View Single Post
Old 16-12-2008, 23:12   #51
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

To ja trochę uzupełnię
1. Jeżeli chodzi o spis- prof. Koper odszedł kilka lat temu. Pamiętam na pierwszym roku studiów jak był szefem Katedry Radiologii odszedł nagle, dr Komsta nie mogła zostać samodzielnym pracownikiem naukowym bo nie miała doktoratu, więc specjalnie przyjechał do nas prof. z Warszawy, żeby egzaminować studentów. Ja zdawałam radiologię już u dr Komsty- fantastyczna kobieta ale z zasadami. Czyli pies z dysplazją ma wbitą dysplazję, pies wolny ma wpis wolny od dysplazji.

2. Jeżeli chodzi o kompetencje lekarzy- tu chcę zwrócić uwagę na jedną rzecz. Margo- piszesz, że dr Siembieda prześwietlił najwięcej wilczaków. Uważam, że kompetentny wet to nie taki, który prześwietlił najwięcej psów danej rasy tylko taki, który prześwietlił najwięcej psów w ogóle. Uwierz mi, że na radiogramie staw biodrowy psa dużej rasy wygląda tak samo- bez względu czy to ONek, labek, niufek czy wilczak. Staw jest stawem. Niczego nie ujmując dr Siembiedzie Mam o nim jak najlepsze zdanie- bardzo życzliwie mówią o nim znajomi hodujący bernardyny... zawsze jeżdzą do niego mimo, że mają innych lekarzy bliżej. Tylko chcę zwrócić uwagę na ten szczegół- dobry radiolog to taki, który prześwietlił i opisał dużo zdjęć bo tu nie można mówić o "specu od rasy"- nie w przypadku radiologa i HD

3. Co do pracy lekarzy- jeżeli dany wet ma specjalizację z radiologii i stosowne uprawnienia to można być pewnym, że potrafi prawidłowo prześwietlić i odczytać radiogram. Posiadanie tych uprawnień do czegoś obliguje.

4. Jeżeli ktoś chce znać cenę prześwietlenia HD i ED mogę spytać jak jest w Lublinie.

A co do pytania odnośnie prześwietlania kolan Yorków przez tego samego lekarza, który może robić HD to wydaje mi się, że tak- taki wet może je prześiwtlić i opisać ale nie jestem pewna. Zapytam i napiszę
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote