Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-01-2012, 23:41   #1
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default Nie dla ACTA

Troche off topic, choc nie do konca...

Nie dla ACTA !

Nie dla cenzury internetu !

Polski rząd podpisze ACTA 26 stycznia 2012!

Czym dokładnie jest ACTA ?


ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) - Międzynarodowe porozumienie, które już niebawem może zmienić także Twoje życie. ACTA w założeniach ma walczyć z podrabianiem towarów i piractwem. W rzeczywistości sprowadza się do tego, że każdy Twój ruch w internecie będzie śledzony przez dostawcę Twojego internetu oraz rząd, a ewentualne naruszenie (nawet nieświadome) praw autorskich będzie wiązało się z odcięciem dostępu do internetu, oraz karą.
Ponadto Twój dostawca internetu będzie miał możliwość, a nawet obowiązek blokować wszelkie strony na których znajdują się materiały naruszające prawa autorskie. Do takich stron można zaliczyć np. YouTube. To nie przypadek, że do tej pory nie słyszałeś o ACTA. Jej tworzenie jak i podpisanie odbywa się za plecami społeczeństwa.
Już w czwartek - 26 stycznia rząd Polski podpisze porozumienie ACTA.

http://niedlaacta.pl/
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2012, 12:31   #2
jaskier
Junior Member
 
jaskier's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Warszawa
Posts: 242
Default

Obawiam się, że z tym się nic nie da zrobić. Wprowadzą takie prawo, jak nie teraz, to za jakiś czas. Niestety sytuacja na całym świecie idzie w kierunku zniewolenia społeczeństwa - monitoring na ulicach, kontrola internetu. Wszystko pod przykrywką dbania o nasze bezpieczeństwo.
__________________
Kuba

Pies: Absynt Wilk z Baśni (Jaskier)
jaskier jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2012, 15:39   #3
wildheart
Junior Member
 
wildheart's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Warszawa/Reguły
Posts: 79
Send Message via Gadu Gadu to wildheart
Default

warto obejrzeć jak ktoś nie wie z czym to się je dokładnie...


wildheart jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2012, 19:04   #4
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

Quote:
Originally Posted by wildheart View Post
warto obejrzeć jak ktoś nie wie z czym to się je dokładnie...
Wildheart, dzięki za filmik.
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2012, 19:30   #5
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

moze mi ktos strescic o co chodzi, bo mi sie filmik nie otwiera?



Quote:
Niestety sytuacja na całym świecie idzie w kierunku zniewolenia społeczeństwa - monitoring na ulicach, kontrola internetu. Wszystko pod przykrywką dbania o nasze bezpieczeństwo.
A ja sie ciesze z monitorigu, w niczym mi nie przeszkadza a daje poczucie bezpieczenstwa

I wolalabym nosic chip niz zeby terrorysta przekraczal granice na paszport swojej siostry w czarnym przescieradle na glowie
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2012, 22:17   #6
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

w skrocie - pod przykrywka walki z piractwem komputerowym Twoj dostawca internetu bedzie mogl inwigilowac wszystko, co robisz na necie, a co za tym idzie rzad tez bedzie mial w to wglad, wystarczy, ze cos im sie nie spodoba i zapuka do Twych drzwi pan policjant i zarekwiruje Twoj komputer, azeby sprawdzic czy nie doszlo do popelnienia przestepstwa, np nielegalne sciagniecie obrazka, czy pobranie muzyki, witryny takie jak Youtube beda blokowane, tak jak MegaUpload w tej chwili, a to dopiero wierzcholek gory lodowej...
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2012, 22:57   #7
wildheart
Junior Member
 
wildheart's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Warszawa/Reguły
Posts: 79
Send Message via Gadu Gadu to wildheart
Default

zacznijmy od tego że KAŻDA rozmowa np na gg, post na forum, wysłany mail będzie SPRAWDZANY pod względem zawartości. Dostawca internetu bedzie miał obowiązek informować odpowiednie służby jeżeli w czymś co opuszcza Twój komputer znajdzie się COKOLWIEK co podlega prawom autorskim, czyli piosenki, słowo pisane (w tym teksty piosenek, artykuły, przepisy nawet zactowane), zdjęcia na których znajdują się loga firm, itp.. wszystko co nie jest Twoją własnością, a czego używasz nie zapłaciwszy za używanie tego...
Jeżeli zostanie wykryte, że udostępniasz coś takiego, bądz kożystasz z nielegalnego oprogramowania, dostawca internetu odetnie Ci internet, a czyn zgłosi na policje, możesz dostaćgrzywne lub trafić za kratki...
wildheart jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2012, 23:19   #8
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
A ja sie ciesze z monitorigu, w niczym mi nie przeszkadza a daje poczucie bezpieczenstwa

I wolalabym nosic chip niz zeby terrorysta przekraczal granice na paszport swojej siostry w czarnym przescieradle na glowie
narazie Ci nie przeszkadza, do czasu, aż z Ciebie zrobią terrorystkę, bo użyjesz w mailu nieodpowiednich słów, pojedziesz do nieodpowiedniego kraju na wycieczkę, a Twój kumpel będzie miał fatalną ksywę... to tylko taki przykład, nie odbieraj osobiście, to dotyczy każdego. w świecie chipów i inwigilacji każdy jest przestępcą.
maria jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2012, 23:35   #9
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

jesli lamie prawo autorskie chocby nieswiadomie to chyba nalezy mi sie kara? Za sikanie pod kamera monitoringu tez. Do tej pory narzedzia rejestracji moich poczynan jedynie pomagaly udowodnic moja niewinnosc. nie mam w mailach ani w gg niczego czego mialaby nie przeczytac osoba postronna, nieznajaca mnie osobiscie.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2012, 23:52   #10
krzysiek
Junior Member
 
krzysiek's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 22
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
... nie mam w mailach ani w gg niczego czego mialaby nie przeczytac osoba postronna, nieznajaca mnie osobiscie.
czyli jeżeli dobrze interpretuję Twoją wypowiedź nie masz nic przeciwko aby prawo umożliwiało dowolną, prewencyjną inwigilację każdego . Nie wiem czy ACTA już na to pozwala, ale ta wypowiedź jest dla mnie szokująca, przecież taki system w rękach nieodpowiednich osób, a prędzej czy później do tego dojdzie, to władza prawie absolutna.
krzysiek jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:04   #11
wildheart
Junior Member
 
wildheart's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Warszawa/Reguły
Posts: 79
Send Message via Gadu Gadu to wildheart
Default

jefta, nie wiem czy sie dobrzez zrozumiałysmy nie bedzie wolno w mailu nikogo zacytować, nawet nie będzie wolno zamieścić w internecie głupiego przepisu na obiad jeśli sama tego nie wymyśliłaś, lub jeżeli ktoś wcześniej to opatentuje... Tak samo jak nie bedzie wolno rozwijać dalej czegoś co było kiedyś już przez kogoś wymyślone, czyli rozwój stanie w miejscu, bo wkorzystanie chociażby szyku zdań, lub oparcie się na czudzej pracy będzie przestępstwem!
wildheart jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:04   #12
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

chodzi mi o to, ze nie mam nic przeciwko by komputery filtrowaly moje maile, czy zawartosc dysku i gdy znajdzie sie cos podejrzanego czlowiek kontroler przeczyta caly mail-anonimowy dla niego.

wykorzystanie szyku zdan? przepisu na obiad (o ile nie jest chroniony patentem)? Zmienia sie definicja prawa autorskiego czy sposob egzekwowania dotychczasowego?
__________________

Last edited by jefta; 23-01-2012 at 00:08.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:17   #13
wildheart
Junior Member
 
wildheart's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Warszawa/Reguły
Posts: 79
Send Message via Gadu Gadu to wildheart
Default

to właśnie ACTA która zabrania wszelkich falsyfikatów...

obejrzyj w miarę możliwośći film, ponieważ trudno mi jest to tak opisać, a tam jest dobrze wyjaśnione...
wildheart jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:20   #14
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

Jefta, jakos nie chce mi sie wierzyc, ze pozwolilabys komukolwiek na CHOCIAŻBY czytanie Twojej PRYWATNEJ korespondencji, a miedzy innymi do tego oni dążą...
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:27   #15
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
jesli lamie prawo autorskie chocby nieswiadomie to chyba nalezy mi sie kara? Za sikanie pod kamera monitoringu tez. Do tej pory narzedzia rejestracji moich poczynan jedynie pomagaly udowodnic moja niewinnosc. nie mam w mailach ani w gg niczego czego mialaby nie przeczytac osoba postronna, nieznajaca mnie osobiscie.
sikanie pod kamera monitoringu dla jednych jest łamaniem prawa, a dla innych ważną informacją, że brakuje w mieście szaletów. Ty widzisz przestępce w tym człowieku, a ja człowieka, który ma duży problem i nie miał go jak rozwiązać. To żadna różnica, czy pod kamerą, czy w za koszem na śmiecie. Chodzi o miejsce publiczne.

nikt z nas nie ma nic do ukrycia, nie każdy natomiast lubi, gdy czytają jego listy.

a chipy dodatkowo dadzą komuś informację gdzie chodzisz sikać, z kim sypiasz, i jakiej wielkości podpaski kupujesz. no oczywiście to też nic do ukrycia....
maria jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:34   #16
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Jak cienka jest granica między monitoringiem a inwigilacją?
Skąd możemy wiedzieć, czy informacje o nas /przekazywane drogą mailową/ nie zostaną użyte przeciwko nam. Czy będzie nowa wersja "zbierania haków" i tworzenia "teczek" pod płaszczykiem sprawdzania, czy nie łamiemy prawa autorskiego twórcy omletów. Czy nie czeka nas powrót do cenzury?
Czy przepisy prawne już /za kilka dni Tusku ma to podpisać, tak?/ zostały dostosowane do zasad ACTA? A co z przepisami o tajemnicy korespondencji?
Jeśli wkleję na WD link z youtube, to łamię prawo autorskie czy reklamuję wykonawcę i może ktoś kupi jego płytę /ja na tym nie zarobię, a on tak/?
Patrząc na wszechobecny "burdel prawny" w Polsce nie jest wykluczone, że już powinniśmy się bać....
...

Ja mam wiele przeciw temu, by być obiektem monitoringu: mój mail jest mój -to moja własność i żaden cholerny cenzor nie będzie mi tu czegokolwiek czytał!
Jest jakaś protest-petycja? Dawać mi tu link!
...
Mario, masz absolutną rację, według mnie!
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:48   #17
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
A ja sie ciesze z monitorigu, w niczym mi nie przeszkadza a daje poczucie bezpieczenstwa

I wolalabym nosic chip niz zeby terrorysta przekraczal granice na paszport swojej siostry w czarnym przescieradle na glowie

Jefta a nie przypomina Ci to trochę Orwellowskiego świata?

Poza tym o ile dobrze rozumiem to system ma być wprowadzany u nas a nie w krajach arabskich, więc wizja bezpieczny świat bez granic nadal odległa...
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:51   #18
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

Jak napisała Puchatek - jest BARDZO cienka granica między monitoringiem, a inwigilacją, druga Korea nam się robi powoli...
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:53   #19
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Właśnie chciałem odpowiedzieć na posta Jefty i.... nagła refleksja!
Jeśli projekt wejdzie w życie to proszę aby administrator zmienił przycisk "Quote" (Odpowiedź z cytatem), który wszyscy tak często naciskamy i dodał "zgodne z art. ... kodeksu karnego ..."
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:54   #20
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

Gipson, napiszę po fejsbukowskiemu - LUBIĘ TO a powaznie, lepiej, zeby ten projekt nie wszedl...
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org