View Single Post
Old 11-05-2015, 18:48   #7
leski
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Location: Hoorn NH(Holandia)/ Żory (Śląsk)
Posts: 32
Default

Quote:
Originally Posted by radena View Post
Ja mam mało doświadczenia bo i Szczyl młodziutki (raptem 17mcy), ale co mi tam się wypowiem

1. A co za problem? Przecież pies Twój pracuje Z TOBĄ nie z tymi psami.
właśnie chodzi mi o pracę wilczaka z psami , czyli socjalizowanie psów problematycznych

Quote:
Originally Posted by radena View Post
Na smyczy wszystkie reakcje są wyrażone mocniej, ale sądzę, że nie wynika to z obecność smyczy, a z mojej bliskości (zawsze to podkręca atmosferę).
z tego co się dowiedziałem ( mogę się mylić ) pies na smyczy wykazuje zachowania terytorialne. Zasięg smyczy jest wyznacznikiem terytorium przy czym w trakcie przemieszczania jest to bardziej płynne ale gdy się zatrzymamy zasięg smyczy wyznacza jego terytorium. I o te zachowania mnię chodziło


Quote:
Originally Posted by radena View Post
4. Hihihi mnie się tam wydaje, że wilczak się DOSKONALE sprawdzi w tym co chciałby robić jego opiekun Byle przewodnik miał z tego kupę frajdy wtedy się nasz CSV na pewno dla nas poświęci, na pewno nas uszczęśliwi
coś w tym jest ... zauważyłem że wilczak to doskonały obserwator i bardzo szybko się nas uczy chyba nawet szybciej a niżeli byśmy sobie tego życzyli




Quote:
Originally Posted by radena View Post
A na pytanie czy wilczak to tylko problemy tu, wilczakowcom, śmiało odpowiadam NIE (zresztą każdy to wie), ale na ulicy, przypadkowym "zaczepiaczom", odpowiadam TAK SAME PROBLEMY I JESZCZE WIĘCEJ PROBLEMÓW Na wszelki wypadek
ja bym powiedział że ilość problemów jest odwrotnie proporcjonalna do poświęconego czasu czyli więcej czasu poświęcimy psu to mniej problemów będziemy mieli
co do ludzi zainteresowanych rasą to też nie słodzimy tylko najpierw mówimy o tych czarnych stronach wilczaka
__________________
dyskusje na forach internetowych są jak zawody w domu wariatów , nie ważne czy wygrasz czy przegrasz ....
leski jest offline   Reply With Quote