View Single Post
Old 10-02-2011, 14:34   #6
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Drummer View Post
Děkuji Vám za komenty. Chtěla bych to alespoň zkusit. A bonitace mi byla doporučena i z toho důvodu ať klub ví i o psech , kteří nebudou chovní. Já jsem smířená s nemožností chovu a výstav, ale nic to nemění na tom, že je to pořád nej pes co jsem si mohla přát.
Tak to je správný přístup - prostě občas si někdo toho černého Petra vytáhne... a když jde jen o tohle a ne o závažnější zdravotní problémy, které by psovi ztrpčovaly život, čert to vem. Jediné co Vás čeká je tak někdy mezi prvním a druhým rokem chirurgické odstranění nesestouplého varlete, ve vyšším věku by pak mohlo začít dělat ostudu (může to skončit i zhoubným bujením, kdyby se nevyndalo).

Na výstavy pořádané klubem - po předchozí domluvě je možno pejska ohodnotit neoficiálně zvlášť, mimo třídy. Na svodu a bonitaci bude taky podrobně posouzen, jen s tím že dostane výslednou známku P14 nechovný. Jinak se samozřejmě můžete účastnit všech akcí, zkoušek, táborů... bez omezení.

Váš pes Vás bude mít úplně stejně rád, ať má jedno varle nebo obě, takže je dobře že to takto berete a že je pro Vás stejně ten nejlepší na světě. Přesně takhle to totiž má být. Na chovného psa připadají průměrně 3 krytí za život (někteří kryjí víckrát, někteří méněkrát, stane se že i po chovném psovi třeba nejsou žádná štěňata), takže ani v tomto ohledu zase o tolik nepřijde. Navíc psi netrpí komplexy, tak jako lidé, tyhle věci jsou jim ukradené, ke spokojenému životu potřebují něco jiného - hlavně lásku "svých" lidí.

Karel S.
alexa jest offline   Reply With Quote