho se pes dvakrát posuzovat nedá (jinými slovy je spousta věcí, která barvu oka na fotce - ale nejen oka, třeba i srsti - velice zkreslí...)

Osobně na Urana vsázím docela dost (a přála bych to jak páníkovi, tak hafanovi, aby to byl on).
__________________

Helenasotis jest offline  
Old 17-09-2011, 20:53   #8
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Co je za problém s identifikací na plemenné knize ? A Klub nemá z plemenné knihy výpisy ?
Pavel jest offline  
Old 18-09-2011, 20:45   #9
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Problém je v tom, že nevím číslo čipu toho psa a nevím, kdy se mi podaří zastihnout novou paničku. No a další problém je v tom, že už má tu novou paničku, takže pokud je to opravdu Uran, tak bude asi složitější případné předání. Ale to je na vzájemné dohodě dvou rozumných (doufám) lidí. Hned jak budu vědět ten čip, tak se s oběma spojím soukromně.
__________________
Marianka.W jest offline  
Old 19-09-2011, 11:02   #10
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Co je za problém s identifikací na plemenné knize ? A Klub nemá z plemenné knihy výpisy ?
Klub má jednak výpisy z plemenné knihy včetně čísel čipů, nicméně prohledávat v textovém souboru dnes už stovky čísel čipů a hledat v nich ten pravý je poněkud zdlouhavé. Tyto případy řešíme přímým dotazem na plemennou knihu, která je schopna psa identifikovat podle čísla čipu okamžitě (má na to totiž software). Zde je ale - jak jsem pochopil - problém v tom, že číslo čipu je zatím neznámé.

Lenko, jakmile ho budeš znát, napiš mi ho a já na plemenku (jako už mnohokrát když se našel nějaký čipovaný "vlk") zavolám.

Karel
alexa jest offline  
Old 19-09-2011, 12:07   #11
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=alexa;404528]Klub má jednak výpisy z plemenné knihy včetně čísel čipů, nicméně prohledávat v textovém souboru dnes už stovky čísel čipů a hledat v nich ten pravý je poněkud zdlouhavé.

A proč ne v excelu? S volbou sestupného či vzestupného řazení? Jestli v tom není jiný háček než výpisy z textového souboru převést např. do excelovského tím, že se tam opíšou či zkopírují, tak v tom nevidím takový problém. Mít výpis z plemenné knihy, ve kterém nelze nic najít mi připadá poněkud zbytečné.
Vlkodlak jest offline  
Old 19-09-2011, 12:43   #12
wolf
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 74
Default

[quote=Vlkodlak;404547]
Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Klub má jednak výpisy z plemenné knihy včetně čísel čipů, nicméně prohledávat v textovém souboru dnes už stovky čísel čipů a hledat v nich ten pravý je poněkud zdlouhavé.

A proč ne v excelu? S volbou sestupného či vzestupného řazení? Jestli v tom není jiný háček než výpisy z textového souboru převést např. do excelovského tím, že se tam opíšou či zkopírují, tak v tom nevidím takový problém. Mít výpis z plemenné knihy, ve kterém nelze nic najít mi připadá poněkud zbytečné.
A co zkratka CTRL + F?
wolf jest offline  
Old 19-09-2011, 16:35   #13
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=wolf;404566]
Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post

A co zkratka CTRL + F?
jak prosté. Ale vážně, zajímalo by mě (neberte to prosím jako rýpání, jen mi to vrtá hlavou), v čem je problém, pokud má klub záznam několika stovek čísel čipů. Pokud v tom, že se nenajde nikdo, kdo by databázi prošel, když už je k dispozici, tak je to vážně divné.
Vlkodlak jest offline  
Old 19-09-2011, 18:09   #14
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

[quote=Vlkodlak;404711]
Quote:
Originally Posted by wolf View Post

jak prosté. Ale vážně, zajímalo by mě (neberte to prosím jako rýpání, jen mi to vrtá hlavou), v čem je problém, pokud má klub záznam několika stovek čísel čipů. Pokud v tom, že se nenajde nikdo, kdo by databázi prošel, když už je k dispozici, tak je to vážně divné.
není problém v tom, že by to neměl kdo projít, ale v tom že číslo čipu NENÍ k dispozici...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline  
Old 19-09-2011, 18:56   #15
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ad. zkratka Ctrl+F... ve výpisu z r. 2010 použít jde, protože od r. 2010 plemenná kniha používá nový software a dodává nám výpisy včetně čísel čipů. Z nového programu plemenné knihy dostáváme výstup už v Excelu.

Ze starého programu (do r. 2009 včetně) jim "lezl" výstup, který jsme dostávali, bez čísel čipů. Starý program byl postaven pro tetování (KCHČSV byl jedním z prvních klubů, který tetování povinně nahradil čipováním). Výstup ze starého programu byl txt soubor, který bylo potřeba komplet přeformátovat, dopnit chybějící znaky (netuším co používal ten starý program na plemence za kódování, ale pod Windows to byl samý otazník a čtvereček, ať se to člověk pokusil navlíknout pod cokoliv) atd., aby byl vůbec použitelný. Čipuje se od 1. 1. 2007, takže informace ohledně čísel čipů nemá klub úplné. Nicméně na plemenné knize není problém toto ověřit.

V okamžiku, kdy bude číslo čipu známé, můžu zkusit prověřit, jestli se nejedná o psa narozeného v r. 2010 (příp. dříve narozeného, u kterého známe číslo čipu z jiného zdroje než z plemenné knihy) a dohledat ho. Pokud jde ale o dříve narozeného psa, je nutno toto ověřit přes plemennou knihu.
alexa jest offline  
Old 19-09-2011, 23:44   #16
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Nový majitel psa už plemennou knihu kontaktoval a zjistil, že číslo čipu není plemenné knize známo a není známo ani registru čipovaných zvířat. To znamená, že se jedná o psa bez PP a tudíž to není ani Uran z Litavské kotliny ani jiný pohřešovaný pes.
(Jinak dodávám, že mi majitel číslo čipu nesdělil, takže ho po mně nechtějte.)
__________________
Marianka.W jest offline  
Old 20-09-2011, 08:05   #17
wolf
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 74
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Nový majitel psa už plemennou knihu kontaktoval a zjistil, že číslo čipu není plemenné knize známo a není známo ani registru čipovaných zvířat. To znamená, že se jedná o psa bez PP a tudíž to není ani Uran z Litavské kotliny ani jiný pohřešovaný pes.
(Jinak dodávám, že mi majitel číslo čipu nesdělil, takže ho po mně nechtějte.)
Já si myslím, že to je ten, kvůli kterýmu jsem jel na jaře do Kostelce nad černými lesy.
wolf jest offline  
Old 20-09-2011, 08:21   #18
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Nový majitel psa už plemennou knihu kontaktoval a zjistil, že číslo čipu není plemenné knize známo a není známo ani registru čipovaných zvířat. To znamená, že se jedná o psa bez PP a tudíž to není ani Uran z Litavské kotliny ani jiný pohřešovaný pes.
(Jinak dodávám, že mi majitel číslo čipu nesdělil, takže ho po mně nechtějte.)
Jen mi přijde trošku divné, že nový majitel odmítá sdělit číslo čipu... vždyť tato informace bez spojitosti se jménem majitele a jménem psa je nicneříkající, je to jen číslo (pokud ho tedy plemenná kniha ani jiné registry opravdu neznají). A nemusí to být nutně zveřejněné na wolfdogu ani nikde jinde, tak nevím, proč je to tak tajné...
alexa jest offline  
Old 20-09-2011, 08:26   #19
wolf
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 74
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Jen mi přijde trošku divné, že nový majitel odmítá sdělit číslo čipu... vždyť tato informace bez spojitosti se jménem majitele a jménem psa je nicneříkající, je to jen číslo (pokud ho tedy plemenná kniha ani jiné registry opravdu neznají). A nemusí to být nutně zveřejněné na wolfdogu ani nikde jinde, tak nevím, proč je to tak tajné...
Proč? Vcelku logické... Na toho psa si vypěstoval/a citovou vazbu a mohlo by se ukázat, čí ten pes je, když ho má z útulku - a z toho plyne, že majitel by ho chtěl zpátky.......
wolf jest offline  
Old 20-09-2011, 12:21   #20
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Marianka.W;404897]Nový majitel psa už plemennou knihu kontaktoval a zjistil, že číslo čipu není plemenné knize známo a není známo ani registru čipovaných zvířat. To znamená, že se jedná o psa bez PP

Pokud není známo registru čipovaných zvířat, netroufám si 100% tvrdit, že se jedná o psa bez PP, ale že buď čip vůbec nebyl nahlášen (takže to asi je bez PP) a nebo může jít o vadu čipu, chybné načtení. A nebo se prostě bojí, že ho bude muset vrátit..
Vlkodlak jest offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org