Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-03-2012, 18:03   #381
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
Jednym z wątków, który się tu przejawia jest funkcjonowanie portalu WG, a szczególnie bazy danych wilczaków. Jest to jedyna tego typu baza, której utrata lub zawirowania wokół niej będą ogromną stratą dla całego środowiska. Baza stworzona została ogromnym wysiłkiem Margo, Przemka, a także wielu ludzi, którzy im pomagali i wreszcie wysiłkiem całego środowiska, które w tym czynnie uczestniczyło dokładając się swoimi informacjami (nie zawsze terminowo czy bez ociągania się).
Baza robiona z pasją i determinacją zaczęła się rozrastać wymagając coraz więcej pracy w jej przeróbki i aktualizacje, a także pilnowaniu nas wszystkich by na czas dosyłać potrzebne informacje. Prowadzenie jej "przy okazji" przestało być możliwe.
P.S. Moja propozycja dotyczy wyłącznie wystaw krajowych tj. w Polsce
Tak właśnie - ta baza, to wielka skarbnica i uważam, że nie można jej zatracić, bo "coś tam, coś tam".
Mogę Margo lubić lub nie, i mam wywalone na to co sobie ktoś tam dalej "dogaduje" ........, ale jako hodowca się wypowiem tak: mam gdzieś "kto" i "co", "po co" i "na co" - nie potrzebuję oskarżać nikogo, choćby z "szacunku" dla tej pracy - Ważne aby przywrócić tą bazę do stanu jaki znamy i który wielu z nas pozwalał analizować wiele kojarzonych par itd.
Dlatego do postulatu o zniesienie znaczków, dołączam postulat o przywrócenie listy reproduktorów na WD.
Widzę jednak, że z dodawaniem wyników wystaw sobie nie radzimy i wychodzi z tego wielkie "G" - dlatego chcąc mieć jakiś tam wkład w pomoc odbudowy dla samych nas tego co działało fajnie i co lubiliśmy śledzić,
mogę zaoferować (choć tego czasu mam coraz mniej, ale jak trzeba będę to robiła choćby przed pracą) się jako "łącznik" ( sorrki sama lepiej nie potrafię tego wymyślić, więc do rzeczy: jeżeli chcecie, to można do mnie wysyłać wyniki wystaw, a ja je scalę i będę dodawała jako jedna osoba. - myślę, że to taki mały "kroczek" do przodu będzie. - no chyba, że się ktoś już zaoferował, a przeoczyłam....
__________________

http://darwilka.blogspot.com/


Last edited by GRABA; 14-03-2012 at 18:09. Reason: SKLEROZA
GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 18:13   #382
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Graba - mysle, ze to cenna inicjatywa, jak również szansa na to, zeby sie nie robil smietnik w niewielkiej chociaż czesci bazy. Nie znam sie na tym zupelnie, ale mysle sobie, ze pomysly o wolontariacie albo ewentualnej komercjalizacji nie sa złe. Można by je przemyśleć, a może znależć inne rozwiązania?
Baza WD jest rzeczywiście skarbnicą wiedzy, na pewno dla takich szaraków-wlaścicieli, jak ja, jak i dla hodowców. I szkoda by było, aby przepadła, albo się zdewaluowała...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 23:29   #383
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
(...)
Demoktatyzacja WD też moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem. Może to jest dobre na Wikipedii /której wiarygodności nie podnoszę/, ale wśród wilczakowców się nie uda....
Poza tym, niefortunnie kojarzy z "dobrem wspólnym". Wspólnym czyli wszystkich. Wszystkich czyli nikogo. Nikogo do ponoszenia odpowiedzialności.
Bardzo mi się podoba pomysł z komercjalizacją. Obecnie żądamy, wściekamy się i szukamy winnych. Mamy pretensje do osób, które do tej pory odwalały kawał roboty, które reagowały na każdy gwizdek i alarm. Ale nikt nie staje się młodszy, a wilczaków przybywa więc, zapłaćmy za tę ciężką pracę. Wtedy, jeśli coś nawali, będziemy mogli z czystym sumieniem wymagać. I wtedy będzie też wiadomo kto personalnie odpowiada za błędy.
Ale chyba, by baza była na abonament, dotyczyło by to wszystkich dziesięciu państw "członkowskich"....Nie będę dociekać /bo to nie moja sprawa/ kto jest właścicielem forum, czy jest ich kilku -po jednym na kraj, czy nie, ale byłoby fajnie, gdyby "władza" to przeanalizowała. Myślę, że przy tej ilości uczestników forum starczyło by pieniędzy nie tylko na dobrych informatyków /do forum i do bazy/, ale na kolejne usprawnianie, "uatrakcyjnianie" forum /nie wiem, nie bardzo się znam na sprawach komputerowych/. A taki opłacony miesięczny/kwartalny/roczny abonament, to uczciwa zagrywka i dla malkontentów i dla "obcych".........

...
Sorry za ew. błędy dot. wiedzy o działaniu forum i spraw informatycznych...

Last edited by Puchatek; 14-03-2012 at 23:33.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 00:37   #384
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

ja abonament chetnie zaplace choc Margo pisala kiedys ze wolfdog nigdy nie bedzie platny i nie bedzie na nim reklam.

jedyny znany mi serwis na podobnym poziomie (working-dog.eu) jest platny i to nie malo.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 09:13   #385
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

mentalność przeciętnego internauty jest taka, że uważa że wszystko w internecie jest darmowe .... wprowadzenie opłat gwałtownie ograniczy liczbę użytkowników, a więc powszechna dostępność zgromadzonej tutaj wiedzy ..... chyba nie o to chodzi ? .... to juz reklamy są lepsze ....

najlepszą "zapłatą" dla woluntariuszy jest satysfakcja, a żeby ja osiągnąć to musi być klarowny system nagradzania .....
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 09:49   #386
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
mentalność przeciętnego internauty jest taka, że uważa że wszystko w internecie jest darmowe ....
Ja nie jestem w tym biegła, ale zorientowałam się, że nie wszystko w internecie jest darmowe...
Nawet są gry, w których za jakieś "gadżety" trzeba płacić żywą "przelewową" gotówką /"Second life"?/.


Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
wprowadzenie opłat gwałtownie ograniczy liczbę użytkowników, a więc powszechna dostępność zgromadzonej tutaj wiedzy ..... chyba nie o to chodzi ? .... to juz reklamy są lepsze ....
Nie chce mi się w to wierzyć.
Wyobraź sobie, że bez bazy hodowca chcący kryć swoją sukę będzie musiał kontaktować się z poszczególnymi hodowcami inną drogą: telefony, mail-e, skanowanie dokumentów, fax-y, xero -to też kosztuje. I chyba nawet /sumując/ więcej ten trud wyniesie, niż abonament i "gotowiec" pod nosem /z dostępem do multum ofert dot. psów i suk, ich osiągnięć, badań, progenitury etc./.
My musimy korzystać z bazy wolfdoga -to najlepsza baza jaka istnieje.
Ja mogę dostawać piany z powodu cen benzyny, ale chcąc jeździć komfortowo swoim autem muszę zapłacić za wachę. Nie chcę, to jeżdzę komunikacją miejską. Za jedno i drugie płacę. No, chyba, że się przesiądę na rower, ale to nie zawsze jest możliwe....
Jest jeszcze malutki aspekt dla całej sprawy... z forum i bazy korzystają ludzie, którzy jawnie plują na WD, Margo /właściciel -obecny lub były -bez znaczenia/ i każdego, kto nie jest ich sprzymierzeńcem. Może pora ukrócić ich "temperament" -plujesz, to bądź konsekwentny i nie korzystaj bezczelnie z forum kogoś innego dla własnych celów...

Co do reklam...Ty na swojej /?/ stronie masz reklamy -to nie jest głupi pomysł. Ale z reklamami raczej trzeba być czujnym, bo można się z tym w pewnym momencie "zapentelkować"...


Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
najlepszą "zapłatą" dla woluntariuszy jest satysfakcja, a żeby ja osiągnąć to musi być klarowny system nagradzania .....
Czy mógłbyś rozwinąć tę myśl?
Co do satysfakcji, to obecnie jest raczej żadna -coś się zadziało i tylko lawina pretensji /nota bene chyba słusznych -skoro ktoś się podjął obsługiwać forum, to wziął na siebie zobowiązanie i odpowiedzialność/. Ale nie wiemy co się zadziało, więc trudno szukać winnych.

...
Jeszcze jedna sprawa: chyba można rozważać częściowe "zamknięcie" WD /bazę/ -ponieważ liczba wilczaków nie maleje, forum jako takie /i dyskusje na nim/ jest najlepszą nauką dla potencjalnych, przyszłych opiekunów i dostęp do niego byłby dostępny dla wszystkich .
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 10:24   #387
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
Jeszcze jedna sprawa: chyba można rozważać częściowe "zamknięcie" WD /bazę/ -ponieważ liczba wilczaków nie maleje, forum jako takie /i dyskusje na nim/ jest najlepszą nauką dla potencjalnych, przyszłych opiekunów i dostęp do niego byłby dostępny dla wszystkich .
Ogolnie najwazniejszym pytaniem byloby ILE trzeba by bylo placic za korzystanie z calego WD badz z bazy? Jesli chodzi o czesciowo platne korzystanie np. z samej bazy, to jakby rozwiazac sprawe z psami tam bedacymi, czy placi sie za to ze pies tam jest i ma aktualizowane wszystkie badania ( wkoncu to tez jest robota z wpisywaniem) , czy tylko za to ze chce sie w niej sprawdzac psy, by uzywac je w celach hodowlanych.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 10:36   #388
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Pomysł aby WD "poszło w stronę Wikipedii" może i byłby dobry, gdyby jego funkcja ograniczała się li tylko do informacyjnej, ale funkcje wikipedii i WD nie są tożsame i wg mnie być nie mogą. Nie chodzi przecież tylko i wyłącznie o wolny dostęp do informacji o wilczakach, chodzi (jak mniemam) także o (przepraszam za użycie sloganu) dobro rasy. Te zaś jak jasno widać, jest rozumiane baaaardzo różnie, a często pod płaszczykiem owej dbałości o dobro rasy kryje się tak naprawdę dbałość o dobro własnego portfela. W tej sytuacji wg mnie podejście demokratyczne niestety odpada.
O ile mi wiadomo "u zarania dziejów" WD powstał jako prywatny "projekt", a że był robiony z pasją i robiony dobrze, inni to docenili i sami zdecydowali, że wezmą w tym udział, tym samym godząc się z jego zasadami i "wizją" jaka mu przyświeca. Nie wiem oczywiście, kto obecnie jest adminem, ale też nie mam problemu z daniem wiary Margo, gdy mówi, że nie ona (zatem zdanie Gagi:
Quote:
Naprawdę nie ma NIKOGO, kto jeszcze dałby się nabierać na te głodne kawałki o oddaniu bazy.
nie do końca jest zgodne z prawdą. ) Moja naiwność? Może, ale jakoś się jej nie wstydzę. Jestem natomiast świadoma tego, że wypowiedzi można różnie zinterpretować i wyciągnąć z nich niekiedy całkowicie błędne wnioski.
Ktokolwiek jednak jest adminem, bądź adminem zbiorowym, jest to dla mnie jasne, że nie działa w sprzeczności z "wizją" Margo, bo nie wierzę, że ona byłaby się w stanie jej wyrzec. Co prowadzi nas do początku; wolna wola...
I teraz jeszcze a propos tych nieszczęsnych znaczków, czy "jechania" po psach czeskich, czy jakichkolwiek.
Jakkolwiek wiele psów zostało "opieczętowanych" w tej chwili niesprawiedliwie, czyja to jest wina i jaka alternatywa? Jakie rozwiązanie zaproponowałyby krytykujące to osoby? W sytuacji, gdy tyle nici, wątków itd prowadzi do konkretnego hodowcy, w sytuacji, gdy dla usunięcia wszystkich (a jeśli nawet nie wszystkich to wielu) wątpliwości i znaczków wystarczy wykonanie testów jednego psa przybywającego w tej hodowli, a mimo to hodowczyni nie jest skłonna ich wykonać? Nie robić wobec tego nic? Może lepiej, gdyby Ci pokrzywdzeni właściciele psów zaczęli na panią Edith wywierać nacisk? Może wtedy byłaby bardziej skłonna do współpracy?
Z drugiej strony; padało tu wiele razy pytanie o dowody; czy sam brak chęci wykonania tych testów, nie jest wystarczającym dowodem?
W głowie mi się nie mieści, żebym pod wpływem takich oskarżeń i mając czyste sumienie, nie zrobiła testu dla udowodnienia całemu światu, że jestem posądzana bezpodstawnie... No ale ja mam dosyć prostolinijne podejście do życia...
I na koniec. Miało być jeszcze o jechaniu...
Fakt, czyta się to jak się czyta. Nie jest to miłe i przyjemne. Rzeczywiście czasem aż do znudzenia, można by powiedzieć. Z drugiej jednak strony cały czas stoją mi przed oczami zdjęcia tych biednych ONków; zmian jakie ta rasa przechodziła w ciągu lat i nasuwa mi się pytanie; a może gdyby oni mieli swoją Margo, trującą wszystkim na lewo i prawo, uchroniłoby to nawet jeśli nie całą rasę, to może przynajmniej jakieś lokalne "przyczółki" by się ostały, większe niż teraz... W każdym razie mam nadzieję, że tak się stanie w przypadku wilczaków i że nie będą to zaledwie "przyczółki".
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 19:37   #389
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

ależ swietne ONki przetrwały! nie tylko przyczółki-jest ich sporo tylko sa mało widoczne Moze traca/stracily pozycje nr 1 na rzecz malinois wsrod psow uzytkowych ale 2 miejsce maja niezagrożone...
Ja sporo ONkow ogladam i wbrew pozorom eksteriery (te nie w hipertypie, ale nawet championy) sa bardzo sprawne nawet w starszym wieku A w uzytkach to juz zaczynam sie kochać
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 21:56   #390
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
I teraz jeszcze a propos tych nieszczęsnych znaczków, czy "jechania" po psach czeskich, czy jakichkolwiek.
Jakkolwiek wiele psów zostało "opieczętowanych" w tej chwili niesprawiedliwie, czyja to jest wina i jaka alternatywa? Jakie rozwiązanie zaproponowałyby krytykujące to osoby?
Jeśli chodzi o mnie, to ja nie krytykuje nikogo, tylko pytam: czemu te znaczki i na jakiej podstawie?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 22:35   #391
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
ależ swietne ONki przetrwały! nie tylko przyczółki-jest ich sporo tylko sa mało widoczne Moze traca/stracily pozycje nr 1 na rzecz malinois wsrod psow uzytkowych ale 2 miejsce maja niezagrożone...
Ja sporo ONkow ogladam i wbrew pozorom eksteriery (te nie w hipertypie, ale nawet championy) sa bardzo sprawne nawet w starszym wieku A w uzytkach to juz zaczynam sie kochać
Ok, rozumiem, już o tym wspominałaś w innym temacie, ale wiesz o co mi chodzi; o te rzesze kalek, które ludzie wyhodowali...
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 00:53   #392
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

ja nie jestem hodowcą, więc nie jestem tu stroną .... ale gdyby to dla mnie było żródło przychodu to "te znaczki" byłyby już w sądzie ....n publiczne rozgłoszenie że pies/suka hodowlana jest kundlem bez umocowania parnego właściwej organizacji certyfikującej jest nielegalne .... a w sytuacji jak to robi konkurencyjna firma jest jawnym naryszeniem ustawy o nieuczciwej konkurencji ,,,, (nic dodać nic ująć)
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 01:03   #393
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

to ie jest ocena serwisu, który jest wyjątkowy, jeżeli chodzi o zawartość merytoryczną .... to nie jest ocena dokonań .... (nieśmiałbym) .... ja się tylko upominam o podstawowe prawo innych do domniemania niewinności ....
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 01:16   #394
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

a tak na bazie cytowanych tutaj ONków, to tak naprawdę purytanizm wzorcowy jakichść pseudo "guru" doprowadził do upadku .... no i jakoś tak ONki długowłose i białe dobrze się mają .... a na szczenięta tych "pracujących" (nie FCI) czeka sie 2 lata ....

człowieczki hodujące pieski: zaręczam wam że jak pojawi się wilczak w kolorze fioletowym w cętki zielone (fajnie sobie to wyobrazić, a GMO jest faktem), to bez względu na czyjekolwiek zdanie na rynku pojawi się dowolna ilość hodowli oferujących takowe .... no a wzorzec się "poprawi" ))
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 01:52   #395
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

no i jeszcze inna refleksja .... mamy prężnie działającą, zrzeszoną w FCI organizację kynologiczną .... dlaczego więc ona nie tropi kundli ???? ''.... dlaczego nie rozstrzyga czy znaczenie psów na wolfdog.org jest zasadne .... to kolejny temat: "czy hodowcy wilczaków sami decydują o rasie czy pokornie uznają prymat FCI" ....
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 02:16   #396
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

biale ONki nie maja sie dobrze pod względem charakteru, temperametu, jakosci popedow itd.
dlugowlose (dalsze niz 1 pokolenie) to juz katastrofa i zdrowotna i uzytkowa
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 02:57   #397
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
a tak na bazie cytowanych tutaj ONków, to tak naprawdę purytanizm wzorcowy jakichść pseudo "guru" doprowadził do upadku ....
Straszliwie sie mylisz. To nie purytanizm je zniszczyl - gdyby hodowcy i sedziowie trzymali sie wzorca to ONki nadal bylyby zdrowa i wspaniala rasa.
Zniszczyly ja nieuki, ktore zabieraly sie za hodowanie nie czytajac nawet tekstu opisujacego jak ma wygladac typowy ONek. Zamiast bazowac na wiedzy i uzywac zdrowego rozsadku, patrzyli na wyniki wystaw i tego co hoduja inni - kryli nie dobrymi psami, ale 'Siegerami', nawet jesli te byly jedynie parodia wzorca...

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
no i jakoś tak ONki długowłose i białe dobrze się mają .... a na szczenięta tych "pracujących" (nie FCI) czeka sie 2 lata ....
Biale sa rozne, a dlugowlose to niestety w wiekszosci po prostu kaleki. Ich hodowla ladnie wyglada z daleka... My mamy (mielismy) taka niedaleko nas - zaczeli hodowac jakies 4-5 lat temu. Nakupili psy z roznych (bardzo szanowanych) hodowli (facet ma kase, cena nie grala wiec roli). Wiekszosc z tych psow juz nie zyje... Szczeniaka od niego miala nasza sasiadka. Pies kochany i wlasnie dlatego powinno wsadzac sie do wiezienia hodowcow, ktorzy swoim dzialaniem powoduja, ze psy te musza sie tak w zyciu nacierpiec. Bo to zneczanie sie nad zwierzetami.

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
człowieczki hodujące pieski: zaręczam wam że jak pojawi się wilczak w kolorze fioletowym w cętki zielone (fajnie sobie to wyobrazić, a GMO jest faktem), to bez względu na czyjekolwiek zdanie na rynku pojawi się dowolna ilość hodowli oferujących takowe .... no a wzorzec się "poprawi" ))
Kto go poprawi? Hodowci, ktorzy dla kasy hoduja chodliwa anomalie? Nie maja takiego prawa. I cale szczescie - dzieki temu nie czeka nas los ONkow...
Po prostu na rynku pojawi sie pewna ilosc hodowli oferujacych PODROBKI wilczakow. Nic nowego - teraz tez mamy producentow wilczakow "Made in China". Psow, ktore jednynie troche przypominaja CsW...

Tylko wiesz co... Z tym jest tak jak z Chinszczyzna... Najpierw ludzie sie na to rzucaja, a potem zauwazaja, ze jednak jest roznica...
Na serio myslisz, ze ludzie od wilczakow porzuca typ opisany we wzorcu na rzecz psow, z ktorych czesc trzeba bedzie uspic w wieku kilku miesiecy (dysplazja), reszta do wieku 4 lat nabawi sie mega problemow zdrowotnych, a w wieku 8 bedzie lewdo ruszajacymi sie dziadkami....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 03:32   #398
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
ja abonament chetnie zaplace choc Margo pisala kiedys ze wolfdog nigdy nie bedzie platny i nie bedzie na nim reklam.
Rzeczywiscie za reklamy oferowano nam swojego czasu mase kasy. Pamietam, ze odbyla sie cala trojstronna narada wojenna - ja, Pavel i Przemek. Ale trwala krotko - uznalismy, ze reklamy zniszcza ten serwis. Prawda byla taka, ze kase na to chcialy wydawac jedynie wielkie hodowle i wszyscy, ktorzy zarabiali na wilczakach. Wiec suma sumarum serwis reklamowalby wtedy glownie rozmnazalnie. A idea stworzenia serwisu bylo aby kazdy mial rowne szanse i aby zyskiwali nie bogaci biznesmeni, ale ci, ktorzy chcieli robic cos dla rasy (reklamujac sie przy tym posrednio ).

I zobacz, ze to nadal dziala...
W zasadzie wszyscy hodowcy maja w podpisach banery swoich hodowli. Od nich zalezy jak czesto banery te wyswietlaja sie na forum.... Reklamuja swoje psy dodajac ich osiagniecia wystawowe, wyniki badan czy zdjecia... Zyskuje nie ten kto placi, ale ten kto cos robi....

Lenin wiecznie zywy.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 04:11   #399
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
ja nie jestem hodowcą, więc nie jestem tu stroną .... ale gdyby to dla mnie było żródło przychodu to "te znaczki" byłyby już w sądzie ....n publiczne rozgłoszenie że pies/suka hodowlana jest kundlem bez umocowania parnego właściwej organizacji certyfikującej jest nielegalne .... a w sytuacji jak to robi konkurencyjna firma jest jawnym naryszeniem ustawy o nieuczciwej konkurencji ,,,, (nic dodać nic ująć)
Niczego nie naruszaja, bo hodowle nie maja byc prawa firmami. Nie maja tez prawa byc zrodlem przychodu. Zabrania tego prawo FCI:
"Dog traders and puppy farmers are not permitted to undertake breeding under the patronage (responsibility) of a member or contract partner of the FCI."
Hodowle to nie konkurujace firmy, ale konkurujace osoby. W tym wypadku pozostaje powodztwo cywilne. To tak BTW. (nawiasem mowiac sama sie dziwie, ze hodowca z Francji (ktoremu trafily sie te czerwone CsW) i wlasciciele jego szczeniat jeszcze nie podali Edith do sadu, skor inaczej nie daje sie z nia dogadac. Mozliwe, ze jednak tak to sie skonczy, bo nie wszyscy nabywcy sa tak 'wyrozumiali' i 'cierpliwi').

A co do pomyslu sadzenia sie to jest on SUPER! To na serio rozwiazaloby sprawe.

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
"n publiczne rozgłoszenie że pies/suka hodowlana jest kundlem bez umocowania parnego właściwej organizacji certyfikującej jest nielegalne "
Tylko certyfikujacej co? Jak rozumiem masz na mysli badania DNA. Z tym, ze ich wynik musi potwierdzac 'zgodnosc z oryginalem'; fakt, ze pies nie jest 'kundlem'. Wlascicielem 'praw autorskich' do rasy jest Czecho-Slowacki Klub Rasy. Oni uznaja, ze wilczakami sa jedynie psy, ktore nie maja w rodowodach zadnych nieznanych przodkow (bialych plam), a wszyscy przodkowie wywodza sie od psow zarejestrowanych 1.6.1999 (podczas uznania rasy). Wszystkie inne mieszanki to 'kundle'.
Generalnie tak sobie mysle, ze do sadu ludzie moga np podac Francuski Zwiazek Kynologiczny. To jest firma. ktora gwarantuje (powinna gwarantowac) zgodnosc swoich papierow z oryginalem. Wiec osoba posiadajaca takiego miksa moze zgromadzic opisy np. od sedziow 'klubowych' potwierdzajace, ze jej pies nie wyglada jak rasowy wilczak co wskazuje, ze rodowod jest lewy, a Francuski Zwiazek "handluje podrobkami"....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 16-03-2012 at 04:14.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 07:29   #400
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Niczego nie naruszaja, bo hodowle nie maja byc prawa firmami.
Nie mają być firmami ok ale takimi są każda hodowla która jest zarejestrowana w świetle prawa powinna być zgłoszona do US i opłacić podatek ażeby to zrobić musisz zarejestrować działalność a to już jest firma

no chyba że się mylę
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org