View Single Post
Old 05-11-2004, 08:46   #24
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: k čemu registrace

Quote:
Originally Posted by Brunifid
Já registraci vidím jako smysluplnou v jiném ohledu. Pokud si zaregistruji svůj nick, nemůže nikdo jiný psát příspěvky za mne.
Tenhle problém u nás není. Jak píšeš, nick jednou zaregistrovaný, nemůže použít nikdo jiný.

Quote:
Originally Posted by Brunifid
Upřímně některým kolonkám, které po mně registrace chce, moc nerozumím, ne že bych chtěla něco tajit.
Takže vysvětlím, co mé znalosti stačí :
1. Skutečné jméno - tady snad netřeba vysvětlení. Ale máme velké množství uživatelů, kteří ani tuto kolonku nevyplní pravdivě nebo vůbec.

2. Přezdívka (nick) - toto jméno se bude zobrazovat na stránkách a pod tímto jménem uživatel na stránkách vystupuje. Neslouží k zakrytí totožnosti ale k tomu, aby nemusela být vždy vypisována celá jména a příjmení, která by se těžko pamatovala.

3. Emailová adresa - netřeba komentovat. Tu musí vyplnit každý správnou, jinak nedostane heslo pro přístup.

4. Bydliště - nevyžadujeme přesnou adresu (i když někdy se při písemném kontaktu hodí) ale alespoň město a stát.

5. WWW - adresa internetových stránek uživatele, pokud nějaké má.

6. Povolání - Někdy docela důležitá kolonka, protože se podle ní např. pozná, že diskutující o DKK je sám veterinář apod.

7. Zájmy - nevím, proč své zájmy tajit (i když tento údaj skutečně nebude nikdy povinný) ? Pokud jsem např. turista, proč by se se mnou nemohli kontaktovat podobně "postižení" a udělat společnou akci (viz např. naše fórum o dogtrekingu).

8. MSN, YAHOO, AOL a ICQ Messenger - to jsou komunikační (chatovací) programy, kde má každý uživatel svou adresu (nebo nick nebo číslo) a na ní se dá přímo kontaktovat. Je to něco jako telefonní číslo.

Doufám, že jsem na nic nezapoměl . A jen na doplnění. Na mnohých serverech slouží při registraci kolonky "Zájmy" a "Povolání" především k zasílání cílených reklamních emailů. Jak ale vidíte, již od počátků našeho serveru se na něm žádné reklamy neobjevují a ani naše registrované uživatele neobtěžujeme žádnými reklamnmi emaily. V minulosti jsme provozovali konference (mailing listy), kde bohužel k zasílání reklam některými uživateli docházelo. Dnes to prakticky není možné. Takže tato možná obava některých je zcela lichá. Jsme zcela nekomerční server, financovaný z našich soukromých peněz a reklamy prostě nepotřebujeme. Jedinou "reklamou" je odkaz na stránky tvůrce webu na spodním okraji každé stránky.
Pavel jest offline   Reply With Quote