View Single Post
Old 22-10-2011, 23:27   #69
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Dobře, ale to je přesně to, co se mi nelíbí a přijde mi to nekorektní. "Dejte jí Of, já tu fenu znám jak se chává jinak." Hodnoceno by mělo být to, co předvede pes na place. Prostě tu bonitaci by měl mít člověk zmáklou tak, že takovejhle exces si prostě pes nemůže dovolit. Pitomý podání ruky s civilistou se dá trénovat prakticky všude možně a na celý bonitaci je to myslim to, co se dá nejlíp naučit, pokud teda ten pes má na to, aby ji prošel. Jsou to jen písmenka a ne vždycky to zapadá do těch škatulek, ale pokud se pes chová takhle, tak mi přijde nelogický tu bonitaci mu dát, protože je pro mě nebezpečnej lidem. Tohle pro mě opravdu nebyla reakce psa, který by měl být sangvinik - OVLADATELNÝ, VYROVNANÝ.

Já nebyla v bonitační komisi, takže jsem výsledek nijak neovlivnila. Jen říkám, co o té konkrétní feně vím.
Právě proto, že zatím pokaždé jsi mohl paničce nebo pánovi bez obav podat ruku, tak by nikdo nepředpokládal, že zrovna tady bude problém. Trénoval bys něco, s čím pes zatím nikdy neměl problém? Podle mě to byla stresová reakce - exces. Exces je něco, co se normálně neděje. Proto si myslím, že se podle toho nedá soudit.
To je můj osobní názor.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote