Thread: Wilczak i konie
View Single Post
Old 25-11-2003, 17:16   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: jazda konna a wilczaki

Quote:
Originally Posted by monia
mam takie małe pytanko moja znajoma chce kupić sobie wilczaka,ale trochę nasłuchała się różnych rzeczy i nie wie co ma teraz myśleć,chodzi mi o to że ona jeździ konno i zawsze zabierała ze sobą psy były to z reguły -bo takie miała amstafy albo owczarki niemieckie -problem stanowi fakt że gdy będzie jechała konno to wilczak mógł by się rzucić na konia albo dał by dyla w siną dal a ona wtedy robiła pogoń za "lisem " tak jak w Wielkiej Brytani,bardzo polubiła tą rasę jest gotowa na każde ryzyko i jest bardzo zdecydowana ,ale trochę się boi jak każdy z nas przed każda ważniejsza decyzja-no a to jest bardzo poważna decyzja no na jakieś 10-15 albo kto wie może i więcej lat.
Jest wielu wlascicieli wilczakow i koni. Jak tylko troche sie u nas uspokoi tez planujemy zakup dwoch konikow, chocby po to, aby przyjemnie wybiegac bure....

Rozmawialam juz z innymi wlascicielami i podobno przyzwyczajanie CzW do konia jest latwe - trzeba je jednak zapoznac jest, gdy pies jest jeszcze maly. Im szybciej zaczniemy tym lepiej nam to wyjdzie. Trzeba tez zakazywac psu kazda probe ploszenia koni.

Troszeczke trudniej jest w inna strone - nie kazdy kon lubi psy. Nie kazdemu spodoba sie takie towarzystwo podczas przejazdzek. Trzeba wiec i to wziac pod uwage...

Co do dawania dyla w sina dal - to juz kwestia nauki przywolania i przywiazania psa do stada....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote