View Single Post
Old 15-04-2011, 10:51   #8
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Przeginanie w jakąkolwiek stronę jest złe, dlatego podpisanie się pod projektem ma być decyzją przemyślaną.
Na dzień dzisiejszy mamy jedną z najlepszych na Świecie ustaw o ochronie zwierząt i co?
I "gó...o"! -chciało by się pojechać "wieszczem"...
Dla mnie wystarczy, że naoglądam się programów interwencyjnych o maltretowaniu zwierząt i popatrzę na sposób chowu zwierząt gospodarskich /oraz ich transportu i uboju/, a potem usłyszę śmieszne wyroki. Że popatrzę na www.zabilimipsa ....
Wydaje mi się, że jeśli /po nowelizacji ustawy/ kary dla oprawców będą wyższe , to to już będzie sukces.
A że jedzie zieloną ekstremą?
Nie mam złudzeń, że jest to do końca działanie bezinteresowne, że nagle krew zawrzała i będziemy bronić chrumkającego schabowego "do krwi ostatniej" /a w ostatnim życzeniu: telefon do przyjaciela, cygarko, drinio,
a na koniec bujany fotel... elektryczny/.
Wierzycie, że zabronią kolczatek?
Tak samo, jak zabronią ringówek-szubienic....
Full z tych kocopałów będzie martwym przepisem, tak jak obecne pozwolenie na charta...
Ale może chociaż ograniczy się /bo nie zlikwiduje/ lewe hodowle, zmusi co poniektórych do szacunku do zwierząt -by godnie żyły i godnie umierały.
Sama nie wiem i cały czas się zastanawiam...

...
Przepraszam za problemy z linkiem -dzięki za poprawienie.
...
Znając życie, nowa ustawa, nie będzie w pełni respektowana i egzekwowana, ale jeśli chociaż 10% z tych zapisów wpłynie na poprawę szacunku do zwierząt, to mi pasi... nie chce mi się już podpisywać internetowych błagań o ukaranie kolejnego oprawcy...
Puchatek jest offline   Reply With Quote