View Single Post
Old 04-04-2006, 08:55   #8
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Napsal jsem mu o fotky, jinak článek skutečně vyznívá jako trocha chlouby s novým vlčákem a s přiléváním vlčí krve do lajky nesouvisí. Jestli fotky dorazí tak je sem umístím, stejně tak prosím ostatní pokud se k nim dostanou. Jinak v létě jsem byl po několikáté na Ukrajině a v odlehlých kotárech jsem se setkal s lidmi, tamními karpatskými myslivci, kteří loví vlky za pomoci lajek (moc hezká a neuvěřitelně chytrá a bystrá zvířata). Viděl jsem několik trofejí, mám i některé fotky z "úspěšných lovů", např.téměř osmdesá-ti kg.samec je chloubou tamního předsedy mysliveckého sdružení a jeho fotka včetně mnoha dalších zdobí tamní chatu pro turisty. To nijak nesouvisí s tématem, ale tohle svinstvo se děje pár km od slovenských hranic, jen pro informaci toto sdužení hrdě sloví ročně okolo 25-ti ks vlků!!! V době kdy se nadšenci v různých částech světa snaží o záchranu tohoto druhu, existují hlavně na východ od nás zatím velmi málo dotčená území, kde se to nejen vlky jen hemží, mám ale obavy, že to není na dlouho, vše ustoupí ekonomickým zájmům. To nemluvím o Kavkaze, to je ještě jiný kafe, zkušenosti s vlky v některých oblastech má snad každý a poslouchat vyprávění o setkání s vlkem od domorodců je fakt nádhera, nechám to na jiné téma,
zdravím Dan.
artus jest offline   Reply With Quote