View Single Post
Old 17-12-2010, 14:15   #17
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Margo, a powiedź bo mnie zastanawia w kontekście wzorca - czasem zdarzają się wilki czarne, bądź jednolite bardzo ciemno brązowe i co jeśli w jakimś miocie trafi się taki wilczak - jest odstępstwem od wzorca? i ten "dziki" kolor, to taki bardziej rudawy? moja młoda latem była jaśniutka, ale teraz jest coraz bardziej ruda, nie wiem czy to wpływ jedynie zmiany futra na cieplejsze, czy po prostu wilczak "ciemnieje" do jakiegoś momentu rozwoju?
Czarny kolor u amerykańskich wilków pochodzi od krzyżowania się ich z psami!!

"Sądziliśmy, że to będą krótkie badania dowodzące, iż wilki i psy dzielą tę samą ewolucyjną cechę determinującą czarny kolor sierści – mówi Tovi Anderson ze Stanford University. – Ale ta historia stała się dużo bardziej interesująca, kiedy odkryliśmy, skąd wilki mają tę genetyczną mutację. Okazało się, że przekazały im ją udomowione psy, ich bliscy krewni. Badania DNA pokazały, że mutacja genetyczna odpowiedzialna za czarną sierść zaszła u psów około 50 tys. lat temu. Do Ameryki przywędrowała 14 – 15 tys. lat temu wraz z czworonogami towarzyszącymi pierwszym ludziom, którzy pokonali zamarzniętą wówczas cieśninę Beringa."

Cały artykuł tu: http://www.rp.pl/artykul/9129,259384...j_skorze_.html
Katka jest offline   Reply With Quote