Thread: Kalendarz -2014
View Single Post
Old 05-10-2013, 20:40   #6
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

No dobrze. Dotarlam do domu i już mogę:

- Jeśli ja bym się miała zajmować kalendarzami w tym roku, zaczęłabym od znalezienia drukarni. Jako ze w gre wchodzi naklad w okolicach 50 sztuk, to raczej nieduża drukarnia. Polecono mi taki punkt:
http://www.studiouh.com/
Sa w W-wie, mozna do nich podjechac, wybrac papier, dodadac szczegoly i dopilnowac druku.
W ich ofercie są kalendarze, maja swoja pracownie graficzna, zapewne nawet oferuja skład wg gotowych szablonów, ale ja uwazam, ze lepiej przygotowac plik zamkniety, zeby nie bylo okazji nic zepsuć (shit happens). Tu jest oferta - musiałabym sie do nich przejechac, bo cennik wyglada zbyt pieknie.
http://www.studiouh.com/2012/10/kalendarze-wiszace-a3/
Minimalka w przypadku formatu A3 to 50 sztuk, A2-100 sztuk. Mozna zapewne wybrac opcje druku jednostronnego - nie wiem, jaka bedzie cena w tym przypadku.
Wg mnie A3 to format minimum, na ścianie i tak będzie wyglądać symbolicznie...

Teraz w sprawie projektu:
- oczywiscie nie wiem, co klienci preferują - co osoba, to inny gust. Zatem proponuję, zeby pomyslec o czyms klasycznym. W przypadku kalendarza z pojedynczym zdjeciem na stronie - owszem, przy takim malym (A3) formacie to jedyny sposob, zeby wygladal w miare atrakcyjnie, ale… No wlasnie - uhonoruje sie tylko 12(13) psow, a co z resztą niuniusiów? Nie oszukujmy się, przecież kazdy z nas chciałby mieć swojego niuniusia w kalendarzu, choćby do wzorca Hartla mu nieco brakowało albo gdyby jakość zdjęcia była mocno szemrana…
Dlatego chyba trzeba się pochylić nad ideą sałatki jarzynowej. W tym przypadku sensownie byloby mieć na stronie 1 wiodące zdjęcie - i tu zasugerować się rzeczywiście jego urodą (mozna zarządzić głosowanie) - a pozostałe dobrać jako uzupełnienie.
- osobna sprawa to kalendarium. Nie wiem, jakimi użytkownikami kalendarzy jesteście - czy potrzebujecie kalendarza w zasadzie do zorietowania sie, jaki jest dzien tygodnia/miesiąca, czy potrzebujecie zapisywać wizyty u dentysty… Bo to zasadnicza różnica. W tym, co na szybko przygotowalam, kalendarium jest dosc zmarginalizowane, ale mnie takie cos wystarcza.

Poproszę o tzw ustosunkowanie się do tematu.

PS. Przepraszam za te ilości biesów w projekcie, ale sami rozumiecie
Osobiście nie mam nic przeciwko, żeby mój pies występował jako malutki ozdobnik w wianuszku...

Last edited by anula; 05-10-2013 at 21:30. Reason: literuffka
anula jest offline   Reply With Quote