View Single Post
Old 26-05-2013, 19:58   #5
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

No tak v tom případě bude ještě možná problém v přebytku energie Já vím, že ČSV je prakticky nemožné unavit, štěně už vůbec, ale dostatkem jiných činností je možné ty nežádoucí aspoň trochu omezit. Ten pes se na zahradě nudí, to je jasné... až bude starší, tak se trochu uklidní (u nás to přišlo asi kolem dvou let) a přestane mít tolik tendenci vymýšlet si zábavu... ale úplně to nejspíš nezmizí stejně. U dospělého psa je akorát výhoda, že se dá snáz vyběhat (třeba u kola). Tím, že mu něco zakážete, to nejspíš nevyřešíte... najde si něco jiného... Asi to bude chtít kombinaci více věcí - v prvé řadě zabavit a unavit, jak jen to jde Zkusit zajistit i na zahradě jinou zábavu (hračky, kosti... u čévéčka je to těžké, ale třeba se vám podaří najít něco, co ho zaujme a na čas zabaví). Uzpůsobit zahradu co nejvíc jste schopní, aspoň po dobu, než dospěje a uklidní se. Řešením třeba může být oplocení části zahrady pro psa, která bude uzpůsobená pro něj, pokud ho nechcete nechávat zavřeného v kotci. Po pravdě řečeno - zahrada, na které nic nesmí, je ve výsledku prakticky stejná, jako kotec. Taky tam může akorát ležet a koukat, co kde lítá Samozřejmě výchova psa ve smyslu, co smí a nesmí je důležitá, ale je těžké prosazovat svou vůli, když pes je na zahradě a vy v práci Tresty, jak sám vidíte, v tomhle případě nejsou moc k ničemu, lepší je problémům předcházet, než je řešit
A k přítelkyni a problému s udržením psa - je mu teprve půl roku, bude mít ještě větší váhu a mnohem víc síly. Pokud ho neudrží už teď, bude to časem asi dost problém. Celkem dobrou pomůckou je v tomto případě ohlávka - halti. Je to dost velký rozdíl, já třeba na obojku potřebuju ve vypjatých situacích všechnu svou sílu, abych psa udržela, protože váží skoro tolik, co já Na ohlávce mi na to bez problémů stačí jedna ruka a ani se nemusím nijak moc snažit
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote