Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-10-2009, 15:41   #21
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Może to jednak ta sama???? Patrząc na jej tylne łapki na pierwszych zdjęciach robionych w czerwcu czy wcześniej i środkowy biały pazurek, to chyba taki sam ma ta druga??? Ale po co by kierownik kłamał? Może dlatego, że w ciążę zaszła w schronie???
Evel zapytaj proszę dziewczyn z Lublina, czy Lubartowa, które prowadzą ten wątek na dogomanii. Na którąś z nich wg słów kierownika były wypełnione kwity adopcyjne i ona psa zabrała do nowego domu. Jak będziesz się Evel wybierała sama lub grupą do schronu daj znać proszę na priva to się może umówimy.
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 15:52   #22
Mila
Junior Member
 
Mila's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Warszawa
Posts: 113
Default

No mi się też wydaje, że to ta sama własnie chodzi o pazurki, i jak trafnie zuważyła Dora, klapnięte uszko. I jeszcze te nieszczęsne papiery.
Mila jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 18:21   #23
evel
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 56
Default

Kurza twarz.

Zapytałam na dogo, czy ktoś coś wie o tej adopcji, bo coś mi tu śmierdzi jak nic. Poza tym - jakby to ktoś z władz schronu przeczytał to mi się dostanie po uszach, trudno - suki tam zachodzą w ciążę!, gdyż:

a) nie są kastrowane
b) siedzą razem z samcami w kojcach, bo wtedy "są spokojniejsze i nie ma tylu awantur".

Dla mnie to jest jakaś masakra. Jak tak będą zostawiać nawet po jednym szczeniaku to wkrótce z (załóżmy) 100 psów zrobi im się 150, potem 300 a później się chyba pozjadają, bo będzie takie przepełnienie, że nie da rady tam normalnie funkcjonować

Pewna pani zaadoptowała młodą sunię, okazało się, że jest szczenna i to w b. wysokiej ciąży. Że sunia kudłata to nikt nie zauważył, wszyscy myśleli, że jest po prostu grubsza. Panią delikatnie mówiąc szlag trafił, szczenięta chyba uśpiła ale od tamtej pory nie odzywa się do jednej z naszych lubelskich wolontariuszek, nie odbiera telefonów itd.

Quote:
Originally Posted by Mila View Post
A wiadomo czy już urodziła? Jak to usypiają? Ja słyszałam, że (przepraszam, ale to cytat) "idą jak świeże bułeczki". [...] Zostałam zapewniona , że następnym razem mam przywieżć psy od razu do schroniska, bo szybko znajdują dom. A teraz słyszę, że usypiają. To jak jest? Czy to może różnica 1,5 miesięczne a 1 dniowe?
Usypiają szczeniaczki, które się tam rodzą, zostawiają suce zwykle jednego bobasa. Moim zdaniem to nie jest wyjście, bo na dłuższą metę zasypią ich w końcu te psy a po drugie każda suka po każdej cieczce będzie rodzić, rodzić, rodzić... To chore. Poza tym, samce w trakcie walki o krycie gryzą się i to tak strasznie, że mają później dziury w łapach.

Będę drążyć dalej temat tej niby-adopcji do Warszawy, może ktoś coś wie. Bo jak dla mnie to te suki są zbyt podobne do siebie.

Nie wiem, czy nie przedobrzę w końcu, bo to schron prywatny i w zasadzie mogą tam robić co im się żywnie podoba, ale nie podoba mi się ta sprawa. I na pewno jej tak nie zostawię.
evel jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 18:53   #24
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Z tego co wiem na terenie schronu miał ruszyć gabinet weterynaryjny, lekarze z którego również będą przeprowadzać sterylizację suczek. Mnie wyraźnie kierownik powiedział że ta sunia trafiła do schronu niedawno i już była w ciąży. Co do pytań o adopcję to Pan kierownik mnie zachęcał jeżeli jestem ciekawa abym spytała dziewczyn z Lublina i Lubartowa gdzie sunia poszła i czy jest jej tam ok. Nawet usiłował znaleźć dokumenty adopcyjne. Wyglądało to wiarygodnie. Mam nadzieję, że rozwiejemy wątpliwości.
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2009, 09:32   #25
evel
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 56
Default

Żadna dziewczyna z naszej grupy nie zna szczegółów adopcji suki "wilczaka", bo wyadoptowałyśmy same "malizny" do tej pory.

Gabinet jest ale nie ma salki pooperacyjnej - proszę sobie resztę dopowiedzieć
evel jest offline   Reply With Quote
Old 23-12-2009, 21:42   #26
evel
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 56
Default

Milva (bo tak ją sobie nazwałyśmy ) została przeniesona do izolatki i jakiś czas temu urodziła. Jedno ze szczeniąt zostało przyduszone przy porodzie, jedno zostało przy matce, ale kometa z dogomanii twierdzi, że Milva nie ma już żadnych szczeniąt [?]. Ostatnio w schronie było ponoć parwo...

Prawdopodobnie po świętach wybierzemy się do schronu (dzięki uprzejmości Bożenki ) , zobaczymy co słychać u suczki, może pozwolą nam ją wreszcie wyciągąć z boksu i wreszcie wyczeszemy te martwe kudły i porobimy jakieś sensowne fotki, żeby ruszyć z ogłoszeniami. Jeśli uporamy się z naszymi długami za hotelowanie psów (wiem, jak to brzmi, ale tak się kończy brak komunikacji międzyludzkiej, niestety...) spróbujemy znaleźć dla suni jakiś DT.

Kilka fotek z listopada:



/W tle koleżanka, Surykatka - super suka, może ktoś chce młodziutką ONkę? /

I mój mały kłapciuszek. Jednak to oko nie jest tak ciemne, jak się wydawało


Przy okazji chciałabym życzyć wszystkim wilczakowcom spokojnych, zdrowych świąt i życzę Wam, żeby następny rok był lepszy i dla nas i dla naszych czworonożnych przyjaciół, zwłaszcza tych w potrzebie.
evel jest offline   Reply With Quote
Old 15-02-2010, 21:52   #27
evel
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 56
Default

Mam nadzieję, że nie dostanę jakichś punktów karnych za to, że tak piszę sama do siebie...

Okazuje się, że nasza wilczyca może mieć uczulenie na pchły, które z grzybem razem dają łysienie i takie dziwaczne placki na sierści. Ale jeśli to się zacznie leczyć, to prawdopodobnie pies zrzuci starą, zmienioną chorobowo sierść i będzie łysy, aż odrośnie, więc to kiepski pomysł, żeby to leczyć teraz.

Na razie suka została wypsikana fiprex'em od pcheł, powinno jej trochę ulżyć. Natomiast jak już będzie cieplej spróbujemy ją zabrać do lecznicy na kilka zabiegów a później do hoteliku. Jak już będzie piękna to zaczniemy na poważnie szukać domu

Po fiprex'ie wygląda dużo lepiej, łysy zadek zarósł sierścią. Niech się ta zima skończy już...
evel jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2010, 20:04   #28
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Kiedy czytam Twoje posty chce mi się płakać z żalu, że nie mamy możliwości wziąć suni do siebie... Na fotkach wygląda jak siostra naszej nieżyjącej już Tiny, która miała więcej szczęścia... Te same disneyowskie oczy, ta sama figura, wyraz pyska... Jestem pewna, ze będzie najwierniejszą sunią pod słońcem dla swojego nowego właściciela....

Trzymamy kciuki za Milvę ze wszystkich sił. Oby jak najszybciej znalazła dobry dom.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org