View Single Post
Old 19-10-2011, 09:08   #10
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Jediná věta, která stojí za zamyšlení padla v závěru a ta je podle mě hodně blízko k realitě ...
Taky to tak trochu vidím.

Jinak k lidem, kteří tam vystupovali a se kterými jsem měl osobně tu čest (?!?!) se setkat.

Moc se mi líbí, když paní Daušová na někoho podává trestní oznámení za týrání zvířat. Osobně sem před lety viděl její výcvik, kdy půlročního labradora učila přivolání s pomocí elektrického obojku. O jejích schopnostech už také pochybuji od doby, kdy na našem bývalém cvičáku v Hloubětíně na dětském dnu její "slepecký pes" bezdůvodně napadl kolemjdoucího psa, který si ho vůbec nevšímal (svědkem budiž Peter a Míša van Ene, protože tím psem byl jejich Shargoo) a při předvádění práce slepeckého psa museli být všichni psi minimálně 100 metrů daleko.

Paní Jansová - hrobařka našeho nejstaršího kynologického časopisu není také zcela nestrannou osobou. Zaprvé ona pochází právě z komunity majitelů útulků zvířat. O její odbornosti svědčí to, že na poradě redaktorů časopisu ještě před odchodem minulé šéfredaktorky navrhovala, že ke zvýšení atraktivity časopisu by se tam měla zařadit stránka s fotkami čtenářů na témata "pes a dětičky", "náš mazlíček v postýlce" apod.

Rudolfa Desenského se nechci slepě zastávat. Znám málo případů, kdy psy musel utratit ale znám mnoho lidí, kteří jsou mu vděční za to, že jim pomohl s jejich psy, kteří byli na utracení zralí.

V celém případě je jedna zásadní věc - diletantský přístup útulku. Měl jsem z útulku kočku a vím, co vše jsem musel podepsat za smlouvy (dokonce závazek, že kdykoliv umožním přístup do bytu, aby pracovníci útulku mohli zkontrolovat, jak se o kočku starám), než jsem si kočku mohl vzít domů. Když dávali psa panu Desenskému, tak mu ho dávali jen na základě nějaké ústní dohody ? Přitom s bývalým majitelem tvrdí, že mají smlouvu ? Pokud je to tak, tak musím říci, že takový útulek by měli zavřít a jít dělat něco užitečnějšího.
Pavel jest offline   Reply With Quote