View Single Post
Old 15-04-2010, 09:03   #57
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Když čtu podobné návrhy, mám dojem, že by bylo nejlepší, kdyby přihlašování předem bylo povinné (jako na výstavy) a kdo nedorazí včas, byl by diskvalifikován.
Všichni by chtěli mít liberální podmínky, ale nikdo je nechce dodržovat.....
Myslím, že snaha o co nejliberálnější podmínky účasti na bonitaci jsou hlavně kvůli majitelům, kterým "o to nejde". Tím myslím majitelé mladého čévéčka, povětšinou prvního, kteří nemají se psem výstavní a zatím ani chovatelské ambice a do banitace je "cpe" jejich chovatel, kterému dá kolikrát hodně práce, aby některé jedince svých vrhů k bonitaci dostal. Zvláště když se tu nedávno probírala i důležitost přijít na bonitaci i s jedinci neuchovnitelnými či jedinci ne úplně perfektními.

Myslím si, že nikdo z lidí, kdo si sem chodí včas pro informace a ptají se, nebude mít problém přijet včas, pokud bude vědět kdy je včas. A opomeneme-li samozřejmě zbloudilé, na cestě zaseklé a notoricky pozdě chodící.

Jiná situace bude u majitele, kterého chovatel do poslední chvíle přemlouvá a který mu třeba kolikrát kejvne den předem. (např. se slovy no tak má bejt hezky, tak mi teda přijedeme) A myslím si, že spoustu takových by představa "uzávěrky přihlášek" a sankčních poplatků atd. odradila úplně.

Na výstavu ať si jede kdo o to stojí a má zájem - ten si i pohlídá uzávěrku a zaplacení. Ale nechme na bonitaci a svod jednoduchý přístup, ať nezmenšíme počet zvířat, od kterých se získávají informace důležité pro další chov.

Omlouvám se za "románek" nějak jsem se rozepsala. A je to jen můj laickej názor začátečníka, který nadšeně jede i na svod. (a to už slyšel i "vy jedete na svod? to my až na bonitaci, svod je přece o ničem." Myslím si, že poskytnout potřebné informace o svém psu, je to nejmenší, co může každý z nás udělat a tak trochu něco "vrátit" klubu a chovatelům, kteří pro nás tohle nádherné plemeno chovají.)

Last edited by Elsia&Benjamin; 15-04-2010 at 09:08.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote