View Single Post
Old 02-12-2010, 09:31   #69
giedrë
Junior Member
 
giedrë's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vilnius
Posts: 148
Default

Sveiki visi,
Pagaliau man leido prisijungti prie forumo (anksciau vis error pasidarydavo rasyti neduodavo).
Del puolimo ir gynybos tai visgi manau Laura (kreipiuos i tave), kad turetum paklausyti, ka mandagiai Vaiva bando paaiskinti. Problema yra ne tame, kad tavo suo papurte pakrate kita palaida suni, bet tai, kad tuo didziuojiesi ir manai, kad toks elgesys pavyzdinis. Pvz. as didziujuosi priesingai, kad kai palaidas suo (kale misrune ugio man iki keliu) pribegusi prie Mijos puole dantimis (issipese keli plaukai bet odos negrybztelejo del greitos reakcijos) tai sioji nepuole atgal, bet sukdamasi ratu (vengdama kandimo) parverte kita suni ant nugaros (pilvu i virsu), prispaude savo letena ir stipriai laikydama nieko nedare. Atejo misrunes seimininkas labai atsiprase uz savo suns elgesi, nes kale nutruko nuo pavadzio, pasidomejo ar zala nepadaryta. Kai buvo maza Mija labai mego urgzti ant kitu sunu ir "rautis", bet toks elgesys man nepatiko, jeigu as buciau skatinusi toki elgesi neaisku, koks suo butu uzaugintas. Atmink Laura (vel kreipiuosi i tave), kad musu sunys turi ganetinai stipru sukandima ir didelius dantis (turbut visi zinome, kaip nesunkiai kaulus traisko), tai net netycia gali suo padaryti zalos. O jeigu pribegs vaikas is kampo ir pagriebs tavo suni uz uodegos (nes uodega pukuota ir taip norisi vilka paciupineti), o tavo suo ivertins tai kaip puolima, baisu net isivaizduoti pasekmes. Kalba eina ne apie tai, kaip elgiasi suo, bet apie tai, kaip tu toleruoji elgesi ir kaip ji suvaldai. Jeigu tavo suo klauso taves ir turi komanda "paleisti, neliesti ar dar kokia kita" tai viskas gerai ir nelaimiu isvengsi, bet jei ne tuomet nukentesime visi. O del palaidu suneliu tai visuomet galima graziai paprasyti, kad prisiristu seimininkai. Tokia yra mano nuomone ir tu, Laura, gali i ja nereaguoti ir neatsakineti, nera vykdomas taves puolimas, kaip atrodo is tavo zinuciu, tiesiog bandoma diskutuoti ir savo poziuri atskleisti. Manau esame visi pakankamai suauge, kad moketume priimti ir kitu nuomone, net jeigu ji kardinaliai skiriasi nuo savosios.
__________________
www.dropshots.com/Imija
giedrë jest offline