Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-05-2007, 07:30   #141
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

i jako čévéčkářské novorozeně mám mozek a oči..taky umím číst.."teto" jestli jste si nevšimla nikoho neosočuju a tak pdobně,jen jsem vyjádřila lítost nad tím co se tu děje..o čsv se zajímám dva roky jen díky tomuhle serveru..a dva roky tu čtu jak se tu pomlouváte..jak rozkošné...
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2007, 09:18   #142
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Souhlasím, je to naprosto Vaše věc, pište, co sama uznáte za vhodné. S pozdravem Jana
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2007, 10:15   #143
Evelin
Junior Member
 
Evelin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 35
Default

Janka, kazdy moze mat svoj nazor. Za to, ze sa venujete chovu dlhsie, neznamena to, ze mate pravdu..
A apropo.. celkom suhlasim s Ladou..
E.
Evelin jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2009, 19:26   #144
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Dostal jsem následující informaci, kterou jistě mnoho lidí tady bude zajímat a kterou určitě třeba Monika vysvětlí :

Nevim jestli uz to vite...

Alaska je 100% Ave Lupo Mutara. Na štěňata se ptala jedna zájemkyně - Fabio jí napsal, že Alasku (Ave Lupo) registroval v Itálii protože ho o to prosil Ing. Hartl a Jindra Jedlička:

Quote:
Originally Posted by Fabio
Sangria is a son of Lion Passo del Lupo and Alaska (not Viky).

In all the world, the FCI give the possibility (only for some breed not fixed yet) to inseret some new blood for became better.

Mutara is a test and the son of Mutara is not on sale.

Jindra are a friend of my and he has some problems (in Czech) to see how sons of mutara will grow.

Hartl tell to me to help Jindra and I can help him.

I will continues to breed my dogs.

Regards.

Mutary chová také Andrea Pecharová:
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d11317.html
Audrey Lupo je registrovaná v ENCI už "oficiálně" ako Audrey Lupo.

Štěňata měla také Sanika Passo del Lupo http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d8668.html
Také jsou zapsané jako ČsV...

A to ještě určitě není všechno....

Last edited by Pavel; 06-03-2009 at 19:46.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2009, 20:45   #145
Jerzy
Junior Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 17
Default ?

Dobrý den,

jelikož jsem poměrně novopečený majitel jedný vlčí příšery, zajímám se o dění okolo plemene a to vlastně ještě před pořízením mé malé

Je to něco jiného, něco krásného, přirozeného, majestátního etc etc etc mít doma takového psa.

A tak nechápu, že ( tedy doufám !!! ) podobně smýšlející majitelé těchto pokladů zde vedou žabomyší války.

Respektivě - nevím, zda na to mám právo - jestli by mi mohl někdo v pár větách stručně a jasně sdělit, o co se tu jedná - resp. i v ostatních vláknech, kde do sebe jdou 2 skupiny a jedna osočuje druhou . . . já bych jen rád věděl proč to všechno - zaslechl jsem už něco, že pokaď budu mít psa, uchovněného, výborného, tak ho ani nemusím nikdy připustit, protože zájmy jisté skupiny etc etc . . . ale proč vlastně, vždyť by nám mělo jít o psa, lidi až na druhý místo

pokaď jste se dostali až sem, děkuji za přečtení a přeji příjemný den/noc/víkend
Jerzy jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2009, 21:09   #146
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jerzy View Post
Respektivě - nevím, zda na to mám právo - jestli by mi mohl někdo v pár větách stručně a jasně sdělit, o co se tu jedná - resp. i v ostatních vláknech, kde do sebe jdou 2 skupiny a jedna osočuje druhou .
Těžko Ti někdo v několika větách vysvětlí něco, co se vyvíjí mnoho let. Tady v tom vlákně jde o to, že jistá skupinka lidí bez vědomí členů klubu a jeho vedení zaregistrovala křížence a chová na nich jako na československých vlčácích. To je jednou větou skutečně zkratkovitě o co se tady jedná.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2009, 23:04   #147
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Dostal jsem následující informaci, kterou jistě mnoho lidí tady bude zajímat a kterou určitě třeba Monika vysvětlí :

Nevim jestli uz to vite...

Alaska je 100% Ave Tajga. Na štěňata se ptala jedna zájemkyně - Fabio jí napsal, že Alasku (Ave Tajga) registroval v Itálii protože ho o to prosil Ing. Hartl a Jindra Jedlička:
Ave Tajgu znám jen jednu. Právě mi leží pod kompem.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 00:20   #148
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Audrey Lupo je registrovaná v ENCI už "oficiálně" ako Audrey Lupo.
Proč v uvozovkách?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 00:20   #149
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Ave Tajgu znám jen jednu. Právě mi leží pod kompem.
...ale já o pár řádek čtu tohle:
"Alaska je 100% Ave Lupo Mutara. Na štěňata se ptala jedna zájemkyně - Fabio jí napsal, že Alasku (Ave Lupo) registroval v Itálii protože ho o to prosil Ing. Hartl a Jindra Jedlička:"

...moc tomu nerozumím..ale tvá věta je zcela stejná, jen Pavel píše o "Ave Lupo Mutara" a ty o "Ave Tajga"....
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 00:22   #150
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
...ale já o pár řádek čtu tohle:
"Alaska je 100% Ave Lupo Mutara. Na štěňata se ptala jedna zájemkyně - Fabio jí napsal, že Alasku (Ave Lupo) registroval v Itálii protože ho o to prosil Ing. Hartl a Jindra Jedlička:"

...moc tomu nerozumím..ale tvá věta je zcela stejná, jen Pavel píše o "Ave Lupo Mutara" a ty o "Ave Tajga"....
Protože Pavel původně v záchvatu horlivosti napsal Ave Tajga . Potom větu opravil a ani mi za upozornění na chybu nepoděkoval
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009, 00:32   #151
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

aha, ok:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 12:08   #152
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

myslím, že bude velmi zajímavé (hlavně pro ty co si myslí, že mohou v rozporu se zákonem konat jak konají), až se do celé záležitosti vloží na základě trestního oznámení nebo žaloby právník, posléze soud! zákon jistě myslí na podobné případy, kdy osoba nebo skupina osob v rozporu se stanovami klubu a v rozporu se zákonem úmyslně poškodila plemeno samotné, chovatele, způsobila a působí podle mě vyčíslitelné finanční škody.....pak bude konečně jasno a tito množitelé psích a vlčích kříženců, kteří si myslí, že vzali úspěšně další vývoj plemene do vlastních rukou se budou asi divit.....
zdravím dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 16:51   #153
Charles
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Praha 9
Posts: 35
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Moniko, nechápu, proč sem dáváš italsko-anglické příspěvky. Prosím, nesnaž se zaneřádit česko-slovenské fórum podobnými věcmi. Buďto text přelož nebo se věnuj jazykovým mutacím, kde byly napsány. Podobné excesy budou příště mazány.
Pavle, proc sem davas cesko-anglicke prispevky...
Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
.....protože ho o to prosil Ing. Hartl a Jindra Jedlička:
Quote:
Originally Posted by Fabio
Sangria is a son of Lion Passo del Lupo and Alaska (not Viky).
In all the world, the FCI...
... aby ti je nekdo nesmazal :-)

No me by zajimaly spis nejake nove a ZARUCENE zpravy, ne tyhle DVA ROKY stare nazory z nejake diskuse...

Treba jestli ti udajni S - Passo del Lupo nemaji potomky (uz by mohli mit) - nebo dalsi potomci Mutar?, jejich povahove vlastnosti, RTG, zkousky, vystavy ci bonitace, CENA tehle stenat, dostupnost...

Nedaly by se vymyslet a sem na forum dat nejake NOVE a ZARUCENE informace?
Charles jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 18:25   #154
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Informace je v mém příspěvku i přeložena, takže v tom není problém. Mutary se samozřejmě díle množí a právě v příspěvku je udedeno, kdo je vlastní a množí. Nevidím na něm nic neaktuálního.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 19:54   #155
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by artus View Post
myslím, že bude velmi zajímavé (hlavně pro ty co si myslí, že mohou v rozporu se zákonem konat jak konají), až se do celé záležitosti vloží na základě trestního oznámení nebo žaloby právník, posléze soud! zákon jistě myslí na podobné případy, kdy osoba nebo skupina osob v rozporu se stanovami klubu a v rozporu se zákonem úmyslně poškodila plemeno samotné, chovatele, způsobila a působí podle mě vyčíslitelné finanční škody.....pak bude konečně jasno a tito množitelé psích a vlčích kříženců, kteří si myslí, že vzali úspěšně další vývoj plemene do vlastních rukou se budou asi divit.....
zdravím dan
Nedá mi nereagovat. Pavel uvádí jako jednoho z údajných zúčastněných pana Hartla. On ůmyslně poškozuje plemeno kterému dal vzniknout a má být souzen?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 20:02   #156
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Nedá mi nereagovat. Pavel uvádí jako jednoho z údajných zúčastněných pana Hartla. On ůmyslně poškozuje plemeno kterému dal vzniknout a má být souzen?
Á už je to zase tady. Danielo, místo personifikace řekni, zda plánované křížení Mutar bylo projednáno na konferenci Klubu nebo na celostátním výboru ? Vždyť ani někteří členové tehdejší chovatelské komise o něm vůbec nevěděli. Navíc zápis byl do registru pořízen v rozporu se zápisním řádem.
Místo vysvětlení tohoto nelegálního postupu se všichni pořád zaštiťujete jménem pana Hartla. Ani pan Hartl, přes můj velký obdiv k jeho práci, není vlastníkem plemene a nemůže si s ním dělat co chce.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 20:12   #157
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj Danielo, sice ses ptala Pavla,ale zkusím taky reagovat. Já sice nevím, jestli dotyčného itala kontaktoval p. Hartl a J. Jedlička a ani po tom nepátrám, ale co se mi nelíbí, je, že p.Hartl podepsal krycí list, na kterém byly nepravdivé a nekompletní údaje, čímž mohl uvést ČMKU v omyl. Nekompletní údaj byl ten, že matka kříženců není jen vlčice (což by nebylo asi nic hrozného),jak bylo uvedeno v krycím listě ale kanadská vlčice, která nemá v populaci našeho čistokrevného plemene co dělat. Dovoluji si připomenout, že vlk,použitý v počátcích šlechtění našeho plemene byl karpatský. Druhý údaj (podle mě nepravdivý) byl, že otcem kříženců je Armín, čsv bez PP. Já si tedy jako čsv bez PP představuji něco jiného, než je Armín,o kterém ani majitel zpočátku nevěděl co je zač. Vím, že později byl dopátrán původ, ale pro mě osobně není vůbec důvěryhodný. Já bych potomka německého ovčáka a "něčeho" do našich vlčáků vůbec nemíchala. My se pracně snažíme vymýtit tmavé oči, dlouhé ocasy, dlouhé uši, tmavé masky, špatné klouby atd atd jako nechtěné dědictví od NO a na druhou stranu se to tam někdo bude pokoušet znovu vpašovat? Nebo je snad hlava Sangrii Passo del Lupo to, co chceme mít u čsv? Děkuji nechci.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 22:03   #158
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Tak za prvé - v dopise Ing. Hartla adresovaném ČMKU, na jehož základě byli kříženci zapsáni, se výslovně uvádí, že se jedná o pokus s cílem posoudit dominanci vlka při utváření kyčelních kloubů a že v případě kladných výsledků by tyto poznatky mohly být využity při dalším křížení s karpatským vlkem. S využitím těchto kříženců v čistokrevném chovu pan Hartl nepočítal. Kdyby to chtěl někdo překroutit, tak ten dopis naskenuju a dám ho sem - jeho kopii má klub k dispozici.

A za druhé - co se dělo kolem zápisu kříženců v Itálii netuším, ale pokud jsou štěňata "S" Passo del Lupo opravdu potomci Ave Lupo Mutara (stále marně čekám na odpověď Ing. Soukupové - viz. moje dotazy ve vláknu "Ing. Monika Soukupová"), kteří mají jako matku uvedenou jakousi blíže neidentifikovanou Alasku (kopii rodokmenu Sangrii Passo del Lupo má klub k dispozici rovněž, byl totiž na české MVP), pak by se jednalo bezpochyby o podvod, případně falšování úřední listiny. A za ty by byl asi těžko odpovědný pan Hartl, ať už žádal nebo nežádal kohokoliv o cokoliv. Těžko si dokážu představit, že by někoho nabádal, aby zapsal štěňata na základě falešných údajů v PP. A zatím všechno nasvědčuje tomu, že to tak je. Rád se nechám přesvědčit o tom (ovšem na základě hmatatelných důkazů), že tomu tak není. Zapisování štěňat pod falešnými údaji jistě prospěje důvěře lidí v plemeno ČSV, že ano. Taky by asi neškodilo zjistit si více informací o pozadí mezinárodního uznání plemene - jen velmi krátce: Kdyby ČSV vznikl z křížení s kanadským vlkem, FCI by ho bývala neuznala (toto je informace kterou mám osobně od pana Štefíka).

Za třetí - pokus s kříženci mohl klidně pokračovat pod hlavičkou KCHČSV, ovšem za podmínek jasně daných Zápisním a chovatelským řádem KCHČSV a v duchu uvedeném ve výše zmíněném dopise Ing. Hartla. To se ale evidentně nehodilo některým lidem do krámu... Takže se pořád nezaštiťujte panem Hartlem, jehož záměr byl zcela jiný (aspoň pokud umím dobře číst a pochopit smysl textu, což myslím umím). Mě se také nelíbí, že byl Armín v přihlášce k zápisu štěňat Mutara uveden jako ČSV bez PP (tu vlčici bych ještě skousnul), ale neznám pozadí kdo za to "loboval", aby to bylo zrovna takto a pokud by šlo opravdu jen o pokus, nebyl by to snad zase až tak zásadní problém.

Na závěr bych si dovolil podotknout, že o zápisu kříženců nevěděla ani celá tehdejší chovatelská komise.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 22:11   #159
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d11317.html

ako ten chovny pes mohl mit stene s tym to zverem?
nemate reguly pre takie kryte?

u nas ked pes pokryje nie PP fenu a stene nesu cistokrevne plemeno, pes neni uz chovnym a chovatel a psa a suki nesu chovatelami.
moze to je dobry napad na takie Mutara?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 22:24   #160
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Máme Zápisní a chovatelský řád, toto jsou však "italská" štěňata ...
Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org