View Single Post
Old 03-10-2012, 03:03   #23
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Hmm, moze nie powinnam pisac bo moj pies byl bonitowany, jednak powiem szczerze ze mnie wyniki zdziwily bo Uro zawsze mi sie dluzszy wydawal, fakt mam problem z odleglosciami, Urciowy jest bardzo wlochaty, ale z drugiej strony Urciowy stal grzecznie na bonitacji, dal sie pieknie mierzyc, mial mierzone wszystko po dwa razy, wiec nie sadze by byly jakies bledy, oczywiscie wolalabym zeby mial idealne indeksy ale coz jest jak jest nie bede narzekac, dla mnie jest super tak jaki jest.
Wiesz co - to zalezy jak na takie wyniki sie patrzy... Oczywiscie z punktu "wzorcowosci" lepiej miec "ideal". Ale jesli oceniasz to pod wzgledem hodowli to sprawa wyglada calkowicie inaczej. Za dlugie ciala i za krotkie nogi to obecnie zmora hodowli CzW. Lekarstwem sa jedynie krycia krotkimi psami - to one sa w stanie te wady dosyc szybko poprawic (jesli to nie jest ugruntowane przez generacje zlej hodowli to 1-2 wystarczy, jesli pies ma dobra genetyke). Do "poprawiania" o wiele lepiej nadaja sie psy krotkie, niz "wzorcowe (bo przy nich efekt jest mniejszy, albo zaden).
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote