View Single Post
Old 15-04-2010, 10:37   #61
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Lidi, já jsem nechtěla nikoho peskovat za něco, co tu napsal.

Jen jsem si vzpomněla, jak si každý v pět odpoledne stěžuje, že to ještě neskončilo a že už chce papíry a jet domů (a přitom sedí v klubovně v suchu, pije kafe, čaj, grog, zatímco my venku v dešti mrznem a na studený párek musíme půl hodiny čekat - pokud se nám vůbec podaří někoho ukecat, aby nám pro něj došel).

Já taky nejsem zastáncem nějakých tvrdých policajtských postupů, jenže s některými lidmi to bohužel jinak nejde. Samozřejmě máme zájem, aby lidi na svody a bonitace chodili, ale zas na druhou stranu by měli o to samé mít zájem i majitelé (chovatelé ho většinou mají). Klub se snaží v tomhle vyjít vstříc všelijak, ale úplně všechno taky nejde. Na podzim se třeba (mám dojem) čekalo na rozhodčí, nebo snad na veterináře, už nevím, ale co s tím dělat... Aspoň máme čisté svědomí, že jsme psy a psovody měli na místě včas.

Ideální situace by byla, kdyby bylo v sedm ráno na cvičáku nastoupeno 30 psovodů, 30 psů, každý v ruce papíry a buď průkazku nebo čtyři stovky. - To mluvím o těch třiceti, kteří se mi přihlásili. Kdybychom nemuseli vyplňovat nic dalšího, jen usedli a začli s měřením.
Jenže přijde osm dalších, kteří nevěděli, nečetli, nezeptali se, nechtělo se jim,..... A těm musíme ten papír taky vyplnit...

Teď mám přihlášených třicet psů, tak si spočítejte, kdyby každý ochotně stál a spolupracoval, tak ho změříme třeba za deset minut. To máme pět hodin plus následují ještě zkoušky povah. Když opravdu začne posuzování v 8:30, tak skončíme v ideálním případě kolem čtvrté, ale tomu sama moc nevěřím.
No a pak tu máme ještě schůzi, že.

Dva kruhy bohužel nebudou. Tenhle návrh už padl několikrát, ale má několik zádrhelů, takže zatím bohužel do praxe nepřešel. Musí se doladit.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote