Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-09-2011, 17:11   #61
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Jeśli mogę coś dodać - cała "sztuka" w wychowaniu dzieci (z psami czy innymi myślącymi istotami uważam, że jest podobnie) polega na KONSEKWENTNYM ezgekwowaniu zasad. I teraz rzecz istotna - prawda jest taka, że czy to zwierzęta czy ludzie uczą się często poprzez próby - jeśli jakieś zachowanie "przejdzie" i jest skuteczne to zostaje zakotwiczone i bedzie stosowane przy każdej możliwej sytuacji w której może być skuteczne. Zastanówcie się sami czy stosujecie w swoim życiu rozwiązania które nie przynoszą skutku... no właśnie i tak samo mają dzieci i KAŻDA myśląca istota na tej ziemi która jest zdolna do logicznego zestawiania faktów.

Pozdrawiam
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2011, 18:22   #62
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

Co do cwaniakowania to mam taki przyklad:Jotun i Tajgula od paru lat mieszkaja razem z nami w domu.Gdy tylko w tv uslysza sygnal karetki pogotowia natychmiast wyja jak opetane a efekt taki ze natychmiast otwieram drzwi i wywalam oba na zbity....podwórko.Uwierzcie syrena z obu gardeł na raz w mieszkaniu jest nie do wytrzymania dla naszych uszu.
Ale nie o tym .
Tajgula dostala cieczke i musielismy psiska odizolowac czyli-Jotun na podworku Tajga w domu i odwrotnie.
Chodzi o to ze cwaniak Jotunski gdy byl w domu natychmiast zaczął wyc bo wiedzial ze zaraz zostanie wywalony na dwór a tam Tajgula z cieczka
Tak sobie skubany wykombinowal
Moglam zamknac gnojka w kojcu albo oddac do Peronowki-sprzedali mi psa ktory wyje

Last edited by DORA; 03-09-2011 at 20:02.
DORA jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org