View Single Post
Old 07-05-2010, 10:48   #44
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Já si myslím, že čip je mnohem lepší než tetování !!
Jednak neumím si představit, že by nějakého "nedejbože" ztraceného mojeho psa cizí lidi někde zkoumali a hledali tetování
Jednoduše by ho v té slabině neukázal.
Přetetování do ucha, je sice asi v narkoze možné řešení v tom uchu je hezky vidět. Ale zase musíš mít povolení a vyplňovat žádosti a vše mít připravené předem.
A bez narkozy je to rozhodně týrání !!

Uplně náhodou jsem zrovna nedávno jen díky čipu odhalila "kradeného" psa.
K nám do ordinace přišli lidi s yorkem, byli nový tak jsem čtečkou přejela psa a ejhle měl čip. Lidi udiveně koukali, že to jim neřekli. Nemám oprávnění, nějak řešit zda ho ukradli či co...Ale vyplnila jsem s nima kartu a měla všechny nacionále a jen tak ze zvědavosti , jsem zavolala na Národní registr. A pejsek se již skoro rok postrádal !
Jistě si umíte představit tu radost majitelů, když svého pejska jen díky čipu našli !
(ty lidi ho sice neukradli, ale koupili ho od zloděje)

Ohledně zkoušek, ted se již neúčastním - už jen koukám.
Ale čtečky půjčuju a vím od rozhodčího, že si snad usnesli, že pokud nastupuješ na zkoušku s čipem, máš mít i čtečku (ne pořadatel)
Ale to přece není problém, čtečky jsou již dávno cenově lehce dostupné!

A čtečky opravdu přečtou VŠECHNY čipy systému ISO 11784 a 11785, pokud si někdo nechal aplikovat čip jiný, je to jeho problém, je hloupý on když za to zaplatil. (ale ty jiné snad už ani na trhu nejsou)
Spíše je problém , že země nedodržují jednotné místo aplikace čipu.
(má být levá strana krku)
Z Ruska mají téměř všechna štěňata čip mezi lopatkama a vím, že moji Maďaři také.
To ,že čipy cestují je spíše fáma, či ojedinělé případy. Může se to stát ,když je čip aplikován hodně pod kůží, že sjede trochu dolů.

čili tímto dlouhým
ANO čipování je lepší.
Edenseveru jest offline   Reply With Quote