View Single Post
Old 06-10-2011, 22:41   #131
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
No když tak nad tím přemýšlím, s tím koněm... si teda neumím moc představit, že bych jela s Dingem na koni To mi přijde skoro jako bych ho rovnou pustila do lesa samotného... To jen tak pro představu, čeho je taky ČSV schopné, že to možná bude chvilku trvat, než bude schopné poslušně běžet za koněm a neprovádět alotria
Divila by ses, ale s koněm mi chodí ven už druhý pes čsv (Benjamin Ben Srdcerváč a teď Argus Jasmine Eyes). Benýto s námi chodil i jako štěndo - ale to byli jen krátký krokovky, později lehce klus - brali jsme ohled na nezatěžování v době růstu. Argus se mnou chodí až jako velkej pes. A mám dva poznatky, čsv se chodit s koněm nemusí učit, drží se ho jako smečky naprosto automaticky a oba psi mi z koně poslouchají mnohem lépe než když jdu bez koně. Pes velmi záhy pochopí, že kůň je rychej a musí si ho hlídat, jinak mu uteče. Jakmile pes zmerčil člověka, jiného psa, zvěř atd. praktikuji otočka do protisměru - zavolat na něj a odjíždět druhým směrem (od zajímavého vzruchu) - rychlost volím dle lákavosti druhého objektu, čím lákavější - tím rychleji mizím. (třeba od srny, která vyběhne pár metrů od nás plným tryskem) A Argus tohle pochopil během prvních 2 vyjížděk. V klusu a cvalu se drží krásně u koně a nemám problém - nezastavuje se, nečuchá , neodbíhá - je rád že běží a stíhá. U delších pasáží krokem v "nebezpečných lokalitách" (chatová osada atd.) volím připnutí na 10m stopovačku - ale je fakt, že ta manipulace ze sedla je o rozum (ideální kůň ovladatelný jen sedem a nohama). Další velice kladné ohlasy z vyjížděk s koňmi se psem mám od známích na elektrické obojky. Používané jen v tomto případě. Většina lidí použila párkrát a teď již stačí jen "pípnout" varovný signál. Omlouvám se za román.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote