View Single Post
Old 29-01-2008, 09:31   #65
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Po latach jednak cos bym zmieniła
Ostrzejsze spojrzenie na wlasnego psa, bo czlowiek nabiera doswiadczenia, zwieksza sie ilosc materialu poznawczego, uscislaja sie priorytety . Poza tym niebagatelny jest wplyw otoczenia i czasem dlugotrwala presja, wymuszanie komplementow lub zbytnia krytyka daja w efekcie pewien dystans.
Z wiekiem tez poglebia sie znajomosc psychiki wlasnego psa, ilosc wspolnych doswiadczen daje nam wieksza wiedze na temat naszego psiego przyjaciela.

Dzis wiem co jest najwazniejsze i najlepsze w moim psie, te cechy nie podlegaja zadnej ocenie na ringu, zadren sedzia nie jest w stanie tego zobaczyc a to co ocenia w tych kilku minutach jest dla mnie, dla wlasciciela (nie hodowcy!) kompletnie bez znaczenia. Lubie ten stan swiadomosci On uniemozliwia zdenerwowanie najdziwniejsza ocena sedziowska- bo co taka ocena moze zmienic w rzeczywistosci?
Dane mi bylo dostac sporo elementow do wlasnej oceny mojego burego, m.in jego dzieciaki - co wziely dobrego, co gorszego...fajnie tak patrzec, dowiadywac sie... fajnie ze moge szczerze wspolnie z Daiva skrzywic sie na to i owo, powiedziec co nam wyszlo super a co nie spelnilo oczekiwan...
jakie to fajne uczucie nie musiec sie zachwyac a spokojnie i rzeczowo spojrzec na sprawe
Osobiscie moge tylko zyczyc wszystkim takiego spokoju ducha w tym temacie
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote