Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-04-2012, 21:41   #21
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Jestem kiepskim fotografem, wiec wiekszosc dzisiejszych fotek poszlo do kosza... ale moze ktos bedzie mial pozytek z tych paru, na ktorych co nieco widac :
https://plus.google.com/u/0/10255860...ts/HaiXwzfwfnn
(sedziowala p. Wieremiejczyk-Wierzchowska)
anula jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2012, 21:52   #22
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Jestem kiepskim fotografem, wiec wiekszosc dzisiejszych fotek poszlo do kosza... ale moze ktos bedzie mial pozytek z tych paru, na ktorych co nieco widac :
https://plus.google.com/u/0/10255860...ts/HaiXwzfwfnn
(sedziowala p. Wieremiejczyk-Wierzchowska)
Ania, zabiorę foteczkę jedną
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2012, 21:55   #23
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Ania, zabiorę foteczkę jedną
Bierz, kobieto, po to przeciez wrzucam
anula jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2012, 22:37   #24
andro3
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Location: Nowy Dwor Maz.
Posts: 8
Default

Dziękuję wszystkim za miłe spotkanie. Chociaż pogoda nie dopisywała było super.
Oto parę fotek:
https://picasaweb.google.com/1025137...CKGs79qEj4blBQ
andro3 jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2012, 23:50   #25
Irmina
Junior Member
 
Irmina's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Pułtusk k. Warszawy
Posts: 86
Default

Witam!
Dziękujemy za spotkanie. Wandal zakończył dziś czempionat, przykro mi / nam, że biegał sam... Dla formalności: "samczy pies, bdb samcza głowa, db szyja, górna i dolna linia, równomierne kątowanie kończyn, dosk w ruchu, bdb psychika" = ocena dosk = CWC i na koniec "Zwycęzca pies".
pozdrawiam i do zobaczenia.
IS
__________________
Wandal Cwany Wilk
Irmina jest offline   Reply With Quote
Old 02-04-2012, 08:42   #26
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

My również dziękujemy za spotkanie.

W tym miejscy chciałam podziękować za gratulacje i pogratulować pozostałym
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 02-04-2012, 10:16   #27
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Dziękuję za dobre słowa

Gaga, zwierzę wystawowe z godnością daje się macać, a nie skacze jak kangur. No, ale i tak jest super. Chciałabym nieskromnie wierzyć, że to zasługa moich wzmożonych treningów i turbo socjalizacji, ale raczej tak nie jest Skłaniam się raczej ku teorii, że to testosteron dodał Ulviemu pewności siebie, a rozumku przybyło wraz z wiekiem.

Anula, super zdjęcia, mam teraz dowód grzeczności
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 02-04-2012, 11:21   #28
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

A jak wyglądały wasze treningi?
Jestem ciekawa, bo z Basztylianem też przydałoby się popracować jeżeli bedziemy dalej chcieli bawić sie w wystawy. Sędzina doradziła częstsze wystawy, ale są też na pewno jakieś inne metody odczulania psa na sędziego (zastrzyk z testosteronu nie wchodzi w grę, nie chcemy, żeby jej wyrosły wąsy )

Last edited by dorotka_z; 02-04-2012 at 12:24. Reason: ort
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 02-04-2012, 11:57   #29
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Jestem kiepskim fotografem, wiec wiekszosc dzisiejszych fotek poszlo do kosza... ale moze ktos bedzie mial pozytek z tych paru, na ktorych co nieco widac ;
Anula, - bardzo ładnie ufociłaś Everetta z "charakterem nad grzbietem" - aż oko cieszy

Gratulacje dla Bashtee!
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 02-04-2012, 12:40   #30
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
A jak wyglądały wasze treningi?
Jestem ciekawa, bo z Basztylianem też przydałoby się popracować jeżeli bedziemy dalej chcieli bawić sie w wystawy. Sędzina doradziła częstsze wystawy, ale są też na pewno jakieś inne metody odczulania psa na sędziego (zastrzyk z testosteronu nie wchodzi w grę, nie chcemy, żeby jej wyrosły wąsy )
Nie wiem jakie są metody odczulania konkretnie na sędziego. My stosowaliśmy metody odczulania na ludzi, bo Ulvi miał taki okres, że boczył się na wszystkich obcych.
Po pierwsze zabieraliśmy go (3 razy w tygodniu, czasem częściej) w najbardziej ruchliwe miejsca, jakie nam tylko przychodziły do głowy: jechaliśmy z nim pod supermarket postać przy samym wejściu albo jechaliśmy na dworzec PKP postać sobie w głównej hali. (dobre miejsce to też: targowisko, podziemny parking, wszelkie imprezy na otwartym powietrzu). Metoda polegała na ignorowaniu zachowania psa. Żadnych komend, przysmaków, mówienia do psa. Tylko stać i trzymać go krótko na luźnej smyczy. Serce mi nie raz krwawiło, gdy Ulvi próbował się wyrwać ze strachu na widok człowieka z walizką albo idącego o kulach. Nie raz też usłyszałam od "życzliwych", że się znęcam nad psem.
Po drugie wszystkich obcych, którzy się nie bali, prosiłam żeby dali Ulviemu smakołyk, sama też mu dawałam, gdy dał się obcemu pogłaskać lub chociaż stał przy nim spokojnie.
Po trzecie, nauka zwykłego, codziennego posłuszeństwa i nauka koncentracji: imię -> spojrzenie w oczy -> smakołyk.
Jak już pisałam, nie wiem czy to pomogło, w każdym razie zmiana jest rewolucyjna. Nasz wiejski burek chodzi teraz po mieście jak panisko z ogonem jak chorągiew. Nadal zdarzają się czasem chwile słabości, przestraszyć się można krzaczka lub śmietnika, ale wystarczy sekunda i przychodzi opamiętanie.
A wracając do wystaw to zauważyłam, że jeśli piesek jest bardzo nieufny w stosunku do sędziego, to dobrze jest przykucnąć za psem i przytrzymać go od dołu, zamiast nachylać nad psem i trzymać go z góry za głowę.
To tyle moich obserwacji i rad, które sama otrzymałam od mądrych ludzi. Może się jeszcze komuś przydadzą
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 02-04-2012, 19:32   #31
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
Dziękuję za dobre słowa

Gaga, zwierzę wystawowe z godnością daje się macać, a nie skacze jak kangur. No, ale i tak jest super. Chciałabym nieskromnie wierzyć, że to zasługa moich wzmożonych treningów i turbo socjalizacji, ale raczej tak nie jest Skłaniam się raczej ku teorii, że to testosteron dodał Ulviemu pewności siebie, a rozumku przybyło wraz z wiekiem.
każdy czynnik jest ważny, a więc i Wasza praca również. A jak efekty są tak widoczne, to tylko powód do radości Gratulacje się należą i kropka
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012, 07:36   #32
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Gratulacje, gratulacje! i dla zwycięzców tych z tytułami i wnioskami i dla tych którzy są zadowoleni z efektów swojej pracy - to ogromnie ważne zwycięstwo
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org