View Single Post
Old 20-10-2011, 13:15   #51
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Určitě existují případy, kdy je pro obě strany lepší zvolit eutanázii. Pokud jde o "normální" lidi, kteří si se psem skutečně neví rady, mají děti, nemají podmínky, cit a zkušensoti atd. k tomu aby situaci řešili jinak.
My se tu ale bavíme o profesionálovi, na kterého se určité procento těch "normálních" lidí obrací v případě, že situaci chtějí řešit jinak než utracením. Podle mě měl RD hledat všechny jiné možnosti než tu poslední ... Ten pes tam byla velice krátkou dobu.
Já myslim, že ta snaha hledat jinou možnost je tam vždycky. Na druhou stranu díky tomu, že to rozhodnutí padlo žije jinej pes, kterej brzo půjde k novýmu majiteli a bude pro lidskou společnost bezpečnější. To je smůla celýho toho kolotoče. Psů je čímdál víc, tím pádem i těch problémových. A co si budem povídat, i mezi ČVčkama si na to sami zaděláváme, protože bonitaci projdou psi, kteří by neměli a naopak psi, kteří jsou povahově OK zase končí zkažení, protože je majitel nezvládne.
Tak jsem si uvědomil, že tahle reportáž by mohla mít aspoň jeden kladnej bod. A sice ten, že podle původní myšlenky budou dávat k Rudovi lidi psi až opravdu jako poslední možnost, ne jen z lenosti začít dělat něco jinak.
Undertaker jest offline   Reply With Quote