View Single Post
Old 06-05-2012, 23:25   #28
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
No wlasnie nie. Cala afera jest o to, ze klub czeski twierdzi ze nie ma nic wspolnego z bonitacjami w Poznej, a wzor karty to sugeruje i wprowadza w błąd. Skoro nie czeski klub, nie slowacki, to co to jest? Ta nazwa widnieje w nagłówku karty!
Z czym mogę się zgodzić to to, że tekst o Klubie Czechosłowackiego Wilczaka został na kartach umieszczony niepotrzebnie, bo klub działa w Polsce jeszcze nieoficjalnie. Z czym jednak się nie zgodzę to insynuacje jakoby bonitacja w Późnej miała mieć cokolwiek wspólnego z czeskim klubem. Czeski klub ma nazwę "Klub chovatelů československého vlčáka ČR" co oznacza tyle, co "Klub hodowców czechosłowackiego wilczaka w Czeskiej Republice". "Klub chovatelů československého vlčáka" oznacza jedynie klub hodowców wilczaka i może to być czeski, słowacki, polski lub mongolski klub. Nie ma na karcie loga czeskiego klubu, ani jego pieczątki, jeśli dobrze pamiętam. A właściciel dostał kartę w jęz. czeskim, bo sam jest Czechem.

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Co to jest za instytucja??? Jaka organizacja kynologiczna jest patronem tego wydarzenia?
To samo dotyczy bonitacji 2011-kto ja organizowal i patronowal?
Bonitację przeprowadzał uprawniony do sędziowania wilczaków sędzia FCI. Spotkanie i bonitację organizowali również członkowie FCI. Sędziowano według wzorca FCI. I to tyle. Dlaczego jakakolwiek organizacja miałaby mieć patronat nad tym wydarzeniem, skoro bonitacje i tak nie mają żadnego ugruntowanie formalnego w Polsce, czy też innym kraju poza Słowacją, czy Czechami? Bonitacja nie służy do niczego, chyba, że zmienił się regulamin hodowli psów ZKwP? A o tym nic mi nie wiadomo...

Ja ją traktuję jedynie jako dokładniejsze omówienie charakteru i eksterieru psa na podstawie wzorca FCI. Czyli właściciel dostaje bardziej szczegółowy opis, niż na przeciętnej wystawie, gdzie sędzia poświęca psu jedynie 2-3 minuty swojego czasu. Pieczątka oddziału ZKwP czy też księdza proboszcza nie da tej bonitacji wyższej rangi. Zresztą czeska, czy słowacka bonitacja w Polsce czy też poza tymi krajami jest tak samo bezużyteczna - służy ona jedynie do uzyskania praw hodowlanych w tamtych krajach.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote