View Single Post
Old 21-08-2006, 17:27   #36
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ahoj Karle,

Quote:
Originally Posted by alexa
stejně si myslím, že když ty fotky mají nadpis "Klubová výstava Jevišovice" a jsou tam jen a pouze fotky psů se staženým ocasem,
Ano ty fotky jsou z výstavy v Jevišovicích a proto jsou tak zařazeny i v galerii. Ano, jsou tendenčně vybrány, jak jsem již na začátku psal. I důvod jsem napsal. Byla tam fena, která opakovaně napadala ostatní a majitel ji ještě chválil (Jano, pamatuješ, jak jsi ses nad tím podivila ?) a přesto nebyla diskvalifikována. Byli tam minimálně 3 psi, kterým rozhodčí po dlouhých bojích prohlížel zuby ze 2-3 metrů a protože prohlásil, že je viděl, psi nebyli diskvalifikováni.
Klubová a speciální výstava by měly být pro každé plemeno vyvrcholením výstav a nejprestižnějším oceněním. Posuzování na nih by mělo být podstatně přísnější, než na jiných výstavách. Bohužel v Jevišovicích tomu tak nebylo a proto jsem zveřejnil, co jsem zveřejnil.

Quote:
Originally Posted by alexa
musí to na lidi, kteří třeba ještě ČSV neviděli a začínají se o ně zajímat, působit tak, že všichni vlčáci jsou bázliví nebo plaší. A to není pravda.
Zaprvé, do galerie může přispět každý. Do dnešního dne nepřišla na Wolfdog.org žádná jiná fotografie z výstavy.
Zadruhé máš jistě pravdu, že tahle série fotek může vypadat špatně ale na druhou stranu nevěřím, že se zájemce o plemeno podívá pouze do galerie z Jevišovic a z toho si udělá obrázek.

Quote:
Originally Posted by alexa
Většina psů na výstavě se chovala normálně. Vynášení soudů nad psem podle chování v kruhu na jedné výstavě taky není možné.
Naprosto s Tebou souhlasím. Ale tady přece nikdo žádné soudy nevynáší.

Quote:
Originally Posted by alexa
Proto píšu o té vyváženosti - podle mě takto jednostranně zaměřené fotky s titulkem "výstava" můžou uškodit, nemluvě o tom že začíná sezóna štěňat.
Vyváženost je samozřejmě důležitá ale jak jsem řekl, nikdo zatím jiné fotky neposlal. A co se týká sezóny štěňat - nemyslíš, že na mnohém z toho, co jsme viděli v Jevišovicích u některých mladých zvířat, se podepisuje i špatná práce chovatele s majitelem ?

K Daniele jsem se už vyjádřil a nebudu opakovat jedno stále dokola. Jen k tomu "rovný a rovnější"- nevím o jediném případě, kdy by na našich stránkách byli psi z mého chovu nějak preferováni a jiní nikoliv. A opět opakuji - objektivita a otevřenost našeho serveru je jasně vidět i z toho, že bez jakýchkoliv zásahů necháváme na fóru a v komentářích i všechny příspěvky, které mne a další očerňují a plivou po nás. Na jiném soukromém serveru by sis už asi neškrtla (vzpomeň na klubové stránky pod vedením pana Maláška, kdy pod záminkou "čištění serveru" byly nemilosrdně všechny pro vedení nevhodné příspěvky smazány)

Monika si samozřejmě neodpustila využít příležitost a plivnout si, přestože v Jevišovicích nebyla a tedy výstavu neviděla. Nemíním s Tebou polemizovat o tom, co a jak kdo dělá pro psy a co pro ukojení svých ambicí nebo pro kšeft. To ať si každý čévéčkář zhodnotí sám.
Pavel jest offline   Reply With Quote