Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-02-2007, 01:50   #41
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
Chceme fenku. Jediným důvodem je to, že pes zvedá nožičku u okrasných keříků, kteří pak uschnou A fenka se mi zdá taková přítulnější.
Kitty uvědom si,že toto je v soužití se psem naprosto nepodstatná věc.
(Může se ti stát,že fenka ti je sice nepočůrá,ale zase třeba ohlodá a vytahá).
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 09:17   #42
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
Jediným důvodem je to, že pes zvedá nožičku u okrasných keříků, kteří pak uschnou
i fenka může značkovat se zvednutou nožkou
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 09:30   #43
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
Jediným důvodem je to, že pes zvedá nožičku u okrasných keříků, kteří pak uschnou
Cha, cha - to bys viděla naší Nancy, jak často a vysoko ji zvedá a navíc se říká (nejsem odborník ale i následky tomu nasvědčují), že moč fen je agresivnější než moč psů.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 09:34   #44
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

takže si nevybereš
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 10:17   #45
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
Chceme fenku. Jediným důvodem je to, že pes zvedá nožičku u okrasných keříků, kteří pak uschnou A fenka se mi zdá taková přítulnější.
Tady souhlas, nase Cira zasadne cura jako pes, zvedá nohu a znackuje - stromy, kere, sloupy.. Jako fena se vycura maximalne jednou dvakrat za mesic a to jedine na miste, kde neni na co tu nohu zvednout A mladá uz to od ni pochytila taky a uz to zkousí, jeste nemá tu praxi, ale ona se vypracuje
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 10:50   #46
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Se říká že fena která zveda při močení nohu je hodně dominantní, je to pravda třeba i ve vztahu k Vám.
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 10:56   #47
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

Dobrá, tak tedy důvod, proč fenu je ten, že jsou přítulnější
Nějak si myslím, že pes bude víc soběstačný a agresivnější. Samozřejmě záleží jako první na výchově. I když, pes je zato impozantnější už tím, že bývá větší a muhutnější....
Ale já vlastně neřeším zda psa, či fenku, ale zda vůbec ČSV.
Vlasně jsem sem napsala, abych dostala jednoznačnou odpověď, že ANO, že to bude nejleší krok v mém životě

/berte tento přispěvek s nadsázkou/
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 12:47   #48
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by benny
Se říká že fena která zveda při močení nohu je hodně dominantní, je to pravda třeba i ve vztahu k Vám.
Láďa
Jo, moje Cira je totalni dominator. A to ve vztahu k ostatnim fenam i psum - samcum. K lidem je ale naprosto nekonfliktni a mila. Dominantne se projevuje jen vuci psum a dokaze byt dost drsna.

Alina nohu zacina zvedat, je socialnejsi nez Cira, muze si hrat se psy i fenami, nicmene ma tendenci "prudit" psy (a feny) kteri se ji boji (nebo jsou celkove plassi) nebo jinak projevuji slabost - nemoc, kulhani, stari..

Cili ve vysledku je poustim hrat si s cizimi psy jen kdyz ja uznam, ze nebude rvacka. Chodit s nima na volno jen tak, jako s nejakym labradorem, by rozhodne neslo.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 12:56   #49
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Quote:
Originally Posted by benny
Se říká že fena která zveda při močení nohu je hodně dominantní, je to pravda třeba i ve vztahu k Vám.
Láďa
A opět to není pravidlem, Bonie zvedá nohu už sedum a půl roku a o dominanci, zvláště vůči mně, nemůže být řeči. Silná osobnost ano, ale nic víc, nic míň... Ještě stále vám nevychází, že co kus, to originál? Každý pes je jiný, i kdybyste jich měli jako pan Kolomazník šedesát, nikdy nebudou dva stejní. Ještě že tak! Jana
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 13:25   #50
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

Dík všem.
Až si štěňátko domů přivezeme (koncem března) dám vědět (a posléze co všechno okousala, roztrhala atd.)
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 13:48   #51
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
Dík všem.
Až si štěňátko domů přivezeme (koncem března) dám vědět (a posléze co všechno okousala, roztrhala atd.)
Kitty, dej nám spíš vědět,co všechno umí,jak roste,jak prospívá a jak ho máte rádi.
Ještě k tomu zvedání nohy:ano i feny dovedou čůrat se zdviženou nohou,ale zničit zeleň tak, jak značkující psi, rozhodně nedokážou.Mám doma tři kousky fen a dva psy,tak nějaké to srovnání mám.Kdo si pořídí psa,musí počítat s tím,že upravená zahrada s anglickým trávníkem je jaksi minulostí.V domě bude jeho přítomnost také víc než patrná,a nemůsí to být zrovna čévéčko...umí to všichni.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 17:16   #52
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
Dobrá, tak tedy důvod, proč fenu je ten, že jsou přítulnější
Když si to myslíš ... Z mých tří ČsV (dvě feny a jeden pes) je pes nejpřítulnější a nejraději se mazlí. Naprosto stejný byl i můj předešlý pes. ČsV nejsou výrobky, které jsou předem naprogramované. Možná je to pro někoho překvapením ale jsou každý jný . Zevšeobecňování nějakých vlastností je zcela nesmyslné, protože prostě neplatí. Takových zevšeobecňujících hodnocení je, až se člověk diví, že tomu vůbec lidé jsou ochotni věřit. Jen pro příklad :
1. Psi zvedají nohu, feny ne
2. Psi jsou dominantní, feny submisivní
3. "Vlčí" exteriér znamená "vlčí" povahu, "ovčácký" exteriér "ovčáckou"
4. Pes, který štěká, nekouše a v případě ČsV i naopak
5. Feny jsou mazlivější (zřejmě spojistost s jejich rodičovskou rolí)
6. ČsV jsou hůře cvičitelní
7. ČsV jsou bázliví (spíše vizitka špatných chovatelů nebo majitelů)
8. ČsV jsou zákeřní (tohle šíří někteří tzv. sportovní figuranti, kteří jsou zvyklí právě na ty roboty, kteří koušou jen a jen do rukávu a na přesně předem stanovené místo)

To jen pro možná pobavení ale snad i zamyšlení.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 18:00   #53
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

>8. ČsV jsou zákeřní....

jéjej, to mě nenapadlo, takže další negativní vlastnost....
Srandu stranou, nedělám si iluze, že pořídím naprogramovaný zvíře, 90% všeho je o výchově/výcviku.

Pohybuji se spíš ve světě koní, mám mladou arabku (o arabech se říká, že jsou ohniví, divocí a příliš senzitivní), která je hodná, mírná a poslušná a teplokrevného valacha (měl by být díky plemenu klidný a nechci přímo říkat tupější) a on je vše, jen ne to. Koupila jsem ho jako dospělého a byl špatně vychován.
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 19:47   #54
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ahoj,

nečetl jsem úplně všechno, tak doufám že se nebudu opakovat. Pravdu má Jana - co pes, to originál. Ať už se to týká zvedání nohy u fen (Lexina ji nezvedá, jen se tak nějak vykroutí do strany, že načůrá 3/4 metru vysoko na zeď - začala to dělat když jsme měli doma poprvé psa na krytí - asi ho chtěla přečůrat ), nebo cvičení. Nemyslím si že ČSV jsou necvičitelní, jen se na to musí trošku jinak a chvilku trvá přijít na to jak, protože opět je obvyklé, že co funguje na jednoho vlčáka, může být druhému ukradené - rozhodně se člověk s vlčákem nenudí.

Myslím že nikdo tady nenapsal nic moc o tom vytí. Pominu-li letní výcvikový tábor, kdy se nad ránem nese Jevišovicemi mohutný "vlčí" chorál a budu se věnovat vytí doma, je moje (zdůrazňuji moje, kdokoliv může mít jinou) zkušenost tato:

Dokud jsem měl jen Lexinu, prakticky doma nevyla. Zvuky, které vydávají ostatní "normální" psi v okolí nepovažovala asi za vytí a nepokládala za nutné na ně odpovídat. Od té doby, co máme i Darču (Lexinina dcera) si denně navečer sednou před boudy a spolu si tak 10 - 30 minut "zazpívají", načež se odeberou si schrupnout. Sousedi zatím bez problémů - možná jejich zpívání přišli na chuť, jako já. Podle mě je to jeden z nejúžasnějších zvuků, když začne výt pořádná smečka - postupné nasazování do troj nebo ještě více hlasů, na to tzv. vytí nebo ňafání "normálních" psů nemá.

Dříve jsem měl foxteriéra a 2 jezevčíky (Kikinku ještě společně s Lexinou) a na všechny vzpomínám s láskou. U ČSV ale už zůstanu. Dobře to vystihl Zdeněk (Ghost), včetně pohledu ostatních pejskařů na čévéčkáře. Taky mi na cvičáku říkají, že kdybych měl ovčáka, tak už s ním mám ZVV3, tak proč chci ČSV. Odpovídám, že právě proto.

Karel

P.S.: Od té doby, co mám "vlčí holky" dvě, na mě koukaj jak na úplnýho magora. Nevěří mi, že někdo má třeba čtyři ČSV. Ale když je miluješ, není co řešit
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 21:56   #55
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

na vytí jsem úplně zapoměla, no úžasný...

Pane jo, teď už budu naším budoucím "vlkem" pouze mile překvapena, protože horší to už ani být nemůže, jak jste ho představili
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 23:07   #56
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

počkej jak horší...tady ti všichni právě předhazují jak je plemeno nádherné přes těch pár nedostatků ale pokud vadí vití,čůrání a podobné,neměla by sis pořídit plyšáka?
ne to je vtip,navíc už máš štěně zamluvené tak nezbývá než ti přát pevné nervy já jsem na tom obdobně přírůstek do rodinky čekáme na velikonoce
momentálně stavíme boudu na balkonse skříní navrchu aby ho nenapadlo skákat dolů
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2007, 23:46   #57
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
na vytí jsem úplně zapoměla, no úžasný...

Pane jo, teď už budu naším budoucím "vlkem" pouze mile překvapena, protože horší to už ani být nemůže, jak jste ho představili
No ještě jsme zapomněli na jejich příšernou všetečnost, nenechavost a nikdy neutuchajici zvědavost a chut vše vyzkoumat rozebrat a hlavně na jejich chytrost. Náš Sam ve 3 měsících začal otevírat dveře, potom nasledovala úprava dveře s klikou nahoru to mu trvalo další měsíc pak je opět otevíral s přehledem. Mám takovej dojem že spolu hrajeme takovou hru kdo koho víc převeze.
Někdy je to úsměvné, jindy je to už dost hustý ale je třeba to brát s rezervou a obrnit se trpělivostí. Abych se přiznal vědel jsem předem jací jsou, co umi provadět za lumparny ale že to bude občas až tak husty to jsem si představit nedovedl. Nastěstí jak dospívá tak ta jeho destrukční činnost trochu ubývá a stavá se zněj docela fajn společník.
Láďa+drban Sam
samak jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2007, 14:38   #58
Kitty
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Plzeň-sever
Posts: 28
Default

no tak budu doufat, že zrovna ten náš bude jiný...hodný, milý a poslušný. A lumpárny ho ani nenapadnou
Kitty jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2007, 17:31   #59
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kitty
Jinak mě bude provázet ke koním (chodím 2x denně krmit a kydat) a chtěla bych ho brát sebou na vyjížďky (cca 3x týdně). /To budou mít myslivci radost!/
Čévéčka jsou jako doprovodní psi ke koni ideální,mají velkou výdrž a spoň ti moji neloví,drží se koně.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2007, 18:46   #60
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Kitty odkud jsi, přijeď na exkurzi
Hanka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org