Thread: Přivolání
View Single Post
Old 14-02-2011, 14:21   #30
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Na pamlsky jsem dost lajdák, navís fena potřebuje mňamky často střídat, nemluvě o tom, že když se "blbě vyspí", tak nechce ani syrové maso. Celkově ale nemám dojem, že by se díky absenci pamlsků přivolání zhoršilo. Naopak, když už něco dobrého mám, fena je mile překvapena a dá si tím spíš záležet při dalším přivolání. Ovšem u zvěře apod. bych jí mohla nabízet klidně celé tele..a půjde za zvěří. Samozřejmě, zvěř nás navštěvuje jedině když nemám psa na stopce.
Absolutně souhlasím !!
Já se taky mohu rozkrájet a nic nezabralo. Nyní chodí na stopovačce + navolno kde má 99% jistotu, že snad nic neuvidí.
jak napsal jerabekj - se stopovačkou pracujeme stejně. Sice polovinu procházky kde jsou riziková místa motám a povoluji jako blbeček, ale funguje to. Např. včera byla ode mne asi 4-5 metrů vedle cca 10 metrů se rozběhlo v lese stádečko srn, pustia jsem zbytek na zem a držela pouze konec, fena cca 2 metry poskočila a stačilo důrazné "NE NEsmíš" a pak "Ke mně", po tentokrát jsem její vjem přerušila důrazným hlasem, ale né vždy jí to stihnu přerušit. Elektronika ( u mé první fenky) byla dokonalá v tom, že se tomu psovi přeruší vjem a pak u nás to tedy tak většinou funguje - poslechne. U starší byl problém, že se soustředila pouze na ten vjem a když dostala pípnutí, potom výboj lekla se a bála se přijít nevěděla odkud o přišlo, ale byla to moje chyba, že jsem neměla více trpělivosti, u ní jsme to také vyřešili stopovačkou a teď už ji to fakt nebaví, zbystří ale neutíká ( naštěstí). Jak jsem psala doufám, že ji to přejde. Chce to motivaci já p kapsách nosím různé hračky, kožené aporty atd. Pokud uvidí srnu "pokusím se" jí odvolat (byť na stopovačce, nebo na volno), a hned po tom se jí snažím nmotivovat na jinou věc aby, aby přestala myslet na to co ji tak staršně upoutalo. Nevím jestli je to z hlediska výcviku správně, ale u nás to funguje.
Jinak cvičák je určitě fajn pro každé čsv, nám v mládí strašně pomohl (socializace, psi, pachy, lidé...). Teď už na něj není tolik času a je daleko.
Přeju všem mnoho klidných procházek.
Stela jest offline   Reply With Quote