Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-03-2013, 15:21   #141
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
niektórzy tłumaczyć nie powinni.
Tak. Bo istnieje realne niebezpieczeństwo, że niektórzy mogą na tej podstawie hodować. A jeśli jeszcze zacznie się "to-to" plenić wśród sędziów ZKwP, to żaden szanujący się Opiekun z wzorcowym wilczakiem na wystawie się nie zjawi. Już są z tym problemy....

...
Po moich potrawach najwyżej ktoś będzie miał niestrawność, a "to-to" jest podkopywanie rasy, kto wie... może i swoisty /i wolniutki/ zamach na nią......
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 15:24   #142
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Tak. Bo istnieje realne niebezpieczeństwo, że niektórzy mogą na tej podstawie hodować. A jeśli jeszcze zacznie się "to-to" plenić wśród sędziów ZKwP, to żaden szanujący się Opiekun z wzorcowym wilczakiem na wystawie się nie zjawi. Już są z tym problemy....

...
Po moich potrawach najwyżej ktoś będzie miał niestrawność, a "to-to" jest podkopywanie rasy, kto wie... może i swoisty /i wolniutki/ zamach na nią......
Chyba, aż tak to nie. Nie tylko Wilczaki mają spaprany wzorzec. To nie zamach na rasę, to raczej zabieranie się za coś, czego się nie umie....
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 15:36   #143
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Nie tylko Wilczaki mają spaprany wzorzec.
My mamy dobry jeden wzorzec.
Ale ambitni poprawiacze nam się mnożą...
I to zaczęło iść "łańcuszkiem": hodowca hoduje "na" onki, hoduje /i na wystawach bryluje/ to i znajomych w Związku ma, też sędziów. Narobi się takiemu "bulionu" z mózgu* i potem widać rezultaty /noty/ na wystawach....
Gdy dojdziesz w lekturze do wystaw /też tej ostatniej międzynarodówki/, to zobaczysz że robi się tragifarsa....

...
*-tylko mnie nie osłabiaj tekstem, że sędzia powinien znać wzorzec......
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 15:51   #144
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
My mamy dobry jeden wzorzec.
Ale ambitni poprawiacze nam się mnożą...
I to zaczęło iść "łańcuszkiem": hodowca hoduje "na" onki, hoduje /i na wystawach bryluje/ to i znajomych w Związku ma, też sędziów. Narobi się takiemu "bulionu" z mózgu* i potem widać rezultaty /noty/ na wystawach....
Gdy dojdziesz w lekturze do wystaw /też tej ostatniej międzynarodówki/, to zobaczysz że robi się tragifarsa....

...
*-tylko mnie nie osłabiaj tekstem, że sędzia powinien znać wzorzec......
Dobra! To już tego nie napiszę Ale wiecie co? Czemu ktoś z Was, hodowców i dobrze znających Wilczaki nie startuje na sędziego? I to nie jest złośliwość, Broń Boże! Poważnie mówię, jak się źle dzieje,to trzeba działać i stopować wybryki ringowe!
__________________

Last edited by Wercyngetoryks; 22-03-2013 at 15:54.
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 16:08   #145
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Czemu ktoś z Was, hodowców i dobrze znających Wilczaki nie startuje na sędziego?
Nie wiem jak inni, ale ja PŁACĘ i CHCĘ mieć profesjonalną "obsługę". Nie mam potrzeby bycia sędzią czy działaczem ZKwP. Wiem, że są wśród nas Młodzi Ludzie działający w Związku, wiem, że chcą poprawy sytuacji, ale..... ten "beton" między innymi. Jako zwykli Opiekunowie mamy związane ręce nawet w kwestii zanegowania oceny czy opisu wystawionego na wystawie....
Jak by co, to światełko w tunelu jest -mamy trochę sędziów sędziujących wg wzorca....
Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
jak się źle dzieje,to trzeba działać i stopować wybryki ringowe!
Jak się dzieje źle, to powinno się najpierw wyrwać chwasty, potem zaorać i zaczynać od początku, ale tym razem dobrze... "Starych kadr" nie ruszysz, a to one infekują nowych, młodych, którym się "chce"...... To co nam pozostaje na chwile obecną, to zapraszać na prelekcje "legendy" i autorytety naszej rasy celem uświadamiania/nauczania nas oraz sędziów. Nas można /mimo, że czasem kręcimy nosami /, ale z sędziami nie tak prosto.... nie daj Boże udowodnić takiej "personie", że się myli.... Przecież z sędzią nie wolno na wystawie nawet dyskutować /podważać/ oceny wystawionej Twojemu psu........ Noooo, chyba że zapłacisz, to będą rozpatrywać "reklamację".....
...
No i jest jeszcze nadzieja w Klubie, który chcemy zorganizować.... może już w tym roku sie uda zrobić "krok milowy"....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 16:10   #146
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Dobra! To już tego nie napiszę Ale wiecie co? Czemu ktoś z Was, hodowców i dobrze znających Wilczaki nie startuje na sędziego? I to nie jest złośliwość, Broń Boże! Poważnie mówię, jak się źle dzieje,to trzeba działać i stopować wybryki ringowe!
Ale jak w praktyce powinno wyglądać takie "startowanie na sędziego"? Pytam poważnie, bo choć sama już nie wystawiam, może inni skorzystają. Czy w regulaminie wystaw czy w ogóle ZK nie ma punktu, który głosi, że nie wolno wdawać się w dyskusje z sędzią? Wiem, że chyba można składać jakieś skargi, ale to już pisemnie po wystawie? Tylko jak emocje opadną, to raczej nikt z tego nie korzysta, choć pewnie i szkoda.

Last edited by Grin; 22-03-2013 at 16:13.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 16:39   #147
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Dzięki! No faktycznie, niektórzy tłumaczyć nie powinni.
Też tak uważam.
"Kadłub??? To gdzie wilczak ma rufę?" spytała moja córka...
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 16:51   #148
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Też tak uważam.
"Kadłub??? To gdzie wilczak ma rufę?" spytała moja córka...
Słuszne pytanie.
Btw
Zauważyliście, że wg tego tłumaczenia wilczak ma mieć długie pazury? A ja kurcze mojemu obcinam, jak mi za bardzo po panelach stuka...
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 16:55   #149
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
wg tego tłumaczenia wilczak ma mieć długie pazury? A ja kurcze mojemu obcinam, jak mi za bardzo po panelach stuka...

No SKANDAL!!!!
Łowcę nam odwzarzasz!.... Odwzorowujesz?.....

.....
Ja swoim nie, bo jak stukają to wiem że mam zachować czujność, bo może "łajdactwo" znowu coś knuje.....
I w ten sposób stałam się wyznawcą wzorzystego szatana......

Last edited by Puchatek; 22-03-2013 at 17:03.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 18:02   #150
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Dobra! To już tego nie napiszę Ale wiecie co? Czemu ktoś z Was, hodowców i dobrze znających Wilczaki nie startuje na sędziego? I to nie jest złośliwość, Broń Boże! Poważnie mówię, jak się źle dzieje,to trzeba działać i stopować wybryki ringowe!
a my kochami sedziow, nie zalezne jakie sa, bo to wystawy na przyklad
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 18:19   #151
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Niestety nie kazdy sedzia lubi takie buziakia, a szkoda bo w sumie buziaki wychodza Urciowi najlepiej
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 19:45   #152
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Ale jak w praktyce powinno wyglądać takie "startowanie na sędziego"? Pytam poważnie, bo choć sama już nie wystawiam, może inni skorzystają. Czy w regulaminie wystaw czy w ogóle ZK nie ma punktu, który głosi, że nie wolno wdawać się w dyskusje z sędzią? Wiem, że chyba można składać jakieś skargi, ale to już pisemnie po wystawie? Tylko jak emocje opadną, to raczej nikt z tego nie korzysta, choć pewnie i szkoda.
Na kurs asystencki trzeba najpierw się zapisać, potem zdać egzamin teoretyczny i potem asystować przy wystawach, tak po krótce. Trzeba działać w swoim Oddziale też. Teraz kosztuje ten kurs 350 złotych. Właśnie się zaczął w Krakowie, ale chyba ma być w przyszłym roku w Katowicach, ale nie mam pewności. Bo można robić w innym oddziale

Trochę to trwa, ale jak ktoś lubi to na pewno warto, choćby dla dobra Wilczaka!
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 19:46   #153
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Nie wiem jak inni, ale ja PŁACĘ i CHCĘ mieć profesjonalną "obsługę". Nie mam potrzeby bycia sędzią czy działaczem ZKwP. Wiem, że są wśród nas Młodzi Ludzie działający w Związku, wiem, że chcą poprawy sytuacji, ale..... ten "beton" między innymi. Jako zwykli Opiekunowie mamy związane ręce nawet w kwestii zanegowania oceny czy opisu wystawionego na wystawie....
Jak by co, to światełko w tunelu jest -mamy trochę sędziów sędziujących wg wzorca....

Jak się dzieje źle, to powinno się najpierw wyrwać chwasty, potem zaorać i zaczynać od początku, ale tym razem dobrze... "Starych kadr" nie ruszysz, a to one infekują nowych, młodych, którym się "chce"...... To co nam pozostaje na chwile obecną, to zapraszać na prelekcje "legendy" i autorytety naszej rasy celem uświadamiania/nauczania nas oraz sędziów. Nas można /mimo, że czasem kręcimy nosami /, ale z sędziami nie tak prosto.... nie daj Boże udowodnić takiej "personie", że się myli.... Przecież z sędzią nie wolno na wystawie nawet dyskutować /podważać/ oceny wystawionej Twojemu psu........ Noooo, chyba że zapłacisz, to będą rozpatrywać "reklamację".....
...
No i jest jeszcze nadzieja w Klubie, który chcemy zorganizować.... może już w tym roku sie uda zrobić "krok milowy"....
Nie wiem z jakiego jesteś oddziału, ale mój krakowski jest otwarty na nowych. Ludzie nadzwyczaj sympatyczni i pomocni.
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 22:09   #154
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Oddział Olsztyn. Jest nas tutaj ok. 3-4 wilczakowców....
Ja mam do Olsztyna ponad 100km...
I nawet "Psa" od kilku lat nie dostaję, bo "oj,oj..... Warszawa nam nie dostarczyła......"
/Grunt, że pamiętają o przypominaniu numeru swojego konta....../
.............
Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a my kochami sedziow,
My >swoich< też kochamy, nasza Ty sędzino...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 22:50   #155
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Oddział Olsztyn. Jest nas tutaj ok. 3-4 wilczakowców....
Ja mam do Olsztyna ponad 100km...
I nawet "Psa" od kilku lat nie dostaję, bo "oj,oj..... Warszawa nam nie dostarczyła......"
Mogę ci moje PSY przesyłać - oddaję je na makulaturę bez choćby otwierania folii
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 22:54   #156
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Mogę ci moje PSY przesyłać - oddaję je na makulaturę bez choćby otwierania folii
A masz z zeszlego roku? Bo ja bym przygarnela, potrzebne do pracy
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 23:03   #157
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Czemu ktoś z Was, hodowców i dobrze znających Wilczaki nie startuje na sędziego? I to nie jest złośliwość, Broń Boże! Poważnie mówię, jak się źle dzieje,to trzeba działać i stopować wybryki ringowe!
Pytasz, bo nie wiesz (bo to raczej mało powszechna wiedza) ilu hodowców właśnie "terminuje" na sędziego. Nie wiem ile to dokładnie trwa, ale za rok-dwa połowa polskich hodowców będzie sędziowała. Wtedy to dopiero będzie radośnie i wesoło, zwłaszcza jak sie porówna psy, które przyszli adepci sztuki sedziowskiej hodują - jakby je postawić obok siebie-nie uwierzyłabyś, że to jedna i ta sama rasa
Jak uda się wykluczyć z wystawy psy, które pochodzą z hodowli właśnie oceniającego sędziego-nie mam pojęcia
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 23:13   #158
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
A masz z zeszlego roku? Bo ja bym przygarnela, potrzebne do pracy
Nie mam, wywalam na bieżąco.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 23:30   #159
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Mogę ci moje PSY przesyłać - oddaję je na makulaturę bez choćby otwierania folii
Dawaj /za pobraniem/! Biere!
.............
Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Wtedy to dopiero będzie radośnie i wesoło
Noooooooo.../to dopiero "temat-rzeka"...../
/Cze, Gaga! Brakowało mi Ciebie /


....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 23:34   #160
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Nie mam, wywalam na bieżąco.
Szkoda, bede musiala pomeczyc Zwiazek, nam ostatni numer przyslali jak Uro mial 4 miesiace
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org