View Single Post
Old 19-01-2006, 14:50   #54
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Medcin
Možná že psy takto necvičíš. Možná, že to bylo poprvé a naposledy, cos elektriku použil. Ale použil - to je fakt.
Já jsem nikdy nezatajoval, že jsem elektriku použil. Ale nepoužívám ji k výcviku. Elektrický obojek mám a pořídil jsem si ho nikoliv k výcviku ale proto abych u Nancy omezil její lovecké choutky. Já osobně si myslím, že je lepší použít párkrát elektrický obojek, než mít psa zastřeleného myslivcem.
Stejně tak jsem se nikdy netajil, že mám okolo zahrady na plotě elektrický ohradník. I v tomto případě je mi milejší kolem zahrady ohradník, než pes, který uteče a skončí pod koly automobilu.
Ani jedno nepoužívám k výcviku, jak se mi někteří lidé snaží předhazovat. Se psy cvičím zásadně na normálním jednoduchém řetízkovém obojku (ani nepoužívám jeho stahovací funkci) resp. dvojitém řetízku u Danyho.
Své psy vozím i na výstavy, nemusím jim dávat žádné uklidňující prostředky, nemusím je stříhat nebo pudrovat. Nikdy jsem nebyl vyloučen z kruhu za agresivitu nebo bázlivost psa.
A jak jsem napsal, kdo nevěří, může se kdykoliv přijet k nám podívat. Na návštěvy jsme zvyklí a zájemci o plemeno k nám jezdí poměrně často. Tak se může na vlastní oči přesvědčit, že mí současní tři ČsV netrpí, neutíkají ve strachu před cizími ani v mé přítomnosti na nikoho nezaútočí ani na vlastním teritoriu.
Pavel jest offline   Reply With Quote