View Single Post
Old 25-03-2009, 20:09   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Margotwolf View Post
Sledovala jsem se zaujetím pokus s "Mutarama" a mrzelo mě, že Klub se proti nim tak opřel a že to celé vyvolalo takový skandál. Díky této reakci se z dobře smýšleného a kontrolovaného pokusu, stala špatná a nekontrovatelná komedie.
Klub se proti Mutarám nijak neopřel, opřel se právě jen a jen proti jejich nekontrolovanému množení. Už v roce 2005 konference KCHČSV přijala usnesení (cituji jen nejpodstatnější část, tady je celý text, viz bod 15) :
Podmínky zápisu do registru:
- souhlas konference KCHČSV s každým zapsaným jedincem
- zapsání celých vrhů je možné pouze na základě chovného plánu, schváleného konferencí KCHČSV
- jedinec musí být posouzen na dvou výstavách dvěma různými rozhodčími a oceněn nejméně známkou "velmi dobrá"
- jedinec musí splňovat všechny chovné podmínky, platné v KCHČSV (výjimky může schválit pouze konference KCHČSV)

To je právě to, množitelé Mutar chtějí množit nekontrolovaně, bez jakéhokoliv plánu, kdežto Klub chce mít vše pod kontrolou, aby když už se "pokus" spustil, aby mohl mít vyhodnotitelné výsledky.

Quote:
Originally Posted by Margotwolf View Post
otázka 3) - ano odchovala jsem jeden vrh po Audrey Lupo Mutara, vybrala jsem k ní vyrovnaného, zdravého a hodného psa Dorana z Ponického dvora s cílem pokračování pokusu v původním duchu. tzn. vše kontrolovatelné se všemi doklady.
A teď mi řekni, co je na Tvém křížení kontrolovatelného ? Proč si majitelka Audrey nezažádala o krycí list u KCHČSV ? Proč chová pod cizí chovatelskou stanicí ? Nepřipadá Ti to divné ? Fena i pes jsou v ČR, ale štěňata se zapisují v Itálii. To je přesně jen a jen nekontrolované množení, nic víc.
A ještě by bylo dobré, kdybys vysvětlila, co si představuješ pod pojmem "s cílem pokračování pokusu v původním duchu." ? Jaký je to ten "původní duch". To, že Mutary byly zapsány do registru bez vědomí vedení Klubu a i některých členů chovatelské komise ? Nebo to, že v přihlášce vrhu jsou falešné údaje ? Nebo snad to, že byly Mutary zapsány v rozporu se zápisním řádem ČMKU, jen na základě kamarádíčků ? Chci věřit, že Tvé záměry byly čisté, ale tedy vysvětli to, cos udělala a napsala event., kdo Tě o to požádal a s jakými důvody to vysvětlil.

Pavel

Last edited by Pavel; 25-03-2009 at 21:44.
Pavel jest offline   Reply With Quote