Thread: Ceny wilczakow
View Single Post
Old 12-12-2009, 02:53   #1
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Ceny wilczakow

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
No i mamy Astarte w cenie większej niż w Polsce, ale po negocjacjach. Nie okazała się "hodowlana wtopą", tylko podobno po dobrej linii i nagradzanej matce.
Sluchajcie - to nie ma KOMPLETNIE nic wspolnego z Wami i Wasza hodowczynia, ale chodzi ogolnie o takie a nie inne podejscie hodowcow z Czech i Slowacji. Bo ono sie powtarza, a czasem robi sie z tego doslownie parodia.

Chodzi wlasnie o ceny. Jak dla mnie jest to podejscie DIABELNIE nie fair, gdy nasi poludniowi sasiedzi zadaja placenia za szczeniaka wiecej niz wynosi nawet cena w Polsce.

Sredni zarobek w Slowacji i Czechach jest podobny do polskiego, wilczaki sa tam tansze. I za nic nie jestem w stanie zrozumiec, dlaczego hodowcy z tych krajow probuja od Polakow wyciagac za szczeniaka cene czasem DWUKROTNIE wyzsza niz zadaja za szczeniaka od wlascicieli ze swojego kraju. Juz nawet nie wspominam, ze czesto polski miot jest po lepiej wyszkolonych, przebadanych i utytulowanych rodzicach, a na dodatek do reproduktora nie jezdzi sie do sasiedniej wioski, ale czesto po kilkaset km (wiec koszty ponoszone przez hodowcow u nas sa zwykle o wiele wieksze od tych ponoszonych przez hodowcow z poludnia).

Mnie polozyla doslownie na kolana inna sprawa, o ktorej juz kiedys pisalam chyba na forum - zglosila sie do nas osoba zainteresowana wilczakiem "na kolanka". Miala ograniczone srodki. Najlatwiejszym rozwiazaniem wydawalo mi sie polecenie, aby skontaktowal sie z hodowcami z Czech i Slowacji, ktorzy maja wlasnie mioty, gdzie rodzice nie sa wystawiani (nie maja zadnych osiagniec), wyniki bonitacji sa takie sobie (czyli zadne z nich gwiazdy). Krotko mowiac, aby poszukal miotow, ktore nie nadaja sie, aby reklamowac je jako najwazsza /lub nawet przecietna/ polke. Niedlugo potem ta sama osoba zglosila sie do nas z informacja, ze hodowcy owszem odpisali...ALE... cena za takie szczeniaki, gdzie nie bylo SZANS nawet na przecietnego wystawowca wahala sie od 800EUR (3200ZL) do... 1500EUR (6000ZL).
Czyli za cene jednego psa niewystawowego z Czech czy Slowacji mogl w Polsce kupic sobie 3 super zapowiadajace sie szczeniaki po "super-hiper rodzicach" i zagranicznych kryciach....
Powiem wiecej - niewystawowy szczeniaczek po przecietnych rodzicach z Czech mial kosztowac o WIELE WIECEJ niz za szczeniaka chcieli od innych Polakow hodowcy z Niemiec i Holandii (w obu przypadkach byly to super mioty, po bardzo znanych rodzicach).

Powiedzmy sobie wprost - za "wystawowca" po utytulowanych rodzicach z dobrej polskiej hodowli nie musimy zaplacic wiecej niz 2000ZL. Dokladnie za tyle samo mozna kupic szczeniaka ze swietnych kryc w Czechach i na Slowacji (oczywiscie mam na mysli solidnych hodowcow, bo naciagacze potrafia potroic ta sume). Piesek niewystawowy kosztuje w Polsce 1000ZL. W Czechach i na Slowacji zwykle placi sie za niego pelna cene, bo hodowcy nie maja obowiazku (tak jak jest u nas) informowac nabywcow o wadach dyskwalifikujacych wykrytych podczas przegladu hodowlanego i takie maluchy sprzedawane sa czesto jako "wystawowe". Ale u solidnych hodowcow sa one sprzedawane tez o wiele taniej... Trzeba tylko popytac...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote