Thread: Utonagan
View Single Post
Old 19-01-2005, 13:56   #16
Canis_lupus_husky
Junior Member
 
Canis_lupus_husky's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Malbork
Posts: 208
Send a message via AIM to Canis_lupus_husky
Default

Quote:
Utonagan mają wspaniały charakter i są przyjaznymi, wiernymi towarzyszami. Nadają sie dla rodzin posiadających dzieci i hodujących inne zwierzęta. Jednak nie są to psy, które lubią zostawać same w domu - wtedy mogą sie pojawić takie problemy jak uciekanie i skłonności do niszczenia. Jako zwierzęta stadne lepiej czują sie w towarzystwie innego psa lub psów, chyba że właściciel zapewni im stale swoje towarzystwo. Jesli chodzi o szkolenie - są bardzo inteligentne ale moga być uparte. Przy łagodnym, starannym traktowaniu i dużej ilości nagród i zabaw można je wyszkolić
no to prawie jak husky...

Kiedyś (parę lat temu, jeszcze mniejszym dzieciuchem niż teraz bylam) tez marzylam o stworzenie takiej wlasnie rasy (wilka bez wilczej krwi) tylko ze obok husky i owczarka niemieckiego chciałam użyć lajki syberyjskiej zamiast malamuta (żeby wlasnie wychodować coś w tym stylu. No cóż, uprzedizli mnie już, co prawda 'wilk' im wyszedl tylko nie euroazjatycki (jak ja kiedyś chcialam) ale euroazjatycko-amerykański. Ale swoją drogą chociaż to jeszcze nie rasa to jednak ładne psy im wyszly...
Pozdr.
__________________
"Masz ¶wira to go hoduj." John Irving-Hotel New Hampshire

Człowiek-wilk.
Canis_lupus_husky jest offline   Reply With Quote