Go Back   Wolfdog.org forum > Lietuviu > Mityba ir sveikata

Mityba ir sveikata Kuo maitinti CSV, informacijos apie maistus, maitinimo patarimai, skanėstai, skiepai ir ką daryti, kai šuo suserga....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-09-2007, 09:43   #201
giedrë
Junior Member
 
giedrë's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vilnius
Posts: 148
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
BET veterinarais pasitiket irgi negalima ypac, kai jie "idomiai" sukalba, nes zinau kaip yra mokoma veterinarijos akademijoje, ten apie maista TOTALIAI nieko nepasakojama. o del to ka jie sneka apie sausa...yra paprasciausiai ....biznis

kas domisi konkreciai kreipkites i rates, ji ir su veto diplomu ir mokslu daktare, jos zinios tikrai vertingos ir vertingesnes, nei vetu, kurie mokesi tai, kad suniui reikia duoti avizines koses su mesos likuciais.

(ir vis dar taip studentai yra mokomi deja)
Tai kad su veterinaru savu (tikiuosi galiu ji taip vadinti) pasitariame, bet niekuomet nebuvo tokios nuomones, kad BARF blogai, o sausas gerai, bet rekomenduojamas pilnasis BARF, o tai reiskia daug "zaidimo", grynasis raw (tas krastutinis, nzn kaip tiksliau pavadinti) sako gal ir bandykite nes tai jusu suo. Siaip veterinaras geras zmogutis padeda gauti informacija kodel ir kokie produktai nuodingi (Rita turetu kazkada baigti vertima);
Bet informacija is tiesu renkama ne is LT veterinaru, bet domimasi kaip yra artimesniajame ir tolimesniajame uzsienyje. Kai surinksime su keliais kitais zmogiukais pakankamai turiningos savyje mazai priestaravimu turincios informacijos is karto su visais pasidalinsime. Bet jau siandien galiu pasakyti, kad yra ir kitokiu nuomoniu nei pastovus kas antra diena maitinimas kiek tik telpa
Todel tiesiog graziai pasakau, paantrinu Astai, kad tai tera vienas autorius ir visiems pasikonsultuojant kad ir su "rates", kurios tikiuosi nesupykdziau bandyti rasti geriausia buda maitinti savo brangiuosius augintinius.
visiems grazios dienos

Last edited by wolfin; 20-09-2007 at 10:32.
giedrë jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:02   #202
rates
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 47
Default

Quote:
Originally Posted by Asta View Post
Aš ne specialsitė nei BARF, nei RAW, dalinuosi tuo ką turiu išsivertusi (tai ta pati knyga, kurią ir pati turi, Mogens Eliasen "RAW food for dogs").
Matot, kitiems skaitantiems gali būti kelios problemos: kai per daug papildomos informacijos, be pagrindinių griaučių, galima labai lengvai susimaišyti.
Ypač keista buvo skaityti apie "problemas" atsiradusias dėl šėrimo RAW. Vietomis net juokinga, ten tik Vaiva teisybės nepagailėjo . Mažiau daug pergyvenimo dėl šuniukų šėrimo sausu: jums tai neturėtų būti aktualu, nes visokie malti kaulai ir kitos išmonės reikalingos tik kelių savaičių šuniukams, imituojant motinos išvemtą maistą natūralioje gamtoje. Jau pasiėmus mažius į namus jie pilnai pajėgūs ėsti normalų suauguisų maistą. Beto 6 mėnesiu šuniukus jau reikai šerti (TIK šeriant natūraliai) vieną kartąč dienoje. Amžinai alkani bus ir toliau jei po kasnelį per dieną šersit.
Quote:
Asta tik nepamirsk prideti, kad tai vieno autoriaus nuomone, nes teko ir kitokiu veterinarijos srities profesoriu nuomoniu skaityti net ir kardinaliai priesingu. Pazymetina, kad sis autorius senais laikais buvo apsigynes chemijos magistra, taciau veterinarijos srityje yra savamokslis, kaip pats pabrezia, tad jo pasisakymai neturi buti aksiomos, ar ne?
Bet tas autorius turi patirties būten šiame šėrimo reikale, nes jau daugelį metų bendrauja su taip šeriamais šunimis. O kokių būtent profesorių nuomonių teko skaityti, ga? Nes paprastai profesoriai tokiais klausimais nediskutuoja. Kad eiliniai veterinarai bando ir (dažniausia) nesąmones šneka apie šėrimą, tai pas mus yra realybė. Aš pati turiu daug platesnį išsilavinimą šunų fiziologijos klausimais nei eilinis dirbantis vet gydytojas, todėl kartais labai juokinga paklausyti jų pasisakymų. Beto, mūsų veterinarai neturi jokio supratimo apie šunų šėrimą, išskyrūs tą, ukrį bruka sauso firmos. Neturi LVA reikiamo lygio disciplinos apie šunų šėrimą. O sausiako firmos moka pudrinti galvas pakankamai gerai.
rates jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:03   #203
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

ei imeskit nuorodas

aisku lauksim kuo daugiau informacijos tuo geriau
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:13   #204
rates
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 47
Default

Quote:
Originally Posted by giedrë View Post
Tai kad su veterinaru savu (tikiuosi galiu ji taip vadinti) pasitariame, bet niekuomet nebuvo tokios nuomones, kad BARF blogai, o sausas gerai, bet rekomenduojamas pilnasis BARF, o tai reiskia daug "zaidimo", grynasis raw (tas krastutinis, nzn kaip tiksliau pavadinti) sako gal ir bandykite nes tai jusu suo. Siaip veterinaras geras zmogutis padeda gauti informacija kodel ir kokie produktai nuodingi (Rita turetu kazkada baigti vertima);
Bet informacija is tiesu renkama ne is LT veterinaru, bet domimasi kaip yra artimesniajame ir tolimesniajame uzsienyje. Kai surinksime su keliais kitais zmogiukais pakankamai turiningos savyje mazai priestaravimu turincios informacijos is karto su visais pasidalinsime. Bet jau siandien galiu pasakyti, kad yra ir kitokiu nuomoniu nei pastovus kas antra diena maitinimas kiek tik telpa
Todel tiesiog graziai pasakau, paantrinu Astai, kad tai tera vienas autorius ir visiems pasikonsultuojant kad ir su "rates", kurios tikiuosi nesupykdziau bandyti rasti geriausia buda maitinti savo brangiuosius augintinius.
visiems grazios dienos
Grynasis RAW yra fiziologiškai priimtiniausias dalykas, o vat BARF'as dar tiems, kurie nesupranta, kad šuo ir žmogus turi absoliučiai skirtingus poreikius. O užsienyje nuomonė kol kas nepasikeitė: kuo natū9ralesnis šėrimas, tuo puikiau. Aš irgi pasižiūriu kas ten vyksta jau treti metai. Matau, tik didėjantį veterinarų skaičių, kurie supranta kas geriau šuniui ir stiprrėjančia sauso firmų panika, kad dingsta rinka. Yra moksliniai staripsniai, neprieinami ir (gal) sunkiai suprantami eiliniam žmogui apie tai ką daro vienas ar kitas sausas maistas, papildas ar vitaminas. Ir moskliniai įrodymai kaip sausas jau negrįsžtamai pakenkė tam tikriems organams. Patikėkit, vaizdas kraupus, ypač matant kokiais tempais auga autotimininiu, vėžinių susirgimų ir augimo sutrikimų. Internete galima rasti labai gražių pasakų ir tirkos teisybės, tik, deja, niekas neišmokins kiekvieno jos atsirinkti.
O kaip galima supykti už nuomonę? Tuo labiau forumai tam ir reikalingi, kad vyktu normali diskusija ir kiltų klausimai.
rates jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:17   #205
vike
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Klaipėda
Posts: 672
Send a message via Skype™ to vike
Default

Giedre, o tai gal gali pasakyt kokie tie kiti būdai, jei ne šėrimas ne kasdien, didelėmis porcijomis? Sudominai Maniškiui tai labai gerai bent jau šiuo metu, kai maitinu ne visad kasdien, skirtingu paros metu, ir skirtingais kiekiais, nustojo apsiėsti va ir dabar dar guli kalakuto galva šalia, ir vištienos nugarėlių gabaliukai, nors ir nedaug tegavo ėst, ir vakar nedaug, bet kažkaip ir nebereikia jam tiek kaip anksčiau
vike jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:21   #206
giedrë
Junior Member
 
giedrë's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vilnius
Posts: 148
Default

Quote:
Originally Posted by vike View Post
Giedre, o tai gal gali pasakyt kokie tie kiti būdai, jei ne šėrimas ne kasdien, didelėmis porcijomis? Sudominai Maniškiui tai labai gerai bent jau šiuo metu, kai maitinu ne visad kasdien, skirtingu paros metu, ir skirtingais kiekiais, nustojo apsiėsti va ir dabar dar guli kalakuto galva šalia, ir vištienos nugarėlių gabaliukai, nors ir nedaug tegavo ėst, ir vakar nedaug, bet kažkaip ir nebereikia jam tiek kaip anksčiau
Aš pasakiau viena zodi berods: nuolatinis serimas man neatrodo gerai kas antra diena: t.y. maitinu tik pirmadieni; treciadieni, penktadieni, sekmadieni, po to antradieni ...
As nekalbu apie tai, kad diena kita per savaite per menesi ir t.t. blogai yra ir net neketinu teigti.
giedrë jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:24   #207
giedrë
Junior Member
 
giedrë's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vilnius
Posts: 148
Default

Quote:
Originally Posted by rates View Post
Grynasis RAW yra fiziologiškai priimtiniausias dalykas, o vat BARF'as dar tiems, kurie nesupranta, kad šuo ir žmogus turi absoliučiai skirtingus poreikius. O užsienyje nuomonė kol kas nepasikeitė: kuo natū9ralesnis šėrimas, tuo puikiau. Aš irgi pasižiūriu kas ten vyksta jau treti metai. Matau, tik didėjantį veterinarų skaičių, kurie supranta kas geriau šuniui ir stiprrėjančia sauso firmų panika, kad dingsta rinka. Yra moksliniai staripsniai, neprieinami ir (gal) sunkiai suprantami eiliniam žmogui apie tai ką daro vienas ar kitas sausas maistas, papildas ar vitaminas. Ir moskliniai įrodymai kaip sausas jau negrįsžtamai pakenkė tam tikriems organams. Patikėkit, vaizdas kraupus, ypač matant kokiais tempais auga autotimininiu, vėžinių susirgimų ir augimo sutrikimų. Internete galima rasti labai gražių pasakų ir tirkos teisybės, tik, deja, niekas neišmokins kiekvieno jos atsirinkti.
O kaip galima supykti už nuomonę? Tuo labiau forumai tam ir reikalingi, kad vyktu normali diskusija ir kiltų klausimai.
Zinok prisiskaiciau ir as kodel sausas yra blogai, bet radau nemazai info del RAW blogybiu ir toli grazu ne 'sausiako" gamintoju psl
Deja ne daug laiko dar tebesidomiu apie maitinima, nors intensyviai renku informacija, man mano mazoji yra pernelyg brangi eksperimentuoti ir stengiames nuosirdziai, kad jai ir kitiems butu tik geriau.
Gal jau kt savaite imesiu linkus (nezinau ar sion temon ar kiton) ir bus manau galima diskutuoti, kas teisus, kas klystas (ne apie mus, bet apie asmenis, parasiusius traktatus, veikalus)...
Jei tik turesite tam laiko...
giedrë jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:25   #208
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by giedrë View Post
Aš pasakiau viena zodi berods: nuolatinis serimas man neatrodo gerai kas antra diena: t.y. maitinu tik pirmadieni; treciadieni, penktadieni, sekmadieni, po to antradieni ...
As nekalbu apie tai, kad diena kita per savaite per menesi ir t.t. blogai yra ir net neketinu teigti.

o kodel negerai? todel, kad suni lyginam su zmogum, kuris valgo 3 kartus per diena?
o vilkai kaip eda? kas diena pagal meniu?

pati vasara turejau galimybe sert 3 sunu kas 2 -3 diena ir sunys....kaifavo
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:34   #209
giedrë
Junior Member
 
giedrë's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vilnius
Posts: 148
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
o kodel negerai? todel, kad suni lyginam su zmogum, kuris valgo 3 kartus per diena?
o vilkai kaip eda? kas diena pagal meniu?

pati vasara turejau galimybe sert 3 sunu kas 2 -3 diena ir sunys....kaifavo
o tai ko pati nemaitini tokiu rezimu nuolatos? o tik vasara kai turejai galimybe?
O gal dar kazko nezinau?
kai pamaitinsi kokiu kelis metus ir viskas bus super zinai tada tikrai pagalvosiu pereiti ir pati prie to
giedrë jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:40   #210
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by giedrë View Post
o tai ko pati nemaitini tokiu rezimu nuolatos? o tik vasara kai turejai galimybe?
O gal dar kazko nezinau?
kai pamaitinsi kokiu kelis metus ir viskas bus super zinai tada tikrai pagalvosiu pereiti ir pati prie to
tai jie taip ir maitinami karta per diena diena iskrovos savaiteje yra ir ka...vis tiek reik prasyt kad estu.
na man ir puses metu uztenka bei uzaugintos vados nuo II nestumo puses ir matai geresnius rezultatus nei kad su sausu.

vien suniuku auginimas buvo AUKSAS lyginant kai jie buvo seriami sausu (I vada)
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:46   #211
vike
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Klaipėda
Posts: 672
Send a message via Skype™ to vike
Default

Tai kad klausė kodėl nemaitini nuolat kas antrą, trečią dieną?
O kuom auginimas buvo kitoks negu maitinant sausu šuniukų?
vike jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:50   #212
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by vike View Post
Tai kad klausė kodėl nemaitini nuolat kas antrą, trečią dieną?
O kuom auginimas buvo kitoks negu maitinant sausu šuniukų?
tai kad veikia zmogiskasis faktorius o gal suniukai alkani

ooo paaugink vada ir zinosi -ede geriau neviduriavo, maziau sienos apkakotos buvo NEBUVO alkani kaip seriant sausiaku, maziau maisto reikejo. na zodziu pagal mane tik gerumai yra seriant suniukus naturaliu
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:51   #213
giedrë
Junior Member
 
giedrë's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vilnius
Posts: 148
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
tai jie taip ir maitinami karta per diena diena iskrovos savaiteje yra ir ka...vis tiek reik prasyt kad estu.
na man ir puses metu uztenka bei uzaugintos vados nuo II nestumo puses ir matai geresnius rezultatus nei kad su sausu.

vien suniuku auginimas buvo AUKSAS lyginant kai jie buvo seriami sausu (I vada)
Karta per diena sutinku dideliam ypac, bet kodel ne karta per dvi dienas nuolatos?
matyt turi savu priezasciu.
As butent sioje vietoje ir suabejojau autoriumi ir pradejau ieskotis kitu autoriu nuomoniu, nes tik is gincu matyt kyla tiesa.
Labai dziaugiuosi, kad sioje temoje vyksta diskutavimas, o ne savo tiesu rekimas ir kitu izeidinejimas
Einu dirbti
giedrë jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 10:55   #214
giedrë
Junior Member
 
giedrë's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vilnius
Posts: 148
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
tai kad veikia zmogiskasis faktorius o gal suniukai alkani

ooo paaugink vada ir zinosi -ede geriau neviduriavo, maziau sienos apkakotos buvo NEBUVO alkani kaip seriant sausiaku, maziau maisto reikejo. na zodziu pagal mane tik gerumai yra seriant suniukus naturaliu
musiske nealkana, neviduriuoja, del kmaisto kiekio nezinau.
Matysime kas ir kaip uzaugs
del vados auginimo mano nuomone zinai, tad manau praktikoje to nematysime
giedrë jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 11:16   #215
rates
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 47
Default

Quote:
Originally Posted by giedrë View Post
Zinok prisiskaiciau ir as kodel sausas yra blogai, bet radau nemazai info del RAW blogybiu ir toli grazu ne 'sausiako" gamintoju psl
Deja ne daug laiko dar tebesidomiu apie maitinima, nors intensyviai renku informacija, man mano mazoji yra pernelyg brangi eksperimentuoti ir stengiames nuosirdziai, kad jai ir kitiems butu tik geriau.
Gal jau kt savaite imesiu linkus (nezinau ar sion temon ar kiton) ir bus manau galima diskutuoti, kas teisus, kas klystas (ne apie mus, bet apie asmenis, parasiusius traktatus, veikalus)...
Jei tik turesite tam laiko...
Gal pirma pradėkit nuo minimalios fiziologijos? Nereiktų tada rinkti daug bereikšmės informacijos. Aš kažkaip linkus pasitikėti žmonių, taip šeriančių šunis jau 40-50 metų patirtimi, pagrįsta moksliniais faktais.
Labai norėčiau nuorodų apie RAW "blogumą", tik normalių, su faktais, o ne šiaip pasvaigčiojimais, kurių pilnas internetas.
rates jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 12:01   #216
natali
Junior Member
 
natali's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Vilnius
Posts: 390
Send a message via Skype™ to natali
Default

Noreciau info apie ta zmogu, kuris seria 40-50 metu sunis RAW/ BARF-u? Kur galima rasti? Bet kas liecia manes pacios, nesu veiseja, neturiu vet issilavinimo, su medicina turiu tiek patirties kiek eilinis zmogus besirupinantis savo bei artimuju sveikata - kodel noriu pasisakyti - pritariu nuosirdziai Giedrei, nes pati laikau sunis kokius 18 metu, auginau nuo mazens, Bonce turejo tai pat vada ( 9 linksmi basetukai, iki 2 menesiu auginti ) ir man bandymas maitinti RAW musu maziu Ivju buvo naujove, kurios as "neatlaikiau" - per daug jau ekstremaliai gaunasi, ISITIKINOME Svarbi kiekviena diena AUGANCIAM suniukui - Rates, ar sutinki? Kad ir toks faktas - maitinti kas antra diena auganti organizma, man ziauru, manau ir suns psichika bus paveikta. As nenoriu zverinti suns, ne tam jis buvo kruopsciai socializuojamas. O siaip - auksine taisykle bet kokiai teorijai - nepulti i krastutinumus...
natali jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 12:21   #217
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Quote:
Originally Posted by giedrë View Post
Aš pasakiau viena zodi berods: nuolatinis serimas man neatrodo gerai kas antra diena: t.y. maitinu tik pirmadieni; treciadieni, penktadieni, sekmadieni, po to antradieni ...
As nekalbu apie tai, kad diena kita per savaite per menesi ir t.t. blogai yra ir net neketinu teigti.
Giedre, aš iš pat pradžių sakiau, kad tai vieno autoriaus nuomonė. Ir lygiai kaip ir tu, renkuosi kuo tikėti, ir kuo abejoti. Bet pažiūrėk, kaip dabar smagu: kokia diskusija, kiek naudingos informacijos!!!!!!!!! Aš kaifuoju Ir labai noriu išklausyti kitą pusę: kuo daigiau ir įvairesnės informacijos šitam skyrelyje bus, tuo geriau Nes kuo RAW gali būti blogai, tikslingai turbūt niekas neieškojo.

Čia turimas minty ne reguliarus šėrimas kas antrą dieną, o bendras procentas ėdimo ir badavimo dienų. Gali šerti tris dienas iš eilės, o po to vieną dieną ne, po to vieną šerti dvi ne. Jarai kol kas viskas gerai (aišku ne kas antrą dieną ji šeriama, dar per maža, ir tik apie mėnesį), jau sveria daug (21,3kg), nestora, tik kresna ir raumeninga. O buvo pradėjusi tukti. Šeriant ne kasdien, bendras suėsto maisto kiekis per savaitę ar mėnesį nesikeičia, tik didėja porcijos ir retėja šėrimai šuniukui augant. Kuo tai yra blogai?
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 12:27   #218
natali
Junior Member
 
natali's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Vilnius
Posts: 390
Send a message via Skype™ to natali
Default

Visada galvojau kad suo PATS pasirenka kada jam pabadauti )) Taip ir budavo ir bus pas mane )) Jei as jaunam sveikam energingam Ivju neduosiu viena diena valgyti - niu nezinau )) Ramybes nebus visiems)) Kam man tas dirbtinumas? Pas mus katyte nuo parodos is prieglaudos gyvena - 11 dienu praejo - ir tik dabar gal pradeda zaisti, dziaugtis gyvenimu o ne galvoti pastoviai apie maista - alkis tikrai salygoja gyvuno elgesi...
natali jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 12:41   #219
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Quote:
Originally Posted by natalija View Post
Kad ir toks faktas - maitinti kas antra diena auganti organizma, man ziauru, manau ir suns psichika bus paveikta. As nenoriu zverinti suns, ne tam jis buvo kruopsciai socializuojamas. O siaip - auksine taisykle bet kokiai teorijai - nepulti i krastutinumus...
Kas antrą dieną šeriamas suaugęs šuo (kaip rates minėjo, nuo 6mėn, max nuo 10-12mėn.). Šuniukai gauna ėsti kasdien kelis kartus. Bet kad augtų sveiki, jiems reikia maždaug 80% to, ką jie suėstų jei galėtų. Geriau kelis maitinimus pamiršti, nei sumažinti porcijas (žmogus valgo mažom porcijom, vilkas po badavimo gali sukišti 20% savo kūno svorio).


Šuo KITOKS nei žmogus, ir gerbdami ir atsižvelgdami į jo kitoniškumą žalos, manau, nepadarysim.
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007, 12:45   #220
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Man tai kol kas, atleiskit, kvepia čia tuščiu plepėjimu. Kam kaip geriau, tas taip šeria. Kiekvienam savas šuo atrodo brangiausias, man rūpinimasis šunimi ir davimas to, kas jam geriausia, siejasi su žalia mėsa, kitiems rūpinimasis šunimi ir davimas to, kas jam geriausia, siejasi su termiškai apdorotais produktais, t.y. sausiaku. Šėrimo dažnumas... irgi kiekvieno asmeninė nuomonė. Aš šeriu kasdien (jei ne kokioj kelionėj), man taip psichologiškai lengviau.
Diskusija turėtų būti ne apie tai, kaip geriau šerti, o apie NATŪRALŲ šėrimą. Turit patarimų ar pastebėjimų - dalinkitės, o pasakoti kaip čia staiga šunims ėmė kenkti žalia mėsa, nu sorry.
Vaiva jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org