Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-04-2009, 14:37   #1
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default Smaczki

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Jaaasne ciastka na trening mozna zrobic wedlug receptur czy zgotowanego kawalka mieska,ale dla karmienia-tylko surowe, i ... zadnej kasy- pies to nie kon trawi nie je
Przepracowaliśmy już różne smaczki na treningi, ale zdecydowanie mięsne ciasteczka własnej roboty sprawdzają się najlepiej, bo:
1. wiadomo co w nich jest
2. jeśli się dobrze podsuszy w piekarniku, to dluzej są trwale i nie 'obśliniają' kieszeni czy saszetki

Dobre są tez suszone wątróbki (byle nie za dużo) jeśli ktoś ma suszarkę, albo kurze żołądki - co prawda śmierdzą - ale pies 'chodzi jak w zegarku'!

Generalnie też jestem za mięsem surowym, ale wet mnie ostrzegł, żeby ze względu na salmonellę, nie dawać surowych kurczaków jeśli nie ma się dostępu do drobiu z pewnego źródła (czyt. kur własnych albo od zaufanego sąsiada)
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 14:50   #2
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Przepracowaliśmy już różne smaczki na treningi, ale zdecydowanie mięsne ciasteczka własnej roboty sprawdzają się najlepiej, bo:
1. wiadomo co w nich jest
2. jeśli się dobrze podsuszy w piekarniku, to dluzej są trwale i nie 'obśliniają' kieszeni czy saszetki

Dobre są tez suszone wątróbki (byle nie za dużo) jeśli ktoś ma suszarkę, albo kurze żołądki - co prawda śmierdzą - ale pies 'chodzi jak w zegarku'!
A mogę prosić o dokładny przepis? W jakiej temperaturze je suszycie? I jak długo, by nie spalić? Mam nadzieję, że termoobieg nie jest wymagany
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 15:24   #3
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
A mogę prosić o dokładny przepis? W jakiej temperaturze je suszycie? I jak długo, by nie spalić? Mam nadzieję, że termoobieg nie jest wymagany
http://www.zperonowki.com/html/modul...%20target=_top

Dobra wiadomość - nie musisz mielić maszynką, wystarczy poprosić zmielenie w masarni, albo od razu kupić mielone. Naszej małej najlepiej smakują wątróbkowe, ale Paula (studiuje weterynarię) ostrzegała, żeby nie nadużywać wątroby. U szczeniaków za duże dawki wit. A mogą być szkodliwe.

A propos Pauli - dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności wybrana przez nią suczka nazywa się Agira
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 15:40   #4
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
http://www.zperonowki.com/html/modul...%20target=_top

Dobra wiadomość - nie musisz mielić maszynką, wystarczy poprosić zmielenie w masarni, albo od razu kupić mielone. Naszej małej najlepiej smakują wątróbkowe, ale Paula (studiuje weterynarię) ostrzegała, żeby nie nadużywać wątroby. U szczeniaków za duże dawki wit. A mogą być szkodliwe.

A propos Pauli - dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności wybrana przez nią suczka nazywa się Agira
Dzięki za przepisy Widzę, że czeka mnie masa roboty

A co do suni dla Pauli to wiedziałam wcześniej jak będzie się nazywć, bo Jana pisała mi, który szczeniak prócz mojego będzie miał paszport
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 16:46   #5
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

A super smaczne i dobrze pachnące (wiecznie psu podżeram) jest gotowane serce wołowe pokrojone w małą kosteczkę
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 16:59   #6
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Dziękuję wszystkim, dzięki temu troszkę dziś popracowałam z mała Już wiem, że muszę kupić(zrobić) większe smakoszki, bo chrupki choć smakują są za małe i chyba za mało pachną, mała reaguje na nie dopiero jak je wyraźnie zobaczy, a w ferworze walki z moją nogawką nie zwraca na nie uwagi i wszelkie moje "puść" z dawaniem chrupka przed nos na nic się zdają... Za to do "siad" są ok, bo mała widzi, że coś mam i stara się to dostać (choć jeszcze nie wychodzi jej za pierwszym razem...).
Na koniec dnia przesyłam jeszcze dwa zdjęcia mojego psiego wampirka
A teraz uciekam i oddaje Astarte i forum mojemu mężczyźnie
Attached Images
File Type: jpg DSC01162.jpg (100.7 KB, 34 views)
File Type: jpg DSC01154.jpg (99.5 KB, 33 views)

Last edited by Witek; 21-04-2009 at 17:01.
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 19:52   #7
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Co do smaczków to zauważyłem u mojego pewną prawidłowość. Nigdy nie moze być za długo to samo. Dlatego często zmieniam zarówno dostarczany pokarm jak smaczki.
Oczywiście najlepsze są suszone: dorsze, ser, wątroba; gotowane: serca, wątroba, wołowina lub ser. Czasami gryzaki grinisy. Oczywiście największym hitem jest surowa wołowina bo wtedy zrobi wszystko. Bardzo często smaczki musi sobie wziąść sam z moich ust lub dostaje je z ręki ale zawsze tak by dotykał nosem moich palców. Praktycznie nie dostaje ich z ziemi.
Nauka była na poczatku bardzo cieżka bo palce i wargi miałem całe popodryzane. Jednak szybko się nauczył robić to bardzo delikatnie. Teraz nawet jak znajomi dają mu mieso to się śmieją, ze robi to jak by chciał, a nie mógł. No i musi kogos poznac i polubić by wziąść od niego jedzenie.

Często jak dostaje kosci cielęce lub goleń z koscią to je ją najpierw przy mnie jak trzymam ją w ręku. Nauczył się tak i teraz często nawet jak taką goleń połoze mu na ziemi to przychodzi i trąca mnie nosem bo chce abym mu ją trzymał w ręku i z nim wtedy rozmawiał.

P.S.
Czambor nie je kurczaków bo ich nigdy nie dostaje. 60% jego pokarmu to wołowina -w tym nieznacznie podroby , 20% to dorsz , 15% to konina, kozina, cielęcina, jagniecina i strusina. Reszta to suchy pokarm.

Last edited by wilczakrew; 22-04-2009 at 19:57.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 20:59   #8
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Hiii............ dałam się wciągnąć w te Wasze smaczki
Znaczy teraz też Unkę podkarmiam, że niby w nagrodę......., ale przez przypadek odkryłam, że najlepsze jest to co wilczak lubi ukraść, w sensie podkradać.....
Unka podkrada kotce jedzonko....., więc czemu by tak kociego nie dać wilczandzie skoro tak tego pragnie. .....
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 21:39   #9
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
przez przypadek odkryłam, że najlepsze jest to co wilczak lubi ukraść, w sensie podkradać.....
Hihihi, to w takim razie ja chyba zacznę Łowcy kroić suchy chleb...
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 21:46   #10
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

No rano piętka z chleba musi być. Świeża jest dobra, ale parodniowa też jest super
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 21:50   #11
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
No rano piętka z chleba musi być. Świeża jest dobra, ale parodniowa też jest super
U nas opłaca się ukraść nawet kilkudniowy wyschnięty na kamień. Jaki fajny gryzak!
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 22:21   #12
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

A właśnie z kradzeniem to jakoś przeszliśmy. Chyba że tekturowa rolka z papieru toaletowego. To wyciągnie obojętnie gdzie by była schowana. Czasem kombinuje żeby papier ściągnąć 'trochę' zanim się skończy, z taką miną - pan, no co ty, ja to białe ściągnę żeby rolka była
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 22:27   #13
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Hiii............ dałam się wciągnąć w te Wasze smaczki
Znaczy teraz też Unkę podkarmiam, że niby w nagrodę......., ale przez przypadek odkryłam, że najlepsze jest to co wilczak lubi ukraść, w sensie podkradać.....
Unka podkrada kotce jedzonko....., więc czemu by tak kociego nie dać wilczandzie skoro tak tego pragnie. .....
No z tym podkradaniem to jest różnie. My mamy ustalone, ze to co 30cm nad podłogą jest nietykalne. Nie oznacza to, ze nie można powąchać czy chociaż polizać ale zabrać nie wolno. Wtedy nie opuszcza kuchni i czeka co mu spadnie niżej. Zawsze spada bo jakaś nagroda za grzecznosć musi być.
Raz tak pilnował przez 3 godziny kaczki, która była na święta.
Ja musiałem to wprowadzić bo z racji na wzrost już 6 miesiecznego szczeniaka nie musiał nawet wskakiwać by mieć cos w zasięgu ławy . Teraz to ma wszystko także ze stołu czy blatu w swoim zasięgu bez wysiłku. Jednak nie bierze nic i czeka aż dostanie. Nawet jego miska z jedzeniem na stole jest nietykalna ale wtedy wie, ze to jego i przychodzi sie upominac.
W pracy jak mięso jest w reklamówce na podłodze to co chwila sprawdza czy tam jest i się przypomina, ze moze by zjadł kawałek.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 22:29   #14
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
No rano piętka z chleba musi być. Świeża jest dobra, ale parodniowa też jest super
Niestety ten składnik musieliśmy wyeliminować z jadłospisu. Na osiedlu co 15 cm lezy chleb wysypywany przez ludzi. Nauczyłem go, ze suchego chleba się nie je, a dobry jest tylko ten z masełkiem. No i jak na razie mam spokój.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org