Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-10-2009, 17:41   #81
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
nie chovorilam o Mio, no ked uz napisala.
A o kom tedy?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 17:45   #82
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Každý má právo koupit štěně kde chce, sama bych něco nechtěla ani zadarmo, přesto mám respekt a chuť vidět co z daného spojení vyroste a nikdy bych nebyla pro, aby se vydání p.p. zastavilo.
Nápodobně.
Ostatním: Někteří z této diskuze mi připadají jak supy.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 17:53   #83
Oskár
Junior Member
 
Oskár's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 7
Default

Monika zabudla si uviesť prečo sa tak stalo, a bol by som rád keby si tak urobila a nezabudni uviesť že som bol poradcom chovu na Morave a a čo spravila chovateľka, čakám seriózny komentár a nie len také polovičaté informácie

OskárD.
Oskár jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 17:59   #84
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
A o kom tedy?
a to je vazne, mami nie len Amore mio z takoi to situacjou no a viacej psov.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 20:14   #85
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by SARKA View Post
Co se tyce P14 za povahu vsichni dobre vime jak muze byt pes poskozen jak chovatelskou komisi ,rozhodcim ale i figurantem. Neco jineho kdyz pes dostane P14 za morfologicke vady.Takovi psi by v chovu nemeli co delat.
Na to je tam chovatelska komisia aby posudila aj spravnost akcie figuranta. A skoro vzdy je tam kopec prihliadajucich co maju moznost vidiet a pocut ako rozodca hodnoti. A napokon, majitel ma pravo prerusit bonitaciu ak by pes bol pre povahu nechovny a ak aj neprerusi, ma do mesiaca pravo poziadat o opatovne prebonitovanie u inej komisie. Takze s tebou uplne nesuhlasim.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 20:32   #86
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Oskár View Post
Monika zabudla si uviesť prečo sa tak stalo, a bol by som rád keby si tak urobila a nezabudni uviesť že som bol poradcom chovu na Morave a a čo spravila chovateľka, čakám seriózny komentár a nie len také polovičaté informácie

OskárD.
Nenapadlo mne, že někdo nebude vědět, že jsi dělal v té době poradce chovu na Moravě. Republiku jsme měli jednu. Oskare, já bohužel nevím, co se tam stalo, tak jsem se o vedení chovu v té době nezajímala, nebyla jsem v té době žádným dlouholetým členem a odchovány jsem měla sama asi 2 vrhy? Já si jen pamatuji snahu pana Hartla a majitele psa, který se jmenoval " Reny " a já ho znala a vídala!
Důvody mohu být různé, nevydat rodokmeny je to poslední, co by mne napadlo.
I teď máme v ČR bezpapírová štěňata, je jim cca 1 rok a taky s jejich nezapsáním nesouhlasím. Fanatismu je vždy špatný rádce.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 20:53   #87
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Nějak mi uniká smysl této diskuze i jiných, někteří tu mají militantní sklony vyhazovat krev z genofondu. Tak si říkám čemu to pomůže???


Podle FCI by správně měl mít pes i fena povolení k chovu v zemi, kde bydlí jejich majitelé.
Jestli si Edit nějak zařídila vyjímku... psa chtěla, ať se na její systém chovu dívá kdo chce jak chce /mě se třeba nelíbí jak dělá "výprodeje"/ - ale CHOV ZÁLEŽÍ NA CHOVATELI. Jen on je zodpovedný za to co dělá. A ty zvířata mají na PP nárok - protože PP je potvrzení, že jedinec má rodiče A a B a ti oba byli alespoň zdraví, nebo tak něco. Komu to nestačí, nemusí si to zvíře kupovat nebo chovat s jeho potomky. Prokázaný původ mají.


Řízený chov - dobře, ale pokud si vyberu psa a mám důvod, měla bych mít i cestu. Žádný klub tu konkrétní odpovědnost nikdy nesesl a ani nikdy neponese. Plemeno jako celek ano, ale ne jednotlivá zvířata.


PS.: Stačí si projít staré rodokmeny a kolik je tam zvířat s Ob s P3 nebo P5. Zase ty zatracená Péčka, nejsou jednotné a díky nim lidi co nepřemýšlejí dál akorát ukazují prstem.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2009, 17:54   #88
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Oskár View Post
Monika zabudla si uviesť prečo sa tak stalo, a bol by som rád keby si tak urobila a nezabudni uviesť že som bol poradcom chovu na Morave a a čo spravila chovateľka, čakám seriózny komentár a nie len také polovičaté informácie
Oskare, na to už by sis měl zvyknout, že Monika napíše vždy jen to, co se jí hodí. A navíc jen to, co nemusí vysvětlovat.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2009, 19:17   #89
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Nenapadlo mne, že někdo nebude vědět, že jsi dělal v té době poradce chovu na Moravě. Republiku jsme měli jednu. Oskare, já bohužel nevím, co se tam stalo, tak jsem se o vedení chovu v té době nezajímala, nebyla jsem v té době žádným dlouholetým členem a odchovány jsem měla sama asi 2 vrhy? Já si jen pamatuji snahu pana Hartla a majitele psa, který se jmenoval " Reny " a já ho znala a vídala!
Důvody mohu být různé, nevydat rodokmeny je to poslední, co by mne napadlo.
I teď máme v ČR bezpapírová štěňata, je jim cca 1 rok a taky s jejich nezapsáním nesouhlasím. Fanatismu je vždy špatný rádce.
Můžu se drze zeptat o která štěňata jde? Skoro před rokem jsem si bral štěně a sháněl se po štěňatech, tak mě celkem zajíma co dalšího bylo k mání, jen jsem o tom nevěděl. Děkuju za odpověď
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2009, 19:50   #90
Oskár
Junior Member
 
Oskár's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 7
Default

jednalo sa o šteňata, ktoré sa podľa všetkého narodili ešte v minulom storočí, predpokladám že okolo roku 1990 u chovateľky Jiřiny Lichtblauovej, chovná stanica Jimili, chovateľka skončila s chovom ČSV

OskárD.
Oskár jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2009, 20:11   #91
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Abych doplnil, nejde mi o štěnda, která se řeší s p. Dórou, ale o ty bezpapíráky z loňského roku v ČR, kterým nebyly vydány PP.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2009, 01:15   #92
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Oskare, na to už by sis měl zvyknout, že Monika napíše vždy jen to, co se jí hodí. A navíc jen to, co nemusí vysvětlovat.
áááááááááááááááááááá
člověk by někdy puknul vzteky, když to tu čte. Neznám osobně Moniku, neznám Pavla... Ale teda co vy, Pavle, vyvádíte. Jakákoli záminka je vám vhod, abyste si bodnul, abyste p. Soukupové nasadil psí (čévéčkovou?) hlavu. Možná se nesnášíte, ale já nevěřím tomu, že člověk stojící u vývoje plemene tak jako ona, by ho chtěl poškodit, jenom aby dal "co proto těm z novýho vedení". Tady si honí trika úplní nýmandi, co zrovna maj pocit, jak do všeho vidí, a věří tomu, že Monika S. ničí plemeno. Já ne. Furt se zaštitujete plemenem, jak vám o ně jde. A máte pocit, že jí snad ne? Máte pocit, že stanice, co má zrovna chovnou fenu a chce jí dopřát jeden chov a pak to zabalí bez další zpětné vazby, jde o plemeno víc? Že přesně tyhle stanice s jedním áčkovým chovem můžou plemeno povznést?
Proboha, nechte toho. Vážně. Tak ji nemáte rád. Ale nebuďte trapnej.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2009, 10:25   #93
sodo
Junior Member
 
sodo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Chtelnica
Posts: 11
Default

no ako citam tak citam zistujem tusim ze co sa chovania tyka tusim si s herou mozem robit co chcem, ak aj nie tak so svojimi stenatami po nej uz duplovane lebo kedze za stence je zodpovedny chovatel.je to smutne, mrzi ma to i ked na druhej strane je to mozno pre niekoho potesujuce,len som si naivne myslel z tych vsetkych rozhovorov ze chov je nieco kde treba nieco vediet s iekim diskutovat a radit sa ale yrejme som bol fakt naivný. je to jednoducho na nazore jednotlivca a jeho vedomosti, skusensti a svedomi.
sodo jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2009, 12:55   #94
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

sodo podla mna si najpresnejsie vystihol to posledne slovo - je to na svedomi cloveka, co a ako nakoniec pre svojho psa a plemeno spravi alebo nespravi
ja keby som nepoznala toto forum, kupila si psa tak, aby bolo "vsetko ok podla pravidiel", potom sa dostala k tomuto foru a zistila, ze ten pes nie je az tak ok, tak by som bola neskutocne sklamana
ja sa do "tajov a zahad riadneho chovu" len dostavam, prave preto sa mi tu zda byt neskutocny bordel, ale cim dalej tym viac ma odradza to, ze si prakticky kazdy moze robit co chce a ja by som musela stravit mesiace studovanim databazy, aby som zistila, koho psy su podla tych pravidiel, ktore si ja predstavujem, ze by mali fungovat, a ktore si cenim, nehovoriac o dalsich veciach, na zaklade ktorych si clovek vybera psa
momentalne mam bezpapierakov a ked sa situacia bude takto vyvijat dalej (aj u nas na Slovensku), tak dakujem pekne, stracam zaujem o papierove stena a nechcem byt sucast tohto spolocenstva s pseudopravidlami, ktore aj tak nikto nemusi dodrziavat
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2009, 18:31   #95
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
I teď máme v ČR bezpapírová štěňata, je jim cca 1 rok a taky s jejich nezapsáním nesouhlasím. Fanatismu je vždy špatný rádce.
Prosím Ing. Soukupovou, aby zde veřejně a konkrétně odpověděla, o jakém vrhu píše. Tzn. u kterého vrhu v posledních letech odmítl Klub chovatelů československého vlčáka vystavit přihlášku k zápisu štěňat a tato štěňata tak vinou KCHČSV zůstala bez průkazů původu.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 12:16   #96
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Proboha, nechte toho. Vážně. Tak ji nemáte rád. Ale nebuďte trapnej.
Vcelku nemám co říci. Počínání Moniky Soukupové znají všichni, kdo jsou už nějakou dobu v Klubu a o klubové dění se zajímají. Jak je vidět z reakce Oskara, Monika opět něco jen vytrhla a napsala tenhle útržek, aby Oskara očernila a napadla. Tak nevím, kdo je tady trapný?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 12:20   #97
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Všechny "průšvihy" majitelů chovných fen (např. nechtěná krytí,...) neřeší jen hlavní poradkyně chovu, ale vždy celá chovatelská komise. A já si taky neuvědomuji, že by nějaký vrh v posledním roce neměl vystaveny PP.......
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 13:35   #98
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Jen doplním Hanku - nechtěných krytí se za posledních 5 let řešilo málo, daly by se snad spočítat na prstech jedné ruky. A všechny tyto případy byly vyřešeny vydáním PP (s příp. napomenutím chovatele). Jak správně podotkla Hanka, jedná se o "průšvih" chovatele, ne štěňat, takže pokud nejde vyloženě o nějaká vážná zdravotní rizika (DKK, nebo např. o dodatečně prokázaná jiná dědičná onemocnění), není důvod "trestat" štěňata nevydáním PP.

Pokud ale chovatel odchová sám vrh bez PP a na Klub se neobrátí, pak Klub nemá k dispozici žádnou detektivní kancelář, která by po takových případech pátrala. Proto samozřejmě nelze vyloučit existenci štěňat ČSV bez PP v ČR. Není to však vinou Klubu nebo nějakého "fanatismu" chovatelské komise.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org