View Single Post
Old 09-03-2009, 20:12   #157
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj Danielo, sice ses ptala Pavla,ale zkusím taky reagovat. Já sice nevím, jestli dotyčného itala kontaktoval p. Hartl a J. Jedlička a ani po tom nepátrám, ale co se mi nelíbí, je, že p.Hartl podepsal krycí list, na kterém byly nepravdivé a nekompletní údaje, čímž mohl uvést ČMKU v omyl. Nekompletní údaj byl ten, že matka kříženců není jen vlčice (což by nebylo asi nic hrozného),jak bylo uvedeno v krycím listě ale kanadská vlčice, která nemá v populaci našeho čistokrevného plemene co dělat. Dovoluji si připomenout, že vlk,použitý v počátcích šlechtění našeho plemene byl karpatský. Druhý údaj (podle mě nepravdivý) byl, že otcem kříženců je Armín, čsv bez PP. Já si tedy jako čsv bez PP představuji něco jiného, než je Armín,o kterém ani majitel zpočátku nevěděl co je zač. Vím, že později byl dopátrán původ, ale pro mě osobně není vůbec důvěryhodný. Já bych potomka německého ovčáka a "něčeho" do našich vlčáků vůbec nemíchala. My se pracně snažíme vymýtit tmavé oči, dlouhé ocasy, dlouhé uši, tmavé masky, špatné klouby atd atd jako nechtěné dědictví od NO a na druhou stranu se to tam někdo bude pokoušet znovu vpašovat? Nebo je snad hlava Sangrii Passo del Lupo to, co chceme mít u čsv? Děkuji nechci.
Hanka jest offline   Reply With Quote