Thread: LUPÍNA
View Single Post
Old 06-02-2006, 15:52   #6
JANA-ARIEL
Junior Member
 
JANA-ARIEL's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Liberecko
Posts: 22
Default Lupína

Quote:
Originally Posted by Dušan
Dvakrát jsem byl u Andrlových na návštěvě, šli jsme s kanadskou vlčicí na procházku po okolí a byla skvělá. Pan Andrle je velmi vstřícný a ochotný člověk, maximálně se nám věnoval. Tehdy měli ovšem pouze jednoho vlka - kanadskou vlčici Elsu. Ke mně se ani náhodou nechtěla přiblížit, ale k manželce několikrát přišla sama, očichala ji a nechala se pohladit. Byl to skvělý zážitek, taky bych chtěl pozemek za městem, s kusem lesa, ohradou a spoustou volného času, který bych věnoval chovu vlka. Člověk, který zvířata skutečně miluje a chce pro ně jen dobré, si prostě musí uvědomit, že vlci by v sebeprostornějším výběhu trpěli. Že se jim někdo věnuje, chodí s nimi na procházky, je nedostatečné. Oni se potřebují volně, nespoutaně prohánět krajinou, jinak trpí. Čévéčko je podle mého názoru, třebaže v současné době nejpodobnější exteriérem i povahou, vlkovi, stále na hony vzdálené od vlků. Někomu se můj názor nemusí líbit, prosím, taky mi čévéčka učarovala a budu je hájit, je to ale pes a tak ho budu brát. I kdybych měl dva hektary lesa, vlka bych tam nechoval. Jeho životní potřeby jsou jinde než ty psí. Abych se vyjádřil výstižněji - pokud ho obdivuju a mám rád, to bych mu prostě nemohl udělat.

Dušan
==========================================
Andrlovi jsou úžasní lidé, také jsem byla u nich na návštěvě, když mě s mími psíky vezli na tábor ve Starém Plzenci, v.94.....mám spoustu fotek jejich psů, které v té době vlastnily, ale ty jejich vlky bych taky chtěla vidět.To musí být úžasný zážitek....díky za zprávu, prima den, JANA
JANA-ARIEL jest offline   Reply With Quote