View Single Post
Old 08-08-2011, 20:37   #13
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Sama si odpovídáš na konci... co ty víš co s ní majitelka dělá nebo nedělá. Nepřišlo mi to tak extrémní aby se nad tím někdo musel pobuřovat, jen to asi není dobrý řešení napořád. Ona může mít jinak vyžití dostatečný a tam chodila jen spát a to, že novináři nemaj o čem psát a fenka se prostě dostala mezi mříže a nemohla ven může bejt jen náhoda, něco nedomyšlenýho...
Ikdyž mi to bylo proti srsti, taky sem měl víc než půl roku včetně zimy psa na úvaze v podkrkonoší a místo střechy měl obrovskej buk což speciálně v zimě moc nepomáhá... prostě sme to překlepali a nevíš jaká byla situace okolo týhle feny. Přeju to ČVčkům, který se maj dobře celej život, ale ani my s nima ani oni s náma to nemaj jednoduchý
No to nemají. Doufám, že je to tak jak říkáš a majitelka to nezamýšlí jako trvalý psí domov. Bohužel až příliš mnoho čévéček končí odstrčených a zavřených nadosmrti v kotci, protože je majitelé nezvládnou. Možná mě to tolik pobouřilo i proto, že jsem včera chytila zatoulaného a úplně bezradného velikého psa a když přijela paní z odchytové služby, povyprávěla mi pár příběhů, nad kterými mi zůstal rozum stát. Zkrátka, osudy psů jsou až příliš často nerůžové a to zejména osudy psů obtížněji zvladatelných nebo nějak problémových. A tak na základě včerejšího dobrodružství vidím spíše ty černější možnosti, protože ty bohužel bývají mnohem více alarmující a u nás stále ještě nedostatečně právně řešené. Je potřeba na takové případy poukazovat, aby se s tím něco dělo. Když nad tím každý mávne rukou se slovy "třeba je to tak nebo onak" mnoho psů prožije otřesný život. Zavírat oči je snazší (tím nechci nikoho nařknout).
Budu moc ráda, když to nějaký pejskař z okolí omrkne a napíše sem, ať se mi lépe spí.
Nejlépe, aby mi zcela vyvrátil mé katastrofické scénáře a potvrdil, že o fenku je dobře postaráno. Mít psa a mít ho jen rád prostě nestačí. Člověk se musí taky starat.
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote