Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-10-2012, 20:21   #81
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
Tyle czasu szukałam sklepu, który wysyłałby mrożone mięso i nie mogłam znaleźć... tzn. mamy w Krakowie "własnego barfa", ale ceny są porażające (indyk kosztuje ponad 12zł/kg ). Znalazłam fajnego barfa z bardzo ciekawymi cenami, ale w Warszawie - nie ma możliwości wysyłki
Makota, a w W-wie co takiego fajnego znalazlas?

Ja w Leclercu w Al. Jerozolimskich kupowalam wlasnie mrozone mielone ASPOL'u, ale w bardzo ograniczonym wyborze (cielecina, krolik, wolowe serca, nawet jeden jelen mi sie trafil ), i przyznam sie szczerze, ze mialam wrazenie, ze wiecej tam podrobow niz czegokolwiek innego.
Zwykle kupuje mielone korpusy drobiowe (kurczak 2,50/kg, indyk i kaczka 4,5-6/kg), ktore daje surowe wymieszane z warzywami, owocami i ziolami (wiem, korpusy w calosci sa tansze, ale mielone moge latwo wymieszac z dodatkami, ktore tez psu sa potrzebne), ew. wymiennie zoladki, serduszka drobiowe, ochłapki wolowe (takie 2-3 gatunek, z tluszczykiem) ze sklepu. Podroby typu watrobka, plucka (nerki nie, bo ich smrod zwala mnie z nog) - rzadko i w niewielkiej ilosci. Rzeczywiscie czystego, chudego miesa pies w diecie nie potrzebuje miec duzo...
raz w tygodniu daje twarog, jajo i olej lniany lub z lososia (tez z warzywami i owocami, a co)
Przymierzalam sie kiedys do mrozonek barf PRIMEX'u, ale one sa drozsze, wiec sama nie wiem - Bies przy swojej wadze wtrąbia ok 800 g tej "małmazji" dziennie (nie licząc warzyw), a jesli cos kosztuje 12 zeta za kilo (a tyle niektore strusie kosztuja), to robi sie to dosc drogo w rozliczeniu miesiecznym.
Aha, nie gotuje tych smrodow, nie musze - im bardziej "odjechane", tym smaczniejsze , a poza tym kosci nie powinno sie gotowac, jefta dobrze pisze

Suche u mnie idzie rzadko, i zazwyczaj na wyjazdach letnich - jak sie robi chlodniej, jest bojkot suchego.
W przyszlym tygodniu robie Biesowi badania kontrolne krwi, zeby sie dowiedziec, czy mu sluzy ta dietka - ale mysle, ze raczej tak - trzyma stała wagę, ma energię, sierść błyszczy się jak psu-nie-powiem-co (chociaz od tego dluzsza nie rosnie , ale gęściejsza na zimę sie robi)

Last edited by anula; 11-10-2012 at 20:25.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 20:47   #82
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Macie jakies ulubione dodatki warzywne do dawanego miesa, cos co mozna sprytnie podrzucic niejadkowi?
Zoladki nieczyszczone sa zamiennikiem warzyw. I sa juz nadtrawione, z bakteriami trawiennymi wiec wartościowsze dla psa. Nawet `moje` niejadkowe owczarki wyrywaja to razem z torebka, odpedzic nie mozna Jedyna wada jest potworny smród. Ja to wystawiam w torebce na dwór, czekam az rozmarznie, daje w pudelku po lodach i wyrzucam torebke po zoladkach razem z pudelkiem po lodach do zbiorczego kontenera na dworze
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 20:53   #83
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Ja to wystawiam w torebce na dwór, czekam az rozmarznie, daje w pudelku po lodach i wyrzucam torebke po zoladkach razem z pudelkiem po lodach do zbiorczego kontenera na dworze
Musisz jeść duuużo lodów
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 20:56   #84
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

sporo poza tym i ja i moja szefowa karmimy karma, zoladki dostaja tylko od czasu do czasu.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 21:27   #85
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Smrodziach i tak juz lepiej je odkad go karmie na przemian z reki, ma to o tyle minus ze menda nagle zczal sie interesowac zawartoscia blatow i stolow

Co do miecha to mam problem tylko z innym niz drobiowe, bo do serduszek, zoladkow i innych takich kurczakowych to mamy dobre miejsce, dzwonie , zamawiam i podjezdzam.

Quote:
Originally Posted by anula View Post
ktore daje surowe wymieszane z warzywami, owocami i ziolami
A jakie warzywa, owoce i ziola?
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 21:34   #86
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
No wlasnie dostalam od nich odpowiedz ze minimum wlasnie 5 kg, ja musze tak malo bo nie bedzie mial kto zjesc jak Smrodziach stwierdzi ze nie, Lolek za maly, a starszaki sa na specjalnej karmie i maja zakaz dodatkow.
Kup, jak nie zje to odkupie od Ciebie jak to w granicach przyzwoitych finansowych jest. Garuda zezre.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 21:44   #87
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
Kup, jak nie zje to odkupie od Ciebie jak to w granicach przyzwoitych finansowych jest. Garuda zezre.

Zamowie, zobaczymy czy zje. Tam wyzej dalam linka i mozesz spojrzec jak to cenowo wyglada.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 22:02   #88
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
A jakie warzywa, owoce i ziola?
Oczywiscie najlepsze przetrawione przez bydlątko albo takie prosto z krzaka w lesie
a tak na serio to jest pacia od spadzistej, drobno zmielona, pachnaca glownie majerankiem, zalana ciepla woda - zamiast wypelniacza w postaci ryzu czy kluchów
poza tym Bies jak byl maly uwielbial ogryzki z jablka (ale juz mu niestety przeszlo), i nadal lubi zgniecionego bananka
anula jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 22:08   #89
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

No to najwyzej odkupie od Ciebie
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 22:12   #90
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
a tak na serio to jest pacia od spadzistej, drobno zmielona, pachnaca glownie majerankiem, zalana ciepla woda - zamiast wypelniacza w postaci ryzu czy kluchów
No Smrodziach ryzu nie lubi, wiec to powinno byc w sam raz no i zdrowiej, dzisiaj zreszta przegladalam te mieszanki, wygladaly smakowicie
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 22:15   #91
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
No Smrodziach ryzu nie lubi, wiec to powinno byc w sam raz no i zdrowiej, dzisiaj zreszta przegladalam te mieszanki, wygladaly smakowicie
Problem tylko polega na tym, ze spadzista wyjechala do Indii na czas jakis...
a zapas warzywek ja przejelam od niej
(oczywiscie takie przetrawione sa najlepsze, ale nie żądajcie tego ode mnie, plz)

Last edited by anula; 11-10-2012 at 22:17.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 22:20   #92
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Problem tylko polega na tym, ze spadzista wyjechala do Indii na czas jakis...
a zapas warzywek ja przejelam od niej
Czyli szczesciarz Biesiak ma monopol poczekamy, nam sie nie pali, jeszcze musze i tak troche poczytac by mi sie we lbie rozjasnilo w tym temacie
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 22:33   #93
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
a tak na serio to jest pacia od spadzistej, drobno zmielona, pachnaca glownie majerankiem,
majerankiem?? Gdzie Ty tam majeranek czujesz? Aż pójdę i zanurzę nozdrza w puszce....
A serio-mieszanki fajne, do wymiksowania z czymś mięsnym. Grube Księciunio raczy ładnie chudnąć na tych warzywkach i az sie boje, co będzie jak zapas się skończy. Jedyny minus dla mieszkających w mieście-na spacer zabieramy 2 torebki

A na badania po dłuższym czasie tej diety i ja zabieram Cheya, bardzo jestem ciekawa wyników
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 22:49   #94
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Grube Księciunio raczy ładnie chudnąć na tych warzywkach i az sie boje, co będzie jak zapas się skończy.
hmm, mialam nadzieje ze moja lajza na takim zarciu troche przytyje, on nie ma z czego schudnac , moze ja powinnam na te mieszanki przejsc a nie Urciowy
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 22:54   #95
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
majerankiem?? Gdzie Ty tam majeranek czujesz? Aż pójdę i zanurzę nozdrza w puszce....
kiedy on tam w skladzie jest (przynajmniej w dwoch) - lubie majeranek i go wszedzie prawie wyczuwam... poza tym ja te suszonki jeszcze dodatkowo na sucho miele w mikserze, i wtedy pachna az milo
anula jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012, 23:37   #96
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Może mi się te buraki i inne truskawki wymieszały
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2012, 11:24   #97
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

No wiec dzisiaj przyszlo miesko, zapakowane zgrabnie w styropian, wszystko zamrozone na kamien, zamowilam wylacznie te ciekawe miecha do gotowania , kroliczka na zywca, wolowine z chrzastka, no i zoladeczki z trescia, do tego dwie paczuski z mixem warzywnym zeby zobaczyc co to jest. Dzis Urciowy dostanie gotowana sarninke i zobaczymy co on na to powie
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2012, 16:56   #98
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Maly update, miecho ugotowane, na szczescie gotuje sie w opakowaniu, jak otworzylam to coz nie jest to najprzyjemniejszy zapach na swiecie, teraz miesko stygnie a Urciowy wylizal opakowanie (bo gwizdnal ). Urciowy z Lolkiem dzieli sie wszystkim, ale opakowaniem z resztkami mieska nie chcial byla prawie wojna, a teraz czai sie pod micha i robi mi awanture


Edit: Miecho zezarte, prawie z micha
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 16-10-2012 at 17:08.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2012, 17:36   #99
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

avgrunn, a jaką minimalną ilosc musialas zamowic i jaki byl koszt przesylki? zastanawiam sie nad tymi zoladkami i paroma innymi rzeczami, ktorych w W-wie w leclercu nie widzialam...

Last edited by anula; 16-10-2012 at 18:51.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2012, 20:04   #100
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
avgrunn, a jaką minimalną ilosc musialas zamowic i jaki byl koszt przesylki? zastanawiam sie nad tymi zoladkami i paroma innymi rzeczami, ktorych w W-wie w leclercu nie widzialam...
Pisali ze min 5 kg, nabralam z roznych firm, wszystka lacznie z tym mixem to bylo niecale 7kg
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org