View Single Post
Old 22-10-2011, 19:34   #50
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Já bych jen dodal, že se mi bonitace obecně zdá ne příliš zvládnutá. Minimálně po časové stránce.
Několikrát jsem na bonitaci byl a:
nepamatuji se, že by se začalo dle plánu - vždy vinou příchozích, předem nenahlášených. Tak prostě vyhlašte uzávěrku a zbytek má smůlu. Dělá se to tak všude. Bonitace není kino, aby si tam každý přišel, jak se mu zachce a šel koukat na film.
Vždy nastaly zmatky, ještě se něco připravovalo. Jistě se nedá počítat se vším a komplikace vždy vzniknou, ale měla by být snaha je minimalizovat - v tomhle směru si myslím, že se organizátoři snaží, seč jim síly stačí.
vždy to sebralo celý den. Ano, chápu, že přeměření a vyzkoušení všech psů zabere nějaký čas. Na druhé straně je v Roudnici velký plac a jistě by šlo (a neříkejte mi, že ne) paralelně dělat svod i bonitaci. Tím by se ušetřila spousta času a celé by se to dalo posunout. Když bude klub nutit lidi vstávat o půl šesté ráno (a to je Praha poměrně blízko), tak se jednoduše bude stávat, že si lidé budou říkat: "A je nám to vůbec k něčemu?" Já sám si tedy raději přispím, vstávání mám za celý týden dost (a to přes týden zas tak brzy nevstávám). Daleko lepší by bylo začít později a skončit dříve. Lidé, kteři se mezi sebou budou chtít bavit zůstanou déle, kdo bude chtít odjet, odjede. Je to humánnější, než držet na cvičáku lidi proti jejich vůli.
Mimochodem - lidé v klubu nejsou asi příliš zběhlí v businessu, že? Nutit nečleny zaplatit víc (to je v pořádku, je každého volba, jestli členem být nebo ne) a pak je donutit (!!!) účastnit se schůze, kde jednak být třeba nechtějí (a pokud chtějí, zřejmě mají tu možnost) a jejich čas je třeba drahý, nebo jsou jejich zájmy jinde(TO rozhodně v pořádku není a věřím, že to odradí další hromadu lidí. Viděl jsem ty "půlhodinové" schůze).

A jen tak mimochodem - hned mě napadat, že se nechci bavit s lidma podobných zájmů.. To je hodně odvážné tvrzení. Jen by mě zajímalo, kolik lidí podobných zájmů tam je. Spočítal bych je na prstech (pravděpodobně dokonce jen jediné ruky). A být v prostředí, kde jeden hází hnůj na druhého, ten na třetího a třetí ho rozhazuje všude kolem (příklad: "Ta čuba je moc mladá, proč jí bonitujou? - Třeba proto, že 18 měsíců je jedna z hranic? - Kdyby byla ta fena moc mladá, zřejmě by byla bonitace od dvou let, ne?)? Asi jsem divný, když mě tohle nebere, stejně jako mě neberou rodokmeny psů osm generací dozadu, seřazené dle a) výšky příbuzenstva b) abecedy c) whatever...

A nakonec - nechci mít psa celej den na vodítku. Je moc milé, že většina lidí je na to zvyklá, ale já prostě ne (Argument:"Můžeš jít na výlet" si nechte pro sebe, protože by se mohlo krásně stát, že bychom propásli čas, kdy máme bonitovat). Otravuje to mě, otravuje to Hayaakima a já to prostě dělat nechci a až na výjimky to ani dělat nebudu.

Milan

p.s.: souhlasím tady s Vlkodlakem. Tohle by mohlo sloužit jako zamyšlení nad tím, co zlepšit tak, aby to nebylo bolestivé.
p.p.s.: teď očekávám hromadu kritiky a vysvětlování, proč nic z toho, co jsem napsal nejde.

Last edited by Tyger; 22-10-2011 at 19:37.
Tyger jest offline   Reply With Quote